SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

vassy

New member
Снощи ми клиент ми препрати имейл, в който хостинг компанията настоява един сайт, електронен магазин, да се разкара поради системно надвишаване на лимита от 40 CPU минути дневно или да се мине на 50 ст. на минута за средно месечно дневно потребление. Трафика на сайта е около 2000 уникални дневно в момента и логично изразходва 35-40 CPU минути дневно за HTTP и още толкова за mySQL заявки. Проблема явно не е от този месец, но май сега са му обърнали внимание. Поразгледах доста оферти, там, където пише нещо въобще, но или минутите са добре, пък конекциите малко, или обратно.
Та ако можете да препоръчате хостинг компания, ще ви бъда благодарен. Насочил съм се към ICN, един от плановете им до някъде ме устройва. Не ми се ще да местя на VPS, макар да знам, че и този момент ще дойде. Имам в момента 2 действащи VPS взети скоро за други нужди, но са в щатите, а сайта е основно за българи.
 
Re: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

Суперхостинг няма ли да ти свърши тази работа?
 
За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

А защо не пробваш да го оптимизираш, не е толкова трудно да се оптимизира ZenCart, даже са ти написали и какво може да помогне.
 
За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

Здравейте,

При нас от СуперХостинг.БГ, сме имаме следните възможности на хостинг плановете:
- за хостинг план "СуперПро" – до 100 минути на денонощие;
- за хостинг план "СуперХостинг" – до 150 минути на денонощие;

Наистина, за броят на връзките към апаче, сме поставили изискване от 40 връзки, които дори при сайтове с много посещения рядко се достига. Ако сайт с малко посещения, прави много такива връзки, обикновено означава, че нещо не е съвсем оптимизирано в сайт. Например има много и/или много големи картинки, Java Sctipt-ове, CSS. Това може да бъде оптимизирано по принцип, относително лесно.

Любомир Русанов

Снощи ми клиент ми препрати имейл, в който хостинг компанията настоява един сайт, електронен магазин, да се разкара поради системно надвишаване на лимита от 40 CPU минути дневно или да се мине на 50 ст. на минута за средно месечно дневно потребление. Трафика на сайта е около 2000 уникални дневно в момента и логично изразходва 35-40 CPU минути дневно за HTTP и още толкова за mySQL заявки. Проблема явно не е от този месец, но май сега са му обърнали внимание. Поразгледах доста оферти, там, където пише нещо въобще, но или минутите са добре, пък конекциите малко, или обратно.
Та ако можете да препоръчате хостинг компания, ще ви бъда благодарен. Насочил съм се към ICN, един от плановете им до някъде ме устройва. Не ми се ще да местя на VPS, макар да знам, че и този момент ще дойде. Имам в момента 2 действащи VPS взети скоро за други нужди, но са в щатите, а сайта е основно за българи.
 
За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

В ICN на споделен хостинг ли обмисляш? Не мисля, че ще стане. Имал съм Wordpress там с около 1000 и това изяде хоста. Икономичния. Виж в HostGator ще стане. На този план дето е там с многото адд-они (baby ли как му викат) имам Wordpress с около 3000 посещения на ден и няма проблем. Е, няколко пъти сами правили проблем заради някакви ботове или плъгини, но с кеширащ плъгин и блокиране на ботове си бачка. А и подозирам, че издържа хоста им още много повече, понеже съм имал пикове за 1 ден неколкократно посещенията и нищо не ми казаха за натоварване. А принципно ако стане нещо веднага ми спират иначе сайта :D

Ако искаш пробвай при SuperHosting аз от тях съм най-доволен, но не знам дали ще издържи на натоварването.

А и виж от какво първо ти идва Load-а де :). Може да са ботове.
 
Последно редактирано:
За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

Натоварването и големия брой импресии (не уникални посещения) идва от ботове. Основно два бота. Проблема при ZenCart е, че има таблици за статистика, особенно свързаните с банерната реклама, в които се изпълняват голям на брой SELECT заявки при всяка имрпесия. Когато таблиците станат с повече записи, които се увеличават с времето сайта започва да зарежда по-бавно и да прави натоварване основно в mysql заявките. Проблема се решава лесно - ограничаване на mysql заявките и конекциите, но тогава сайта ще започне да прекъсва работата си през голяма част от деня. Простите решения от страна на webmaster-а са:

