SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Впечатления от senetic.bg

vassy

New member
Правя една конфигурация на сървърно оборудване. Първоначално се бях спрял на HP, но на клиента не му хареса бюджета от 15000 лв. Проучих нещата в Persy и свалих до 10000. От няколко дни обаче ми попадна една реклама на senetic.bg за 35% намаление на HP и правейки подобна конфигурация, цените доста са доближиха.
Та въпроса ми е, има ли някой впечатления от senetic.bg. Как е гаранцията, коректни ли са, нормална стока ли продават и т.н.
Ще ви бъда благодарен за всякакви мнения, понеже и времето ми за избор на техника изтича.
 
Re: Впечатления от senetic.bg

Така и не успях да се свържа с тях - не ми отговориха на нито един опит за контакт. Ако постигнеш някакъв успех с тях ми пиши, че цените им наистина са добри, а и предлагат доста неща. Пусни машината, на която си се спрял.
 
За: Впечатления от senetic.bg

За: Впечатления от senetic.bg

Нещо не им виждам адрес на офис / сервиз. Телефони на които не мога да се свържа. Не е уточнено юридическото лице с което оперират в България - франчайзинг ли са, доверено представителство ли имат? Аз не бих рискувал, въпреки че в момента търся машина.
 
За: Впечатления от senetic.bg

За: Впечатления от senetic.bg

И аз не успях да се свьржа с тях. От PERSY ми направиха прекрасна цена, почти -20% от редовната в сайта им.

Код:
Описание Модул Количество
1 бр Server Case Supermicro CSE-113MTQ-563CB, 560W High-efficiency PSU 80Plus Gold 
Level, 1U, 8 x 2.5" Hot-swap SAS/SATA Drive Bays, 4x 40x28mm PWM fans, Rackmount 
rail kit
Шаси
1 бр Supermicro X9SCM-F, Intel C204 Chipset, Socket H2 (LGA 1155), Up to 32GB DDR3 ECC, 
2x PCI-E 2.0 x8, 2x PCI-E x4 (in x8) slots, 4x SATA 3Gb, 2x SATA 6Gb, 2x GbE LAN, IPMI 
2.0
Дънна Платка
1 бр Intel Xeon E3-1270 3.40GHz, 8MB cache, 80W (Sandy Bridge), 4 cores, Hyper-Threading Процесор
2 бр Seagate Constellation.2 1000GB ,7200 RPM , 2,5" SATA, 64MB - ST91000640NS Твърд Диск
1 бр Supermicro Riser card for 1U CSE-RR1U-E8  PCI-Ex8  slot to PCI-Ex8 slot. Аксесоари
1 бр SNK-P0046P Supermicro ,1U Passive Heat Sink for Intel s.1156 Охладител
2 бр 8GB DDR3-1333 ECC памет
Модел Общо Цена Количество
PERSY STINGER - сървърна система 1 бр 1,770.00 1,770.00 USD

RACK EST-26-ECOSRV61 1 бр RACK + 410.00 + 410.00
APC Smart-UPS X 750VA Rack/Tower LCD 230V, 600 Watts, SMX750I 1 бр UPS + 440.00 + 440.00
UPS Power Cable 1.8 meters, 1 kv. 6 бр Кабели + 18.00 + 3.00

без ДДС

Вероятно утре ще го порьчам и в сьбота ще е в Пловдив.

Сега тьрся обикновен, но надежден сплит 12-18 BTU за около 10 кв. м., а цяла седмица тьрся двама читави интернет доставчика с оптика (FFTH).
 
