SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Използване на AdWords ваучер за друг клиент?

5e0

New member
Здравейте. Получих AdWords ваучер от чичо Гошо за 75лв., който ваучер е по отношение на един конкретен бизнес. Възможно ли е да го използвам за друг бизнес, който пак в в България, но от друг град? Ще мине ли номера към днешна дата?
 
Re: Използване на AdWords ваучер за друг клиент?

Имайки в предвид мерките, които Г. взеха в последно време - успеха ти би бил 50%. Това е моето мнение.
 
За: Re: Използване на AdWords ваучер за друг клиент?

За: Re: Използване на AdWords ваучер за друг клиент?

Имайки в предвид мерките, които Г. взеха в последно време - успеха ти би бил 50%. Това е моето мнение.

А какви са мерките взети в последно време?
 
Re: Използване на AdWords ваучер за друг клиент?

Има ли вариант да проверите ваучера откъде е издаден? Ако е издаден за чужбина, а го ползвате с профил, създаден тук и рекламирате на бг пазара... мисля че шанса е 100% да suspend-нат акаунта. Поне при мен беше така. Направо за няма и 1 час и ми suspend-наха акаунта. Отделно... ако ще ползвате кода с акаунт, който после искате да ползвате да продължите рекламата - не рискувайте. Аз бях ползвал с един друг акаунт по същия начин код от клиент. Това става още декември 2011. След като изтече кода продължихме да рекламиреме. И тука преди месец някъде ми suspend-наха акаунта. Даже на 2 пъти, след като ми го пуснаха след 1вия път. Даже имаше пари вътре, вече преведени. И от google казаха, че няма да върнат парите, защото сме използвали промо код нерегламентирано и сега за да си компенсират те този код, ще изтеглят от парите, които са преведени за реклама или по-точно - няма да ги възстановят. Та така... :)
 
За: Използване на AdWords ваучер за друг клиент?

За: Използване на AdWords ваучер за друг клиент?

Благодаря ви за мненията.

@cloxy да, изпратиха ми го от Г. по пощата и идеята им е да го използвам за моя си бизнес (който не е в София). Аз обаче нямам нужда и затова си мислех да го използвам за бизнеса на един клиент от София (без някакви ангажименти от негова страна).

Четох по темата и явно има риск да не станат нещата поради географското и тематично разминаване. Опасявам се, че може да последва наказание освен по отношение на Adwords акаунта (suspended), така и може би на самия бранд, защото те вече знаят, че ТОЗИ код е обвързан с ТОЗИ бранд, а не с някой друг. Какво мислите?
 
За: Re: Използване на AdWords ваучер за друг клиент?

За: Re: Използване на AdWords ваучер за друг клиент?

Ако сайтът на клиента ти вече е рекламиран с AdWords, най-вероятно ще е проблем.

Не, не е рекламиран в AdWords. При това положение има ли все още някакъв риск за една от двете страни според теб?
 
Re: Използване на AdWords ваучер за друг клиент?

Ако ваучерът е даден от Гугъл, както казваш аз смятам, че проблем няма да има. Ваучера е за българския пазар и ако рекламираш сайт, който до този момент не е помирисвал адуърдс, всичко си е ОК. Дали ще рекламираш бизнес в София или Варна, аз не виждам проблем. Не вярвам да са почнали чак толкова да таргетират ваучеите си, а по-скоро както казах по-горе е таргетиран за българския пазар.


Към този ваучер няма ли прикачени условия за ползване? Ако има то там е описано точно при какви условия може да бъде използван!

А какви са мерките взети в последно време?

Доста ограничиха сайтовете в България, които използват ваучери. Ваучер предназначен за друга държава, няма начин да се пусне в България. Получава се нещо от сорта на" Ваучерите са валидни за ЦЯЛ СВЯТ освен Китай и България" :D ;) Та в този ред на мисли, бъдете внимателни ако купувате ваучери!
 
Последно редактирано:
За: Използване на AdWords ваучер за друг клиент?

За: Използване на AdWords ваучер за друг клиент?

И аз получих по пощата /истинската/ :), такъв ваучер от 75 лв и смятам да го ползвам. Активирах го без проблемно през имейл на сайта за който е получен. Още не съм пуснал реклами.
Също се учудих, че е персонализиран, описано е името във флаера, сгъващ се на три, и съдържащ ваучера.
Съдейки по описанието смятам, че е получен заради една рекламка от "локал бизнес", пусната преди месеци.
Сайта е в подписа ми, а също така е отнесен от "пингвина" :eek:
 
За: Използване на AdWords ваучер за друг клиент?

За: Използване на AdWords ваучер за друг клиент?

@mymall мерси за мнението, това ме успокоява и може и да го ползвам значи.

@webcenter да, именно, и аз така се учудих, че е персонализиран и затова се притеснявам да не стане някой фаул.
 

Горе