1. Проверка на логовете за трафик от ботове, които не допринасят за увеличаване на посещенията (това вече е свършено и е подадена такава информация)
2. При наличие на такива ботове, да се блокира достъпа им до сайта (и това вече е направено, писано е как да стане)
3. Редуциране на съответните таблици в базата данни (и това е посочено) и изключване на статистическите плъгини, които водят до изпълнението на тези много на брой заявки към базата данни (това не е направено, защото администратора няма достъп до административния панел на сайта)
 
Re: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

@s1yf0x, очаквах да се включиш.Двата бота, majestic bot и ezooms bot, ги спрях още снощи, но като гледам статистиката не правят кой знае какъв трафик. Г. бот праваи, но няма естествено да го спра и него по разбираеми причини. Относно таблиците zen_banners_history и zen_counter_history мога да спра заявките към тях, няма платени банери за наблюдение, но zen_products и zen_products_description няма как. Но дори и минутите да намалеят с 20-30%, пак не се решава проблема, понеже гонят 80, двойно над лимита, а трафика се покачва и предстои да се покачва. Освен този, на акаунта има още 9 домейна и още няколко поддомейна, които не генерират голям трафик и натоварване, но все пак го генерират. Магазина е гост така или иначе.

@Странникът, @rusanov, за суперхостинг ми беше първата реакция. Има и картинки доста, и разни ефекти, на които клиента си държи. Може нещо да се махне, но няма да е много. Имам го като възможен вариант. За конекциите, да, голяма цифра съм писал, 40 биха били достатъчни.

@scoobydoo, клиента има там един план от около 80 лв. годишно стар на 4-5 год. с един друг магазин, но само с основен домейн, няма опция за добавени домейни. Предложих му като вариант да си смени плана с по-нов (малко по-скъп), да му прехвърля там магазина. Но с два магазина, не знам и аз как ще се представи.

Сърбят ме ръцете да го прехвърля на VPS, спира ме само, че не е в България. Пинга е 140ms, скоростта му при мен е около 1.2 МВ/s, но като знам на някои интернет доставчици каква им и външната скорост, се възпирам и ще си остане в БГ.

Та някои неща не ги решавам аз, а клиента. Лимита е 40-50 лв.доплащане на ICN за друг план, или нов хостинг до 60 лв.

пп @s1yf0x, писали сме едновременно почти.
 
Последно редактирано:
За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

VPS-а ще е временно решения, особенно ако пуснеш mysql с query cache, както е на сървъра на който се хоства магазина в момента. Не знам кои статистики следиш, но е добре да погледнеш raw logs на самия сайт. Ако оптимизираш първите 2 таблици от базата данни, натоварването ще олекне до известна степен. От majestic и ezooms имаш също толкова hit-ове, колкото и от Google Bot.... Щом лимита ти е 60 лв на година все ще намериш оферта.
 
Re: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

@vassy Първо, не може човек даже и да си помисли, че за 2.95 на месец ще има 10 електронни магазина :)
Естествено е, че все някъде има уловка. Да, за 2.95 можеш да имаш 10 НЕЗАВИСИМИ САЙТА, неограничен месечен трафик, НО тук идва тънкия момент - 40мин. CPU time.
Така че, за 2.95 на месец можеш да имаш 10 персонални блога, без много много картинки и плъгини, и какви са тея 2000 посещения дневно:)
До тук със шегите, мисля че е нормално някъде там където има:
Месечна такса за хостинг - 2.95 лв
Хоствани домейни - 10 независими сайта
Паркирани домейни - 10 бр.
Дисково пространство - 3000 MB
Месечен трафик - неограничен
MySQL бази данни - 30 бр.

да има и един ред - 40 мин. CPU, много хора няма да го разберат, но поне после ще ги е срам да се оплакват.
 
За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

Дилемата при тебе е дали да губиш време да се оплакваш или да седнеш да си погледнеш сайтовете..... темата накривява в различна посока. Някой друг да предложи хостинг с 80 CPU минути за до 60 лв месечно?
 
Re: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

s1yf0x, @bulram, аз не се оплаквам. Наясно съм с ограниченията на хостинга, просто търся решение конкретно за магазина. Не е въпроса в това да го преместя временно някъде, има къде и сега. Между впрочем той е точно на този хостинг временно, но това временно стана почти 3 години. Не съм казал, че има 10 магазина на този, хостинг, а 10 домейна и няколко поддомеина със сайтове, не товарещи особено. Товари магазина, който е един. Не определям аз лимитите, ако аз ги определях, в темата нямаши да става дума за цени, а само за технически въпроси. Клиент съм на ХостБългария от доста време и такъв ще бъда. Мои клиенти - също. Имам и в Суперхостинг, както и на още други 3 места на клиенти. Не е като да нямам наблюдение, кое как се представя. С дребни изключения, разлики няма. Разликите са главно в параметрите и ограниченията.

