SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Wordpress - infinite loop и не индексира blog секцията

yuliyan

Active member
Здравейте,

имам следния проблем - Снимка

Това съобщение се получава от Google, до колкото разбрах някакъв infinite loop, който се получава в блог секцията и заради който публикациите не се индексират. Умишлено не съм замазал адреса на сайта, за да видите, че блог секцията си работи нормално и се отваря без проблем.

Специфичното тук е, че ползва u-design тема(която съм ползвал на много места без да прави проблеми) и плъгини - Wordpress SEO, WP Super Cache, wp e-commerce(който вече затрих).

Нямам никакъв опит с поведението на Google bot и всякакви съвети са добре дошли - ако имате опит с подобни проблеми от ползването на някой от тези плъгини или някакъв начин да тествам в следствие на какво е това поведение на google bot-a.

Благодаря предварително!
 
Re: Wordpress - infinite loop и не индексира blog секцията

В същност проблемът ти е, че версията с наклонена черта накрая връща следните хедъри:

HTTP/1.1 403 Forbidden
Date: Thu, 27 Sep 2012 04:56:59 GMT
Server: Apache
X-Pingback: http://www.jimenezfineart.com/xmlrpc.php
Link: ; rel=shortlink
Transfer-Encoding: chunked
Content-Type: text/html; charset=UTF-8

Тоест нещо забранява заявката. Иначе пренасочването от без наклонена към версията с наклонена накрая си е нормално поведение.
 
За: Wordpress - infinite loop и не индексира blog секцията

За: Wordpress - infinite loop и не индексира blog секцията

Мерси за насоката. Много съм слаб в тази област и пипах на сляпо, но мисля, че има резултат. Не знам дали е правилно, но тествах с "Fetch as Google bot" и ми върна зелена светлина, което мисля, че е ок :)
 

Горе