SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

WP & description tag

traki

Оптимист ReMember
Чудя се как да генерирам description tag в WP и кое е добре за търсачките, триумя се между 3 мързеливи варианта:

1. description на всички страници да е както е в заглавната на блога
2. description генериран автоматично от SEO Платинум плъгина (взема първите 65-70 символа от всеки пост.
3. без description tag

основните разлики за които зная:
ако е с вариант 1, на постовете ще имам keywords и описание, на таговите и категорийните описание, но какво ще каже GWT за това повтарящо се описание!?
Ако е с вариант 2 на постовете имам KW и уникален description, а на таговите и категорийните страници няма да има нито keywords, нито description
при 3-тия вариант на постовете ще имам keywords, но няма да има description, а на таговите и категорийните няма да има нищо, но не съм запознат как се приема от търсачките липсата на описание и как го създават

4 вариант с ръчно вкарване на description за всеки отделен пост ми е крайния.

какво ще ме посъветвате?
 
Re: WP & description tag

1. "твърдо нье".
кейвордс вече не важат.

2-3 зависи какво искаш да видиш в снипета.
Ако искаш да контролираш инфото под тайтъла, то решението е точно уникален дескрипшн. В противен случай оставяш без дескприпшн.

4. много добър вариант. Дано да го осилиш.
 
Последно редактирано:
Re: WP & description tag

3. без description tag
търсачките си го запълват с части от текста, в които срещат търсения израз и го показват в серп, но как избират кое да вкарат в индекса?


ако имаш по-важни неща да правиш това го остави за накрая. Мета таговете са последна грижа винаги
в общи линии съм го докарал до тях, притеснява ме да не индексират по неподходящ начин, защото всичко е замислено да се върти от тагове и категории и вкарване на постовете в тях
 
Re: WP & description tag

търсачките си го запълват с части от текста, в които срещат търсения израз и го показват в серп, но как избират кое да вкарат в индекса?

"Най-релевантното"

Метью за снипети
 
Re: WP & description tag

Досега беше с вариант 1, имам няколко индексирани страници с еднакво описание и очаквам да изгреят тези дни в GWT като грешки. Сега го промених и ще експериментирам с вариант 2, да видя как ще вкара следващите в индекса, но както гледам, май ще прескачам 3 и ще се насочвам направо към 4 :)
 
Re: WP & description tag

а дали няма някакъв начин да променя броя символи които вкарва СЕО платинум, примерно на 150-160 колкото показва максимум гугъл ме устройва напълно, нали някъде в плъгина трябва да е това ограничение
 
Re: WP & description tag

Аз всичко вкарвам ръчно, ако не са много постовете вариант 4 е най-добър.
 
Re: WP & description tag

Аз всичко вкарвам ръчно, ако не са много постовете вариант 4 е най-добър.
оказа се наистина, че това е най-добрия вариант.
В момента съм с вариант 2. Както очаквах в GWT се появиха 10-тина грешки, заради дублирането, появиха ми се и някакви за дублажи в титле, но вече се изчистиха.
Опитах се да накарам платинум плъгина да взима повече символи, има там някакви команди колко мин, колко макс, но не разбирам от пхп и не можах да се справя, сигурно е нещо елементарно за някой който разбира, ама сега съм го оставил така.
 
Re: WP & description tag

Това е тулчето за игрички как ще изглежда сайта в резултата на гугл.

Полезно, мерси

абе хора вие що си мълчите и не казвате, че платинума го реже защото дескрипшъна е на български и заради маумуницата го смята наполовина от 155
на мен чак сега ми светна :D
 

Горе