SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Един сайт с няколко поддомейни

rdelight

New member
Как се отразяват поддомейните на позицийте на сайта в google и как се броят посещенията на сайта.
Идеята ми е че съм към привършването на Интернет магазин, но се замислих дали не е добра идея да разделя магазина на няколко поддомейна?
Пример:
моят-магазин.бг
техника.моят-магазин.бг
подаръци.моят-магазин.бг
мебели.моят-магазин.бг


Ако сложа брояч ще отброява ли броя на посещенията на всеки един от поддомейните като общ или за всеки отделен ще ги брой поотделно.
Целта ми е магазина да се индексира по-добре в google според типа на търсените стоки и освен това да има висок брой посещения (т.е всичките да работят като един сайт, а не като няколко които отброяват посещенията сами за себе си)
Добра идея ли е като цяло разделянето на поддомейни?

Благодаря!
 
Re: Един сайт с няколко поддомейни

Мисля, че така ще разпределиш ПР по под-домейните. Например може техника.моят-магазин.бг да има по висок ПР от моят-магазин.бг.
В случай, че е от типа моят-магазин.бг/техника и "техника" е силна директория то ПР по нея се трупа на моят-магазин.бг
В този смисъл, май няма еднозначен отговор, всичко зависи от конкретната цел.
 
Re: Един сайт с няколко поддомейни

Идеята е добра, с такава структура можеш да линкваш лесно към всичко и лесно да контролираш разпределението на PR (който и не е толкова важен) Погледни notebook.bg, той е с такава структура.
Това как ще се броят си зависи от избрания вариант. Как ще разпределиш броячите и как ще ги настроиш. Трябват ти един брояч който да фигурира и на главния и на страниците на всички поддомейни, а за да броиш на всеки поддомейн поотделно си правиш филтри или слагаш отделен брояч. С един гугъл аналитикс и настройки става лесно.
 
Re: Един сайт с няколко поддомейни

С поддомейни създаваш малки силно нишови сайтове, ползваш авторитета на главния домейн и куп други предимства.
 
Re: Един сайт с няколко поддомейни

Значи в крайна сметка за онлайн магазин най-добрия вариант е различните категории на продукти да бъдат в субдомейни? Така PR-a на сайта ще се увеличава след като всеки от субдомейните има връзка към останалите. А ако желая да поставя тиксо брояч, трябва да го поставя на всеки един от поддомейните.
 
Re: Един сайт с няколко поддомейни

Остави го на мира тоя ПР, той е най-малката ти грижа.

Може да сложиш отделен тиксо брояч на всеки поддомейн, но ако искаш сериозна статистика, позлвай аналитикс.
 
Re: Един сайт с няколко поддомейни

Като идея е страхотно, но се оказа, че Joomla-та не може да работи по такъв начин. Някой не се ли е справил с този проблем вече. Идеята е магазина който правя да работи като един цял, но да бъде разделен на поддомейни за по-добра оптимизация и удобство на клиентите.
 
Re: Един сайт с няколко поддомейни

за това си ти трябва писана система.

Може и да не е писана => Drupal subdomain :p . Има и опция за multisite. Но иска доста човъркане.
 
Re: Един сайт с няколко поддомейни

Между магазин и контент има лека, но съществена разлика.

То не е задължително да е с content type. Може да се направи с taxonomy, vocabulary. Например content type => products с речник и taxonomy, като всяко taxonomy си е subdomain, а подкатегориите са поддомейн 2-ро ниво.

Например:
речник: стоки
категория: спортни
подкатегория: детски

Може да стане: детски.спортни.стоки.моя-магазин.com. Не е трудно, правил съм го, така че недей да спориш ами седни напиши и за Joomla! един такъв модул :))).
 
Re: Един сайт с няколко поддомейни

Може да стане: детски.спортни.стоки.моя-магазин.com. Не е трудно, правил съм го, така че недей да спориш ами седни напиши и за Joomla! един такъв модул :))).

Ти това, което го написа, според теб звучи ли разумно? Човешко, някак ей така логично да е? Речници, таксономии, контент тайпове... според теб, нормален човек разбира ли за какво говориш? :)

А за Джумла! се пише такова нещо вече... Само дето там не се пуска с 91 Open Issues ;)
 
Re: Един сайт с няколко поддомейни

Ти това, което го написа, според теб звучи ли разумно? Човешко, някак ей така логично да е? Речници, таксономии, контент тайпове... според теб, нормален човек разбира ли за какво говориш? :)

А за Джумла! се пише такова нещо вече... Само дето там не се пуска с 91 Open Issues ;)

Ами и аз не ти разбирам, като говориш на "джумлянски" :):):). Всеки който е пипал Drupal ще ги знае тези термини. Посочил съм необходимия модул, който има желание и време да го разучи. ;)
 

Горе