SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Колко и какви връзки ми трябват за PR4-PR5?

bg.com

New member
Здравейте!

Има ли някъде информация приблизително колко линка и с какъв PageRank ми трябват за да може сайта ми да стане с PR4 или PR5?

Благодаря предварително!
 
Re: Колко и какви връзки ми трябват за PR4-PR5?

oggin в поста си PageRank сметки споделя, че трябва да имаш:

18 линка от страници PR X
3 линка от страници PR X+1
1 линк от страница PR X+2

Но по-долу е написал, че това не важи за PR4...
 
Re: Колко и какви връзки ми трябват за PR4-PR5?

Също така вариант - имаш сайт с ПР10, продаваш линкове и те наказват на 4/5 :).
 
Re: Колко и какви връзки ми трябват за PR4-PR5?

Много зависи и от самия ти сайт. Ако е примерно социална мрежа за линкове или директория, доста по-трудно се получава добър PR. Също ако имаш дублирано съдържание, пак влияе доста. A aко примерно имаш блог, само с уникално съдържание и се обновява често, PR4 е доста лесно понякога. Примерно само един sitewide линк от PR4 сайт може да ти стигне, а дори е възможно и по-малко.
Иначе няма как да ти се отговори конкретно на въпроса. Разгледай няколко PR4-5 сайтове по колко беклинкове имат и сам си направи изводите.
 
Последно редактирано:
Re: Колко и какви връзки ми трябват за PR4-PR5?

А имат ли влияние връзките от чуждоезични сайтове?
Защото сравнително лесно мога да си осигуря няколко линка от PR6 сайт, ама има ли смисъл да се напъвам :)
 
Re: Колко и какви връзки ми трябват за PR4-PR5?

Естествено,че имат влияние. Просто е по-малко от сайтове на български език. Линкът си е линк.
 
Re: Колко и какви връзки ми трябват за PR4-PR5?

А имат ли влияние връзките от чуждоезични сайтове?
Защото сравнително лесно мога да си осигуря няколко линка от PR6 сайт, ама има ли смисъл да се напъвам :)

Имат! Но ако ще е от някаква статия с автоматично одобрявани dofollow коментари, където има 1725 коментара с по 28 линка във всеки - не се занимавай :D
 
Re: Колко и какви връзки ми трябват за PR4-PR5?

Защото сравнително лесно мога да си осигуря няколко линка от PR6 сайт...

Хайде подскажи къде да вземем по 1-2 линка с такъв PR? :)
 

Горе