Понеже обещах на клиента да му дам скоро отговор за ICN, моля някой с впечатления от план "Бизнес" (11.46) да сподели. Както споменах, клиента има там хостинг на някакъв много стар план и го устройва варианта да доплати 50-60-70 лв. и да си реши проблема.
 
Последно редактирано:
За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

При jump.bg няма ограничение на процесорните минути на споделените хостинг пакети :)
 
Re: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

Свържи се с поддръжката и ще ти опресня плана до най-новата му модификация. Аз така правя всяка година.
До колко знам при ICN едновременните конекции са 50, но винаги могат да ти съдействат с оптимизацията. Те имат инструменти с които да прегледат какво точно това, разбира не с пълна точност, но ще ти дадат насоки.

@scoobydoo, клиента има там един план от около 80 лв. годишно стар на 4-5 год. с един друг магазин, но само с основен домейн, няма опция за добавени домейни. Предложих му като вариант да си смени плана с по-нов (малко по-скъп), да му прехвърля там магазина. Но с два магазина, не знам и аз как ще се представи.

Сърбят ме ръцете да го прехвърля на VPS, спира ме само, че не е в България. Пинга е 140ms, скоростта му при мен е около 1.2 МВ/s, но като знам на някои интернет доставчици каква им и външната скорост, се възпирам и ще си остане в БГ.

Та някои неща не ги решавам аз, а клиента. Лимита е 40-50 лв.доплащане на ICN за друг план, или нов хостинг до 60 лв.
 
За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

Hostragor baby план за 9,75 $/месец ми е поемал до 30 000 уникални на ден, с пикове по 800 потребителя онлайн едновременно без никакви проблеми (вордпрес с поне 7-8 плъгина)

Няма бг хостинг който на тази цена да трае такова нещо. Дори не знам как да ти го калкулирам, за да добиеш представа за разликите в лимитите им. За 1000 уникални на ден ми се е налагало да местя от бг хостинг и да прехвърлям нататък.
 
За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

Здравей, прехвърлихме един магазин (под 1000 посещения дневно) преди няколко дни в ICN и се сблъскахме със същия проблем, не бяхме обърнали внимание на това ограничение, което е описано не в самия план а в общите им условия. Сега се опитваме да ограничим част от ботовете, защото друго няма какво да оптимизираме, но не вярвам, че ще достигнем до желаното от тях ниво на "изразходено процесорно време за 24 часа". За сега предложението от тяхна страна е да мина на план над 250 лв на година, което клиента не го устройва...
Ще ми е интересно какво решение ще намериш ти...
Но до колкото разбрах бюджета ти, ICN не е твоето решение...
 
Re: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

Клиент съм на HB от почти година, от няколко месеца започнаха "проблемите" с моите CPU time.
След кратка оптимизация на WP и инсталирането на каше плъгина на колегата Лазаров мисля че беше, нещата се подобриха чуствително.
От 90-100 минути минах на 40-50. Мисля че s1yf0x е прав да се погледне кода и да се ограничат ботовете. С този бюджет, едва ли ще намериш по-добро предложение. А и едва ли ако правиш 44 или 45 минути някой ще ти спре хостинга. Ограничението от 40 мин. е някаква примерна граница, която е приета за нормална имайки предвид парите които се плащат и качеството което се получава.
Не съм запознат в дълбочина със ZenCart, но предполагам че има какво да се пипне. Не е нужно да се товари CPU-то с едни и същи заявки, ако има вариант да се кашират или поне снимките да се извикват без да се минава през разни скриптове.
Мисля, че можеш да пипнеш Admin->Configuration->Logging "parse time" а така също и cache-to-file вместо cache-to-database.....
 
За: Re: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

За: Re: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

@bulram, виж cache-to-file вместо cache-to-database го бях забравил. Благодаря за съвета. Когато прехвърлях магазина от osCommerce на Zen Catr преди 3 год., трафика беше около 100 дневно и тогава прецених, че с кеширане в БД ще работи по-бързо. Естествено съм го забравил така. Промених кеширането във файл, да видим. Ботовете са ограничени преди 2 дни. zen_banners_history заявките ги спрях и тях, но zen_products и zen_products_description няма как да спра. Ще видим ефекта от всичко това. Лошото е, че няма как аз да видя натоварването, трябва чрез хостинга, но ще им пиша.

