SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Втори профил в Аnalytics, WMT, AdSense, Google+

palmag

Member
Здравейте от известно време имам проект, в който няколко от страниците му се класират на първи места по ключови думи, носещи ми доста приличен трафик. :D
Хрумна ми идеята, че ще е добре да създам още един сайт, чиито страници евентуално да избутам до втора позиция, тъй като смятам че ще ми донасят прилични посещения. А ще имам и възможността да избутам още няколко ключови думи, които имат добри месечни търсения.

Възнамерявам новия сайт да има различен Аnalytics, WMT, AdSense, Google+ профил, разположен на друго IP в различна С клас мрежа.
Тоест с две думи смятам да създам сайт конкурент, който да има различен собственик с Google профил и всичко останало.
След като изградя конкурентния сайт, възнамерявам да повиша доверието и позициите му в Г с линкове от моя проект, като използвам разбира се и всички други ресурси, които са необходими, за да издигна страниците му на първи позиции в търсачката.

За мое огромно съжаление нямам никакъв опит в изграждането на втора идентичност в Google.
Интересувам се вие как бихте постъпили за да не бъдете идентифицирани от G, че сте собственикът на допълнителни акаунти в WMT, Аnalytics, AdSense, G+.
Тоест какво трябва да се направи за да имате различна идентичност пред G.
Надявам се въпроса ми да е достатъчно ясно зададен.

Ще ви бъда благодарен ако в отговорите си описвате по-подробно, какво трябва да се направи.
Благодаря предварително на всички, които споделят своя опит по темата.
 
За: Втори профил в Аnalytics, WMT, AdSense, Google+

За: Втори профил в Аnalytics, WMT, AdSense, Google+

Ако вярваш в теорията на конспирацията поне още един ISP и различен браузър :)
 
Re: Втори профил в Аnalytics, WMT, AdSense, Google+

По мое мнение това ти трябва само ако искаш да скриеш, че 2 пейпал адреса са твои поради някакви шашми, които искаш да правиш с тях. Гугъл няма забрана за ползване на повече от 1 акаунт.

Но ако наистина искаш да останеш анонимен, ако не си през различни доставчици, както написа oggin, поне си вземи един АДСЛ и всеки път като изключиш и включиш модема, си с ново IP. Плюс различен браузър, или най-малкото постоянно триене на кеша и кукитата... Прекалено много занимавка...
 
Re: Втори профил в Аnalytics, WMT, AdSense, Google+

И аз се интересувам от втори акаунт в Г и това малко ме учуди
Гугъл няма забрана за ползване на повече от 1 акаунт.
Къде може да се провери, при какви условия е възможно :)
 
Re: Втори профил в Аnalytics, WMT, AdSense, Google+

Еми, най-малкото в Хром имаш опция за вкарване на много акаунти и да си ги ползваш дори едновременно в отделни прозорци на браузъра... Не ми изглежда като логично решение, ако не искаш хората да имат по повече от 1 акаунт :)
 
За: Втори профил в Аnalytics, WMT, AdSense, Google+

За: Втори профил в Аnalytics, WMT, AdSense, Google+

Ако вярваш в теорията на конспирацията поне още един ISP и различен браузър :)

Oggin като цяло съм склонен да вярвам в конспиративни теории :)
Между другото и аз си мислех, като краен вариант да използвам още един доставчик на интернет, но си мислех че има и по елегантно решение.

По мое мнение това ти трябва само ако искаш да скриеш, че 2 пейпал адреса са твои поради някакви шашми, които искаш да правиш с тях. Гугъл няма забрана за ползване на повече от 1 акаунт.

Но ако наистина искаш да останеш анонимен, ако не си през различни доставчици, както написа oggin, поне си вземи един АДСЛ и всеки път като изключиш и включиш модема, си с ново IP. Плюс различен браузър, или най-малкото постоянно триене на кеша и кукитата... Прекалено много занимавка...

KOBRETI нямам намерение да правя шашми.
Просто искам Google да смята, че двата профила са на две различни личности.
Предполагам че ако направя и поддържам два акаунта, от един компютър без да използвам друго IP и без да трия бисквитки, Г лесно ще направи връзката че и двата профила са на една и съща личност и е логично да не отчете линковете между сайтовете (поне аз така си мисля).
Благодаря за идеята с АДСЛ .

Мислех си дали не е възможно през една виртуалка да използвам прокси от което да поддържам втори профил в Google.
 
За: Втори профил в Аnalytics, WMT, AdSense, Google+

За: Втори профил в Аnalytics, WMT, AdSense, Google+

Е ... Има и проксита, но wifi-то на комшията винаги е по-рационален избор :clap:
 
За: Втори профил в Аnalytics, WMT, AdSense, Google+

За: Втори профил в Аnalytics, WMT, AdSense, Google+

palmag, акаунти в гугъл можеш да си правиш колкото си искаш и няма проблем. Аз имам поне 3 с моето лично име и няма проблем, така че под чужди имена няма какво да го мислиш. Има проблем само с Адсенса. Чуждото име трябва да е истинско, да може да взема парите, да се регистрира по ДДС....., това е дъвкано много пъти.
Иначе за различно IP аз полазвам при нужда Tor на всяко пускане дава различно IP от различни дъжави.
 

Горе