SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Безплатните теми

yellowdino

дебил
Не разбирам от Wordpress, но попаднах на много интересна статия за безплатните теми за WP и какво има в тях ?!?

Това със сигурност не е проблем само на Wordpress ами и на другите CMS-и, за това си мисля, че ще е интересно.

Извода е, че трябва да търсим безплатни теми само в сигурни източници като официалните сайтове на CMS-ите и евентуално да сваляме безплатни теми от разработчици на платени такива (предполагам, че хора на които бизнеса им е да продават теми, няма да се е.ават с безплатните си, защото ще си прецакат имиджа :))

http://wpmu.org/why-you-should-never-search-for-free-wordpress-themes-in-google-or-anywhere-else/
 
Re: Безплатните теми

Да допълня - това не се отнася само до темите, ами и до всякакви там компоненти, ад-они, плъгини - дръпнати от знайни и незнайни места.
 
Re: Безплатните теми

Ще ме извиняват писачите на безплатни теми но аз винаги заменям кодираните с base64 файлове и си преглеждам всички файлове от темата.
 
Re: Безплатните теми

Сещам се, че съм срещал по форумите да се разглежда тази техника за набавяне на връзки към ваш сайт. Там беше обяснено дори, че може да сложите ваш код от Адсенс, CPА оферта или друга рекламна мрежа. След това темите се качват по тракери, warez форуми и сайтове и са готови за употреба.

Това е доста "blackhat" техника, но в голяма част от случаите обикновените потребители си нямат и най-малко понятие за това. Хората са доста изобретателни, когато стане въпрос за изкарване на пари. :D
 
Re: Безплатните теми

Сещам се, че съм срещал по форумите да се разглежда тази техника за набавяне на връзки към ваш сайт. Там беше обяснено дори, че може да сложите ваш код от Адсенс, CPА оферта или друга рекламна мрежа. След това темите се качват по тракери, warez форуми и сайтове и са готови за употреба.

Това е доста "blackhat" техника, но в голяма част от случаите обикновените потребители си нямат и най-малко понятие за това. Хората са доста изобретателни, когато стане въпрос за изкарване на пари. :D

Няма нищо лошо. Не пречи да сложиш в лицнзните условия, че трябва да ти държат еди какви си линкове пък всеки да си преценява. Обаче като всичко е скрито и криптирано, човек никога не е сигурен какво има там. Дали е някакъв експлоит, ххх линкове и т.н. Аз като свалям безплатна тема от някъде ако не съм съгласен с условията й просто няма да я свалям и ползвам. Ама като всичко е скрито, става нещо като договор в който има условие което изглежда като линия а то като се погледне през лупа 1:100 всъщност било текст, който те задължава да си свалиш гащите и да се надупиш ;)
 

Горе