@Nettrio, по-горе в темата питах за ICN план Бизнес - 80 CPU минути за 24 часа, 50 едновременни Apache requests, 30 едновременни MYSQL връзки. Това би трябвало да е повече от достатъчно. Ти вероятно говориш за план Стандарт, разликата е, че минутите са 120. На каква система е магазина, че за 1000 дневно не му стигат 80 минути. При мен без оптимизация и 2000 дневно са под 80 минути. След промените, предполагам, че ще падна на 50.

@traki, местенето на сървър извън България не е опция, писах по-горе в темата. Имам 2 празни VPS, но са в щатите. Магазина е за българи.

@adviser, знам, че ще го оправят плана от ICN. Клиента е с хостинг при тях от 5 год. и си го ухажва редовно.
 
За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

@vassy още нещо да добавя - има форуми и чужди сайтове, които те ползват за хранилка за картинки - т.е. hot-linking. Между другото снощи от Индонезия се опитаха да хакнат магазина.
 
За: Re: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

За: Re: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

@traki, местенето на сървър извън България не е опция, писах по-горе в темата. Имам 2 празни VPS, но са в щатите. Магазина е за българи.

Няма да усетиш никакви разлики. Най-посещаваните ми български сайтове в момента са там, имат си топ позиции и спокойно си правят над 10000 дневно.
 
Последно редактирано:
За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

За: Избор на хостинг с поне 80 CPU минути и поне 80 конекции

Привет @vassy,
За да можем да предоставим високо качество на услугата Споделен хостинг, тя има определени граници за употреба.
До колко забелязвам Вашият клиент използва план Икономичен, при който ограничението е 47 минути за период от 24 часа.
Останалите планове имат ограничение както следва:
Бизнес хостинг план: 80 минути за 24 часа
Стандартен хостинг план: 120 минути за 24 часа
* mysql ресурса не се прибавя в процесорните минути

От скоро колегите администратори завишиха конкурентните Apachе заявки на 60, но ако сайта Ви прави значително по-голям брой е препоръчително да се прегледа. Екипа ни винаги съдейства при диагностициране на причините за натоварване и по всякакви други въпроси и за това Ви моля да се свържете с денонощната ни поддръжка, с които да обсъдите казуса.

Винаги е възможно да се намери решение или алтернативен вариант за работа, но изисква задълбочена проверка. Разбира се, има и случаи, в които дадено приложение няма възможност да оптимизация и се налага преминаването му на план, който да обслужи натоварването.
В този ред на мисли системата ни предлага няколко подробни статистики на използваните от вас ресурси:
1. Графично изображение на използваните CPU минути за всеки ден - менюто ще намерите в потребителския си акаунт, в меню "Споделен хостинг > Преглед > Ресурси"
2. Таблично визуализиране на CPU минутите, брой изпълнение скриптове (php, perl, bash), средно изпълнение на скрипт за 24 часа (в мили секунди) текстови файлове - тези файлове може да намерите в cPanel акаунта Ви в директорията > /home/username/tmp/resources (под ftp или fileagaer ще я намерите,една директория преди prublic_html > /tmp/resources )
3. От скоро интегрирахме и cPanel модул който Ви предоставя графично изображение и детайлни статистики на горепосочените файлове. Тази опция може да намерите в самия cPanel , в подразделението ICN.Bg (ще видите 2 иконки съответно за CPU минутите и Процесите, които извършва акаунта Ви)

Ако желаете свържете се колегите на support@icn.bg, които да Ви съдействат адекватно.

Снощи ми клиент ми препрати имейл, в който хостинг компанията настоява един сайт, електронен магазин, да се разкара поради системно надвишаване на лимита от 40 CPU минути дневно или да се мине на 50 ст. на минута за средно месечно дневно потребление. Трафика на сайта е около 2000 уникални дневно в момента и логично изразходва 35-40 CPU минути дневно за HTTP и още толкова за mySQL заявки. Проблема явно не е от този месец, но май сега са му обърнали внимание. Поразгледах доста оферти, там, където пише нещо въобще, но или минутите са добре, пък конекциите малко, или обратно.
Та ако можете да препоръчате хостинг компания, ще ви бъда благодарен. Насочил съм се към ICN, един от плановете им до някъде ме устройва. Не ми се ще да местя на VPS, макар да знам, че и този момент ще дойде. Имам в момента 2 действащи VPS взети скоро за други нужди, но са в щатите, а сайта е основно за българи.
 

Горе