SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

www.bgtube.org v2

Re: www.bgtube.org v2

Накъдреното име... Дразни неистово много окото.
Логото. Невзрачно и незапомнящо се е (съдейки по горните ми забележки, мисля че ще ти е много интересно да прочетеш някоя книга за реклама и рекламна психология...)
Фав-иконката.
Неприятната празна лента точно под самото меню.
Ясно-обособени бутони регистрация, вход и так далее.
Или преведи всичко на бг или на англ. Половината менюта на бг - другите на англ. е слабичко ... Разкарай най-долният рекламен банер, или го блендни по-добре ... в момента изглежда отвратително долу...
Запетайки между отделните тагове в таг-балона, така все едно един голям таг гледам ...
По-учтив език от сайта към потребителя. Създай ми респект към теб. Бутон "Малко статистика:" ? Малко не върви така ... "Сървърна статистика:" "Статистика за нашият видео портал" или нещо от сорта ... Не сме квартални дружки, че да си викаме Малко статистика ....
Сърч бутона ... Или профилирай още повече падащото меню, или го махни (лично според мен е по-добре да го махнеш ...), пък като щракнеш на "групи" отгоре да си има сърч, ама за групи не за видео ...

За сега това е, отгоре отгоре погледнато...
 
Re: www.bgtube.org v2

Накъдреното име... Дразни неистово много окото.
Логото. Невзрачно и незапомнящо се е (съдейки по горните ми забележки, мисля че ще ти е много интересно да прочетеш някоя книга за реклама и рекламна психология...)
Фав-иконката.
Неприятната празна лента точно под самото меню.
Ясно-обособени бутони регистрация, вход и так далее.
Или преведи всичко на бг или на англ. Половината менюта на бг - другите на англ. е слабичко ... Разкарай най-долният рекламен банер, или го блендни по-добре ... в момента изглежда отвратително долу...
Запетайки между отделните тагове в таг-балона, така все едно един голям таг гледам ...
По-учтив език от сайта към потребителя. Създай ми респект към теб. Бутон "Малко статистика:" ? Малко не върви така ... "Сървърна статистика:" "Статистика за нашият видео портал" или нещо от сорта ... Не сме квартални дружки, че да си викаме Малко статистика ....
Сърч бутона ... Или профилирай още повече падащото меню, или го махни (лично според мен е по-добре да го махнеш ...), пък като щракнеш на "групи" отгоре да си има сърч, ама за групи не за видео ...

За сега това е, отгоре отгоре погледнато...


Името ще го сменя.
Логото беше само тестово за да не стой празно :)
Фав икона се прави
Неприятната празна лента се получава само при не регистрирани. потребители, което мисля даго запълня с няква реклама.
Кое му е не ясното на бутона вход ? или на менюто вход поточно ?.
Сайта е пуснат за тест и превода е направен само зада ориентира потребителите, тая седмица смятам че ще свършим с официалния превод.
Сърч бутона ще видим кво можем да направим по въпроса.

ПС. защо като чета постати оставам с впечятление че ми се караш ???, че има някъв лош тон ?. Не може ли просто да се дават савети критики с добър тон без да изглежда чемисе карате.

ПС2. Благодаря за саветите ще обърнем внимание на всичко казано.
 
Re: www.bgtube.org v2

абе на теб в тоя форум все някои ти се кара :)
параноик с параноик ...

пс: не, няма лош тон :)
ппс: помисли пак дали да я нахакаш с реклами ... аз като вляза в един сайт и като повече от 30% от видимото ми поле ми прилича на реклама затварям ... пречи ми ... а и ако има реклами там ще стане много голям шума по страницата ... просто го направете колапсабъл и всичко ще е наред.

бутона вход дето е сврян най-горе, най-дясно не е ясен ... ако не си стар потребител на нетя няма да знайш къде е ... а ти целиш всякаква аудитория, така че трябва и американец да може да се опъти в сайта ти ...
 
Re: www.bgtube.org v2

това с празното място ще направи малко проблеми, но ще го опраим по някакъв начин.

нали има директен вход в сайта посредата в дясно, и него ли няма да видят :)

Ще се радвам ако някой предложи какво лого да се направи за сайта.
 
Re: www.bgtube.org v2

Можеш да го гръмнеш примерно :D

 По темата: Видя ли, че като краднеш на тръбата лейаута нещата ще си дойдат на мястото? За лентата горе ти казаха, за логото също :)
 
Последно редактирано:
Re: www.bgtube.org v2

Можеш да го гръмнеш примерно :D

По темата: Видя ли, че като краднеш на тръбата лейаута нещата ще си дойдат на мястото? За лентата горе ти казаха, за логото също :)

Дайте некви идей за лого :)
 
Re: www.bgtube.org v2

Направете си "цялостна" концепция за дизайна. В момента имате една камара парчета от различни идеи, които дори не са съшити прилично. Тоя флаш с изкачащите клипове "videos being watched..." не е лош но седи малко дребен, би трябвало да е на пълната ширина на страницата според мен. JS аплета отдолу направо го махайте, не се връзва. Малкия плеър вдясно също, не ми се пасва, но нямам готова идея, как да се подобри... можеби един минискин ще стои добре.

Също Flvplayer e free и сравнително читав(за малки проекти) ама поне едно скинче дайте от себе си. Качеството на видеото също не е на ниво(предполагам ffmpeg->h263 Sorenson) и изглежда е отрязано за да се събере в widescreen.

Айде стига съм се карал, че то - параноя, страх, нерви ... ;)
 
Re: www.bgtube.org v2

Едно не лошо начало. Но още може :)
Смени фонта, че тоя не е от най-четивните. В БГ т'ва А ли е, Г ли е?
 

Горе