SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

journey.bg крадат долнопробно

Kalin4y

ORM / SEO
Натъкнах се на буквално 1:1 крадени статии в journey.bg от два мои блога.
http://pochivkavdubrovnik.wordpress.com/
journey.bg/guide/guide.php?guide=5868&&country=35&gtype=9&page=

http://novagodinamadeira.blogspot.com/
journey.bg/guide/guide.php?guide=5877&&country=25&gtype=9&page=

След културно позвъняване да решим проблема като сложат линкче към блога или да премахнат статията от техният, получих следното като отговор:
"Вие знаете ли какво е Интернет" и "Това е блог, а ми говорите за уеб сайт" - всичко това придружено с мазно хилене.

Толкова ли са пропаднали хората, че копират всичко, а и проявяват нескрита наглост.

Вие как се справяте с подобни крадци като journey.bg, защото това си е кражба на интелектуален труд ?
 
Re: journey.bg крадат долнопробно

Как да споделя, че статията ти я е имало на още няколко места, хайде някои вече ги няма но тук си е същата работа

kolipodnaem.com/outside_news.php?news=4969
 
Re: journey.bg крадат долнопробно

Аз по телефона си говорих с тях...дори не пожелаха да ми дадат e-mail, за да им опиша ситуацията. Такива нагли хора не бях срещал бая време.

Мисля си да уведомя КЗП с една жалба към Tехно свят ООД, който реално се водят собственици на сайта
 
Re: journey.bg крадат долнопробно

Те journey.bg май не пишат статии, само сменят заглавията и нагло слагат имена на "автори" под откраднатото. Аз имам 4 откраднати статии от тях, заедно със снимките 1към1.
 
Re: journey.bg крадат долнопробно

тук се прави така, надявам се че и в Бг става
1) отиваш при нотариус с интернет или с лаптопа и зареждаш сайта пред него, разпечатваш статията и я заверяваш нотариално
2) пращаш писмо с обратна разписка (за да се фиксира момента на получаването) с копието от нотариално заверената статия.
В писмото или пишеш че си предприел съдебни действия, ако си го направил или че ще предприемеш.
Работи безотказно.
Успех!
P.S.
Забравих
Фиксираш и тяхната статия, т.е. разпечатваш и заверяваш.
За да не кажат, че после не е имало такова нещо.
 
Последно редактирано:
Re: journey.bg крадат долнопробно

И нотариусът ли определя коя статия е пусната първоначално в интернет?

Това което може да направи нотариусът е да констатира, че статията я има и на двете места. Да не говорим, че Калинчу не е собственик на WP и няма как да докаже права върху съдържанието на поддомейна.
 
Re: journey.bg крадат долнопробно

И нотариусът ли определя коя статия е пусната първоначално в интернет?

Това което може да направи нотариусът е да констатира, че статията я има и на двете места. Да не говорим, че Калинчу не е собственик на WP и няма как да докаже права върху съдържанието на поддомейна.

Да, нотариуса фиксира статиите, но не определя кой е първозиточника.
Това вече е лично твоя работа да докажеш, че е твоя.
Има начини.
Но факта, че си предприел тези действия ще ги накара като минимум да свалят материала.
А дали ще продължаваш действията против тях, това вече всеки си решава.
Тук има вече много прециденти и на никой не му се иска да влиза в съдебни дела, за които не знаеш какви факти могат да изплуват.
А това, че е на WP нищо не означава!
Интелектуалната собственост никой не я е отменял.
А незнанието на законите за нея, не освобождават от задължения да се спазват.
 
Re: journey.bg крадат долнопробно

Това което прави нотариуса е: "заверка на електронен документ"
Няма нужда да ходиш с лаптопа, само с урл-тата написани на едно USB или изпратени на имейл - нотариуса отваря УРЛ-то и заверява че на съответното УРЛ има съответното съдържание - как ще докажеш, че ти си първи - ще измислиш, може да заверяваш всичко, което ще ти свърши работа ... практиката е нова, миналата година имахме дело и ни се наложи да заверим около 50 страници (не беше за авторски права) - нотариуса за първи път направи такова нещо, а съдийката гледаше като изумена, все едно сме и предоставили файлове от архивите на ЦРУ а всъщност това представляват принтирани уеб страници с подпис и печат на нотариус и спечелихме :D
Докато не опитате, няма да разберете ;)
Първо може да им намериш адреса на управление - на фирмата чиято собственост са сайтовете и да им пуснеш едно съвсем просто уведомление, че ако не премахнат материала, ще си търсиш правата в съда - с обратна разписка и връчено на ръка задължително, после и обратната разписка ще използваш в съда евентуално, а ако ти върнат и някой нескопосан отговор още по-добре ;)
 
Re: journey.bg крадат долнопробно

@SeoLab
Малко далечен истрел чисто юридически, но за сплашване е добър вариант.
Калинчу най добре го направи и им прати банкова сметка с искане да ти платят нотариалните такси(стотинките са много важни!!!). Ако не го направят обаче е редно да си готов да продължиш.

П.П. Това за обратната разписка го зарежете! Не ги доставят както трябва. Такива хич и не ходя да ги получавам, а в случаите когато съм се вдигнал до пощата обикновено е било след доста време. Което значи, че нищо няма да придвижите така.

Най добре:
1) email
2) писмо
3) нотариална покана(за теб трябва да си изкараш екрани+whois нотариално заверени също на този етап)
4) на съд

На стъпка 3, ако са в грешка и особено, ако се консултират с адвокат ще си платят таксите, ако си ги представил разумно.
 
Последно редактирано:
Re: journey.bg крадат долнопробно

Първо може да им намериш адреса на управление - на фирмата чиято собственост са сайтовете и да им пуснеш едно съвсем просто уведомление, че ако не премахнат материала, ще си търсиш правата в съда - с обратна разписка и връчено на ръка задължително, после и обратната разписка ще използваш в съда евентуално, а ако ти върнат и някой нескопосан отговор още по-добре ;)

Направо като ходиш при нотариуса им пусни и официална "нотариална покана" - струва 10-20 лева, там само ще ти я направят и те си я пращат с призовкарка. Описва се какви точно претенции имаш, даваш им срок да ги изпълнят. Има много по-добър ефект от писмо, ще махнат всичко много бързо :)
 
Re: journey.bg крадат долнопробно

Кофтито в цялата ситуация е, че дори да се раздуха случаят, само ще им се направи безплатна реклама...

Аз като начало бих ги репортнал на Google AdSense, че излъчват реклама, в страници с крадено съдържание. Нямам идея дали ще стане нещо, но можеш да пробваш.
 
Re: journey.bg крадат долнопробно

П.П. Това за обратната разписка го зарежете! Не ги доставят както трябва. Такива хич и не ходя да ги получавам, а в случаите когато съм се вдигнал до пощата обикновено е било след доста време. Което значи, че нишо няма да придвижите така.

Не по пощата, а с куриер. По пощата е мега безсмислено.
 
Re: journey.bg крадат долнопробно

Малко ирония. Като влизате на сайт при тези таланти
_www.journey.bg/about/?about=1

Има надпис.
Нас ни копира цяла България!

А повече контакти могат да се намерят тука
____design.yes.bg/bg/contacts.php
Което е тяхната кантора, както разбирам.
 

Горе