SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Въпрос относно вътрешните линкове

primedst

New member
Здравейте.
Имам един въпрос към специалистите относно вътрешните линкове в даден сайт.
Проблемът ми е, че на сайта ми за канцеларски материали Гугъл открива само три (???) вътрешни линка.
Разбира се те са много, ама много повече.
И тук идват въпросите ми:
1. Може ли причината за това да е, че за вътрешните връзки използвам адреси от типа "/нещо/нещо" вместо да слагам абсолютни адреси от типа сайт.ком/нещо/нещо. Изобщо, за обхождането на вътрешните линкове от Гугъл това има ли значение, и ако "ДА", кои адреси предпочита търсачката?
2. Ако причината за откриването на малък брой вътрешни връзки не е горната, тогава някой може ли да каже каква може да е?

Предварително и мноого благодаря за помощта на всички, които ми отговорят! :)
 
Re: Въпрос относно вътрешните линкове

1. Не, този проблем отдавна е решен.
2. Как ги проверяваш тези връзки? Чрез GWT, link: команда или нещо друго? Няма как директно от Гугъл да видиш всички връзки, които откриват към теб. Дори някоя опция да ти ги дава, те пак са филтрирани умишлено, с цел да не им разбереш алгоритъма.
 
За: Въпрос относно вътрешните линкове

За: Въпрос относно вътрешните линкове

В GWT всичко е наред, много вътрешни връзки, много чудо.
Нокато пусна сайта в opensiteexplorer или друг SEO инструмент дава ,че имам само три вътрешни линка ?!?
За сравнение сайт подобен на моя, с приблизително еднакъв брой продукти и също направен на СъмърКарт показва 1247.
 
За: Въпрос относно вътрешните линкове

За: Въпрос относно вътрешните линкове

Кажете моля колко вътрешни линка е добре да съдържа статия от около 300 думи?
 
За: Въпрос относно вътрешните линкове

За: Въпрос относно вътрешните линкове

Кажете моля колко вътрешни линка е добре да съдържа статия от около 300 думи?

В SEO няма точни формули. Всичко е въпрос на интуиция и опит. Ако в статията си споменаваш теми за които вече си писал ги линкваш. Може да са 5, 10, 20 ... бройката няма значение.
 
Re: За: Въпрос относно вътрешните линкове

Re: За: Въпрос относно вътрешните линкове

Кажете моля колко вътрешни линка е добре да съдържа статия от около 300 думи?

Май търсиш някаква SEO формула или нещо такова :). Да не мислиш, че има общоприето число, което се умножава по броя на думите и се получава броя на линковете, които трябва да сложиш? Моя съвет е възможно най-скоро да спреш да правиш статиите за гугъл и да почнеш да ги правиш за човека, дето ще ги чете :). Когато гугъл тества своите алгоритми те минават резултатите през истински човешки тестери и ги въвеждат само ако промяната е била позитивна за тях. Така че ако и ти правиш нещата за хората, ще вървите в една посока и с времето сайта ти ще изпреварва все повече другите с всеки следващ пингвин, панда или друго животно.
Поздрави.
 
За: Въпрос относно вътрешните линкове

За: Въпрос относно вътрешните линкове

За да не отварям нова тема ще задам тук и още един въпрос. Може да ви се стори тъп, но съм начинаещ в оптимизацията.
Та въпросът ми е колко време след като сме направили промени по сайта би следвало да се подобри (или влоши) показването му в Гугъл.
Питам, защото правя разни промени, подобрения, линквам, поствам, а всъщност не знам колко време след това трябва да проверя за резултата и дали изобщо има резултат.
Отново благодаря!
 
Re: За: Въпрос относно вътрешните линкове

Re: За: Въпрос относно вътрешните линкове

За да не отварям нова тема ще задам тук и още един въпрос. Може да ви се стори тъп, но съм начинаещ в оптимизацията.
Та въпросът ми е колко време след като сме направили промени по сайта би следвало да се подобри (или влоши) показването му в Гугъл.
Питам, защото правя разни промени, подобрения, линквам, поствам, а всъщност не знам колко време след това трябва да проверя за резултата и дали изобщо има резултат.
Отново благодаря!

Зависи от сайта, зависи и от промяната. Може да минат принципно и месеци, но може и по-бързо. Зависи от много неща.
 

Горе