SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме сваля от Google

signboard

New member
Здравейте, нуждая се от Вашия съвет или помощ, какво да правя? Рекламирам в Google, но едно и също IP ми клика по 30 пъти, и ме сваля от Google.
Адреса е 91.92.225.18, на Евроонетуърк.
По-точно рекламата е на приятел, той си е отворил акаунт, блокира го пакостника по IP, но явно IP-то е динамично...защото има случай и от други адреси пак по над 20 кликания едно след друго...
Как да постъпим?Мислех да се оплаче на доставчика му, ама...незнам какво могат да му направят, най-вероятно нищо..
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме сваля от Google

Пиши на Google, те знаят какво да правят. Ама пиши по-бързо :)
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме сваля от Google

мостун, на няколко места ти казаха да пишеш на кирилица. Ще си издействаш бан в самото начало.
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме сваля от Google

Можеш директно да пишеш в веб формата за контакт с гоогле в адвордс

иначе там пише, че ще разгледат поста ти само при нужда, което значи че ако постнеш сега и след време почнат да преглеждат каква е историята ще си се подсигурил.

Пиши им веднага, като им опишеш аномалията
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме сваля от Google

другия вариант е да ползваш IP exclusion, и да забраниш цялата мрежа на този провидер. нали знаеш как да го провериш това?
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Здравейте,
искам да попитам как и къде може да се виждат от кои IP идват кликовете на рекламите в Adwords.
Опитвам се да се регистрирам в http://www.vericlix.com с тотален неуспех.
Това ли е начина и има ли алтернатива.
Благодаря.
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Зависи каква е целта ти, но най-добре да използваш Google Analytics - там има доста неща които ще ти послужат.

Успех,

Ангел
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

За всеки случай докато ти отговорят гугъл си сложи в htaccess една забрана за тази мрежа:

order allow,deny
deny from 91.92.225.
allow from all
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

За всеки случай докато ти отговорят гугъл си сложи в htaccess една забрана за тази мрежа:

order allow,deny
deny from 91.92.225.
allow from all


А това с какво би помогнало?
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

А това с какво би помогнало?

Мисля че сам можеш да си отговориш.
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Ами, честно не мога. Забраняване на достъпа до сайта не касае по никакъв начин кликането на рекламите в АдУърс. Доброжелателя пак може да ти "изпомва" бюджета.
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Ами има резон, но само ако скрипта на гугъл е направен така, че след клик да ти засича реферала в самия сайт.
Ама пък не е задължително сайта да е аднат в уебмастерс или аналитикс, че да имат достъп до данните, а и няма толкова лесно да губят кинти... :D
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Ами, честно не мога. Забраняване на достъпа до сайта не касае по никакъв начин кликането на рекламите в АдУърс. Доброжелателя пак може да ти "изпомва" бюджета.

"Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме сваля от Google". Човека знае IP адреса - проблема му е областа на dhcp сървъра. Нямам идея как се управлява мрежата на Евроонетуърк ( inetnum: 91.92.0.0 - 91.92.255.255 ) но да забраниш такъв голям диапазон е неразумно. Затова нека пробва като начало с 255 ip-та ( на доста от местата където съм работила се ползват локални сървърчета с нацепени мрежи които ползват най-много 100-200 ip-та). Всъщност какво ли се обяснявям ....като иска да чака гугъл да го изплющи!
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

човека просто е отговорил на първия пост, а не на последния, объркал се е. :)
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

"Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме сваля от Google". Човека знае IP адреса - проблема му е областа на dhcp сървъра. Нямам идея как се управлява мрежата на Евроонетуърк ( inetnum: 91.92.0.0 - 91.92.255.255 ) но да забраниш такъв голям диапазон е неразумно. Затова нека пробва като начало с 255 ip-та ( на доста от местата където съм работила се ползват локални сървърчета с нацепени мрежи които ползват най-много 100-200 ip-та). Всъщност какво ли се обяснявям ....като иска да чака гугъл да го изплющи!



Мисля, че бъркаш нещо фундаментално. Става дума за реклами в АдУърдс (на човека му кликат конкуренти на рекламите в търсачката), а не за реклами в АдСенс (които са на сайта). Т.е. чарджването за клик става още преди кликащият "доброжелател" да се е доближил до сайта...

Или казано по друг начин след като кликне на рекламата ще види 403 Forbidden, но това не грее този дето плаща клика.

Поправи ме ако бъркам. :)
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Мисля, че бъркаш нещо фундаментално. Става дума за реклами в АдУърдс (на човека му кликат конкуренти на рекламите в търсачката), а не за реклами в АдСенс (които са на сайта). Т.е. чарджването за клик става още преди кликащият "доброжелател" да се е доближил до сайта...

Или казано по друг начин след като кликне на рекламата ще види 403 Forbidden, но това не грее този дето плаща клика.

Поправи ме ако бъркам. :)

Извинявам се покорно ... аз си мисля за адсенс ( точно в момента си проверявм баланса). Постовете ми по-горе нямат общо с темата.
Извинявам се още веднъж на nbsp!
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Всъщност ако конкуренцията ти клика по рекламите не е точно вярно че губиш пари...

Гугъл смята колко да платиш за клик-а, че да биеш този след теб като бид. И това се смята относително като потенциален приход за гугъл и ако ЦТР ти е висок плащаш по-малко на клик (пак толкова общо, но на клик по-малко) и освен ако не ти накликват цялата кампания може и да си на сметка, защото ще се класираш на по-предни позиции и ще постигаш по-добър ЦТР. Т.е. гугъл с интересува да спечели от печеливши кампении а не отделни кликове. Това естествено т.нар. Адуърд про-та би трябвало да са го чували струва ми се...
 
Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Re: Adwords помощ-едно IP ми клика по 30 пъти, и ме свал

Всъщност ако конкуренцията ти клика по рекламите не е точно вярно че губиш пари...

Гугъл смята колко да платиш за клик-а, че да биеш този след теб като бид. И това се смята относително като потенциален приход за гугъл и ако ЦТР ти е висок плащаш по-малко на клик (пак толкова общо, но на клик по-малко) и освен ако не ти накликват цялата кампания може и да си на сметка, защото ще се класираш на по-предни позиции и ще постигаш по-добър ЦТР. Т.е. гугъл с интересува да спечели от печеливши кампении а не отделни кликове. Това естествено т.нар. Адуърд про-та би трябвало да са го чували струва ми се...


Това добре. QS зависи най-вече от CTR. Но да предположим, че имаш $30 бюджет и кликове по $1. След 30 фалшиви клика си вън от играта и високия QS можеш да си го закачиш на елхата. :) При по мащабна кампания, може даже да ти помага, но все пак, кой обича да го крадат нагло.

Някои колеги съветват да се пише писмо със списък със съмнителните кликове и IP-та с искане за рефънд.
 

Горе