SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Малък Nofollow експеримент :)

scoobydoo

Know you can!
Здравейте.

Често се срещат фрази от сорта на: Линка си е линк, нищо че е nofollow. Или пък се твърди, че nofollow има ефект, но по-малък. За това реших да си направя един експеримент.

Избрах си една фраза от 3 думи, за която има много малко резултати. Линкнах abv.bg с нофолоу линк с тази фраза от няколко мои сайта. След 20 дни проверих дали abv.bg се е появил в резултатите и го нямаше. След това за база за сравнение промених линковете на dofollow и смених сайта на gbg,bg за да е сигурно, че се е засякла промяната. Дори след само 5 дни (а сигурно и по-рано, аз просто тогава проверих) gbg.bg вече беше в резултатите.

Моите виждания по въпроса се потвърдиха от резултатите. Реших да ги публикувам тук, който иска да ги види. Нямам намерение да се опитвам да ги доказвам на някой или да споря за нещо :). Просто реших да ги публикувам.

За мен ползите от nofollow линковете са за трафик, аз добър линк профил и за по-голяма бройка линкове отчетена от разни тулове. Но НЕ мисля, че пренасят PR и най-важното, НЕ пренасят тежест за анкор текста. Това е моето мнение.

Ето малко снимки:

28swzds.png

2n7r5up.png

Поздрави.
 
За: Re: Малък Nofollow експеримент :)

За: Re: Малък Nofollow експеримент :)

Линковете от sitewide ли бяха или от конкретни статии?
Не бяха от статии а във футъри и сайдбарове, повечето сайтуайд, а на едно място май само от една страница. Подозираш различни nofollow правила за различните позиции ли?
Ето за това го обичам този форум! Браво за опита и ЕВАЛА, че го сподели :) Повече хора като тебе трябва да ма тука...
Благодаря за топлите думи ;)
 
За: Re: Малък Nofollow експеримент :)

За: Re: Малък Nofollow експеримент :)

Подозираш различни nofollow правила за различните позиции ли?

Предполагам, че може би, би могло да има значение от позицията на линка. Не съм правил експерименти с nofollow. До момента с колкото различни специалисти да съм водил разговор относно nofollow съм попадал на различни отговори.
 
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

Интересен тест. Мисля да проведа сходен, но смятам, че само nofollow линкове сами по себе си не оказват влияние, освен ако не са в комбинация с други фактори.
Ако има желаещи да се включат да пишат.
SEO оптимизация чрез nofollow | SEO оптимизация СЕО за търсачки и SEO услуги
 
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

Предполагам, че може би, би могло да има значение от позицията на линка. Не съм правил експерименти с nofollow. До момента с колкото различни специалисти да съм водил разговор относно nofollow съм попадал на различни отговори.

Интересно. Аз лично за пръв път чувам за тази теория. Може би е възможно, но не ми изглежда много логично да е така.

И аз преди проведох подобен експеримент, резултатите от който са видими и до днес:

SEO експеримент с nofollow връзки

Изглежда и там резултата е същия :). Поне сега не виждам cloxy.com в резултатите.

Интересен тест. Мисля да проведа сходен, но смятам, че само nofollow линкове сами по себе си не оказват влияние, освен ако не са в комбинация с други фактори.
Ако има желаещи да се включат да пишат.
SEO оптимизация чрез nofollow | SEO оптимизация СЕО за търсачки и SEO услуги

Това с комбинацията от фактори съм малко по-склонен да повярвам. Но пак не много ;). Радвам се, че и ти ще проведеш екперимент. Очаквам резултатите с нетърпение. Аз като гледам ти си имаш всичко нужно да го проведеш сам, не виждам защо чакаш участие от други хора :). А относно това дето казваш за спам филтри за моя експеримент, не мисля че са активирани такива първо защото линковете съвсем не са много (3-4 сайта) и второ защото са към авторитетен сайт - абв.бг :).
 
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

Моите сайтове са пръснати по 2-3 хостинга. Искам линквания сайт да е другаде. Защото иначе често се е случвало да праща нов сайт/новолинкван сайт в девета глуха за месец-два.
 
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

Ами аз нямам сайтове в тази сфера, иначе бих осигурил :). Единственото на такава тема, което имам е тази категория: statiiki.com/c.php?i=10, ако искаш линквай там ;).
 
Re: За: Малък Nofollow експеримент :)

Re: За: Малък Nofollow експеримент :)

Ами аз нямам сайтове в тази сфера, иначе бих осигурил :). Единственото на такава тема, което имам е тази категория: statiiki.com/c.php?i=10, ако искаш линквай там ;).

Код:
Forbidden

You don't have permission to access /c.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Аз ли съм сбъркан нещо или сайта е "счупен"?
 
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

OFFTOPIC: ето за такива полезни теми говорех през последните седмици. Поздравления за търпението и споделения опит на Скуби и welcome back на Иво. Който ще си прави още подобни експерименти да добавя резултатите тук.
 
За: Re: За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Re: За: Малък Nofollow експеримент :)

Маркирам statiiki.com/c.php?i=10 но няма нищо на него, както и statiiki.com ми е Forbidden. Както и да е...
Тук дава че е OK: HTTP Headers Status Checker
Би ли си казал IP адреса, да видя да не си блокиран. Пиши ми на лично най-добре. Имам блокирани разни ботове с htaccess.
 
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

Маркирам statiiki.com/c.php?i=10 но няма нищо на него, както и statiiki.com ми е Forbidden. Както и да е...
Тук дава че е OK: HTTP Headers Status Checker
Би ли си казал IP адреса, да видя да не си блокиран. Пиши ми на лично най-добре. Имам блокирани разни ботове с htaccess.

@s1yf0x
Благодаря за поздравите и позитивната енергия, която изпращат те :).
 
Последно редактирано:
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

OFFTOPIC: ето за такива полезни теми говорех през последните седмици. Поздравления за търпението и споделения опит на Скуби и welcome back на Иво. Който ще си прави още подобни експерименти да добавя резултатите тук.
Сега, ако вземеш да обединиш всички теми за ползите от нофолоу линковете, ще стане точно по правилата.
 
За: Малък Nofollow експеримент :)

За: Малък Nofollow експеримент :)

Включвам се и аз в експериментирането с nofollow линкове. Написах статийка по въпроса какво смятам да правя.
 

Горе