SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

GIF банер или текстов линк

ianis-build

Active member
Здравейте,
Понеже ми предлагат банер или линк, на много добра цена в един сайт, се чудя кое дава по-голяма СЕО-тежест (GIF банер или текстов линк) или няма значение?
 
За: GIF банер или текстов линк

За: GIF банер или текстов линк

ianis-build защо не?

търси провокация, избери си банер с мацка или провокиращ текст. Това отдавна умря брандиран банер и да чакаш кликания или пък линк от рода на w w w . em si - em ne si . c o m
 
За: GIF банер или текстов линк

За: GIF банер или текстов линк

Здравейте,
Понеже ми предлагат банер или линк, на много добра цена в един сайт, се чудя кое дава по-голяма СЕО-тежест (GIF банер или текстов линк) или няма значение?

За мен избора зависи от срока. Ако срока е "вечен" - тогава вземаш линка. Ако срока на банера или линка не е "вечен", тогава вземаш банера.
Доводите: Питаш за seo (нали не бъркам, и наистина питаш за seo, а не за "сео", понеже "сео" няма нищо общо със "seo"?). Значи, да разгледаме двете възможности - отговори си на въпроса как ще изглежда на Гугъл поставянето и после махането на линк към сайта? А банера може да ти доведе посетители. И вече само от теб и твоя сайт зависи дали ще успееш да ги задържиш и монетаризираш. Ако си добър и сайта ти е хубав - ще успееш, ако сайта ти не струва нищо - ще е провал.
 
Re: GIF банер или текстов линк

Мерси,
И банера и линка (което и да избера) смятам да си ги подновявам за постоянно.
Въпросът е кое от двете ще ме издърпа по напред в класирането (банера също ще сочи към сайта).
 
За: GIF банер или текстов линк

За: GIF банер или текстов линк

От гледна точка на диверсификация на линковете е добре да имаш и такива от картинка. От друга страна, ако показвателите на сайта са хубави, може да спазариш линк. Всичко зависи от останалите фактори и кой ще натежи.
 
За: GIF банер или текстов линк

За: GIF банер или текстов линк

Искам да кажа, че ако сайтът е толкова авторитетен, че всеки би искал да вземем линк от него, трябва да сложиш текст, а не картинка.
 

Горе