SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Банкови преводи

Re: Банкови преводи

а още нещо да питам имаше ли накаква опция да се направи кредитна карта, която да бачка като дебитна (в смисъл дърпаш, колкото вкарваш, без кредит от банката)
 
Re: Банкови преводи

Ако говориш за съществуваща кредитна карта, която да преправиш на дебитна - съмнявам се, защото банките са лакоми същества а таксите и лихвите по кредитни карти са бая по- големи. Но можеш да закриеш кредитната и да отвориш отделна дебитна.
 
Re: Банкови преводи

Не, не говоря за стара, а за нова, която да се води "кредитна", но да няма кредит а просто да мога да дърпам, това което вкарвам.
 
Re: Банкови преводи

Еми да, затова говорим през цялото време - отиваш в банка която предлага такива (за Райфайзен съм сигурен) и казваш на гишето, че искаш такава. Тя е дебитна, но навсякъде изглежда като кредитна. Всъщност, от гледна точка на VISA няма кредитни и дебитни, има VISA и VISA Electron -- казваш им на лелите в офиса че искаш на нея да пише само VISA, да не е електрон...
 
Re: Банкови преводи

Аха схванах сега,

а понеже отвори и тази тема, каква е всъщност техническата разлика между дебитната и кредитната карти, само в лимитите и този "кредит" при едната или има и други разлики, или както пишеше по-нагоре зависи от банката.

аз например гледам че пейпал не разпознават кредитни или дебитни, те казват че приемат дебитни, защото ги смятат за кредитни
 
Re: Банкови преводи

Е точно за технически детайли трябва някой по- навътре да каже, това което аз знам е, че VISA и МasterCard са "оператори" - картовият оператор се занимава само с транзакциите (операциите), а иначе издател/собственик на картата е банката и той отговаря за кредити/лимити. Т.е. ти имаш договор с банката и тя си решава дали да ти отпусне кредит или не, колко да е и т.н. Затова когато банката ти даде "дебитна" виза класик, за VISA (операторът) няма значение -- тях ги интересува само какво им дава банката като разполагаема сума по тази карта. Мисля че два-три пъти на ден банките пращат данни към сървърчетата на виза и затова бавно се опресняват по принцип, но това са мои допускания... Всъщност дали картата е кредитна или дебитна е от значение само за банката, не за VISA, защото VISA ги интересува само какво им е дала банката като лимит/наличност по картата...

Ама все пак не съм много наясно с тези системи, така че моля за извинение ако бъркам някъде!

Колкото до пеъпол -- те там не знам, каква точно е разликата между "електрон" и нормална виза и защо "електроните" невинаги се приемат -- за мен е мистерия. Някой дето е работил в банка може да каже...
 
Re: Банкови преводи

Мерси много за всички отговори

е доста офтопик ми дойдаха въпросите ама още нещо се сещам да питам, та да кажем имам една кредитна карта с лимит 10 000, а нали (до колкото знам банкоматите имат по 400 лимити), та мога ли да обиколя за един ден 10 банкомата (на различни банки) и да теглеля максимума на банкомата?(друе е въпроса колко имам в картата, но това е малка и незначителна подробност)
 
Re: Банкови преводи

аз досега несъм имал проблеми с мастър кард в пейпал, плащал съм доста й с виза, но мастъра е по-добрия вариант според мен.
 
Re: Банкови преводи

аз досега несъм имал проблеми с мастър кард в пейпал, плащал съм доста й с виза, но мастъра е по-добрия вариант според мен.
защо мислиш така?
какво не му харесваш на визата?
 
Re: Банкови преводи

Мерси много за всички отговори

е доста офтопик ми дойдаха въпросите ама още нещо се сещам да питам, та да кажем имам една кредитна карта с лимит 10 000, а нали (до колкото знам банкоматите имат по 400 лимити), та мога ли да обиколя за един ден 10 банкомата (на различни банки) и да теглеля максимума на банкомата?(друе е въпроса колко имам в картата, но това е малка и незначителна подробност)

Лимитите не са от банкоматите -- пак са от банката -- трябва да идеш да им прочетеш тарифите/сайтовете и евентуално да поискаш в съответната банка по- големи лимити за теглене.
 
Re: Банкови преводи

Лимитите не са от банкоматите -- пак са от банката -- трябва да идеш да им прочетеш тарифите/сайтовете и евентуално да поискаш в съответната банка по- големи лимити за теглене.


сигурен ли си за това, аз пък бях чувал, че банкоматите имат(може и да бъркам де),

това че картите имат е ясно
 
Re: Банкови преводи

а с виза имал ли си проблеми до сега?
Не, но повечето хора споделят че имат ;)
Аз акаунт имам от повече от 4 години, като живеех във Франция и акаунта си го направих с Френска кредитна карта и не ми се е налагало да верифицирам БГ карта, просто си ги добавих и те си работиха ;)
сигурен ли си за това, аз пък бях чувал, че банкоматите имат(може и да бъркам де),

това че картите имат е ясно
Банкомата дава до 400 на веднъж, но може да теглиш примерно 10 пъти, аз скоро си купувах апарат за 1600 лева и всичките си ги изтеглих от един банкомат на 4 пъти
 
Re: Банкови преводи

Идеята ми беше, че ако да кажем лимитът ти е 2000 на седмица, можеш да обиколиш само 5 банкомата тази седмица, а какви са лимитите на самия банкомат не знам.
 
Re: Банкови преводи

Банкомата дава до 400 на веднъж, но може да теглиш примерно 10 пъти, аз скоро си купувах апарат за 1600 лева и всичките си ги изтеглих от един банкомат на 4 пъти

Прдполагам говориш за бг, а не фр банкомат, аз друго бях чувал но както и да е може и да бъркам както казах

че тогава за кув *** са тези 400 за теглене?
 
Re: Банкови преводи

Прдполагам говориш за бг, а не фр банкомат, аз друго бях чувал но както и да е може и да бъркам както казах

че тогава за кув *** са тези 400 за теглене?
както по-горе ти казаха зависи от лимита на картата !
И да за БГ става въпрос
 
Re: Банкови преводи

ОК мерси на всички стана ми ясно каквото питах
 

Горе