Последно редактирано:
Re: Впечатления от senetic.bg

И това беше върховната оферта:
Код:
Вид услуга
Цена



1.
Инсталационни такси

Такса за изграждане на оптичем МАН порт 100 MBps
срок за изграждане на преносно трасе - до 20 дни
150.00 лв
2.
Месечни такси за 




2.1
Достъп до Интернет  на адрес: гр. Пловдив, бул. 6 септември ххх
Симетричен канал 1/1 (in/out) без ограничение по трафик
Статични IP адреси – до 16 бр.
Oптичен МАН порт - 100 Мbit/s
Гарантирана скорост за международен и български трафик -  100 Мbit/s




820.00 лв/месец


3.
Допълнителни услуги
3.1.
WEB базирано наблюдение за натоварването на връзките
няма




В посочените суми не е включен 20% ДДС
 
Re: Впечатления от senetic.bg

Всички останали са на около 100 лв. с ДДС за 100 MB/s за симетричен и гарантиран БГ и международен интернет. При СпектрумНЕТ е 159 лв. без ДДС, но е със 1500 минути към всякъде и с 8 номера и 8 (реално 5) публични IP. След няколко месеца ще има и Asterisk сървър така, че ще влезнат в работа.
Извода - в Пловдив няма корпоративни доставчици в изобилие. БТК с новия си оптичен нямат никакво покритие, Спектрумнет дават отказващи оферти, вероятно също нямат покритие, други национални доставчищи не си четат имейлите изобщо с дни. Изненадващо втория доставчик ще е местния AngelSoft - Ангел Гаров, чрез новия си подизпълнител Winet 1 - 77 МВ/s за 90 лв. на месец с оптика до сървъра, с оптика до сградата само 42 лв.
Изобщо тия дни ми стана ясно защо бизнеса в БГ не върви, мързел и незаинтересованост. Без да минеш през 5 телефона не става, за имейли - 20% отговори. 50% от фирмите нямат имейл за контакт на нормално място. Ако изобщо намериш такъв е от типа info@xxxxxx.xxx
 
Последно редактирано:
За: Впечатления от senetic.bg

За: Впечатления от senetic.bg

чудя ти се защо ти е сървър в Пловдив, при условие че има IPMI. Слагай го в някой колокационен център в София и ще си спестиш подобни главоболия.
 
Re: Впечатления от senetic.bg

@s1yf0x, Сървърите ще са 3 последно, за ERP и няколко Asterisk + FreePBX (тръгва още сега, не след месеци) на няколко фирми и клиента иска всичко да му е под контрол. Сайтове няма да се хостват. Иначе си прав за колокацията, че е по лесно за мен. А с това чудо IPMI си поиграх тия дни, голяма глезотия е, но и върши чудесна работа.
Иначе доставчиците ги уточних на 90%, чакам още една оферта утре. Днес се изредиха 6 доставчика да ми звънят по телефона,някои по 2-3 пъти. Сетиха се да си прочетат мейлите. Как намираш цената от 300 лв. на месец сумарно за 2 симетрични гарантирани канала по оптика до сървъра, единия на 100 Coolbox) другия на 77 MB/s (Winet 1), вътрешен е външен еднакви, 5+5 IP, 8 номера и 1500 мин. месечно към всички мрежи тук и навън, вкл. мобилни на много приятни тарифи (Coolbox). Като чета какви са цените за свързаност при колокация, според мен е прилично. Ти си навътре в нещата и си доста по-наясно.
Сега още един сървър от Persy ще поръчвам. Тези от senetic.bg имат твърде добри цени, но и моите опити да се свържа удариха на камък, а и никой не каза нищо конкретно по темата. Явно никой от четящите не е имал вземане-даване с тях.
 
Re: Впечатления от senetic.bg

Не става въпрос за общата сметка, питах само за интернета. А и сметката си я плаща клиента, преценил е, че иска машините да са при него, така го правя. Само генератор не е решил още да добави.
 
За: Впечатления от senetic.bg

За: Впечатления от senetic.bg

по телефона не знам дали отговарят, но когато направиш запитване през системата на сайта им отговарят доста бързо и адекватно, минус е чакането по седмица за апаратурата, но ако не е извънреден случай разликите в цените си заслужават особено при по големи покупки

купихме едни гигабитови суичове на HP преди месец, за 6 бр спестихме над 10 бона.... без да се занимаваме с мърльовците тука което си е бонус;))
 

Горе