SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

КРАЖБА на домейн!

tenten

New member
Регистрирах домейн в Network Solutions.com хостнах го и започнах да работя по проекта си.След около седмица сайта изчезва и получавам следният имейл:
„We were unable to complete your order with the information you provided. Your order was cancelled and a refund processed on the credit card provided. To proceed with a new order, please contact us and provide the following information:

Name:
Billing address:
Zip Code:
Email Address:
Telephone Number:
Account Number:
Product Description:

You may reach us by email at: riskmanagement@networksolutions.com.

We hope this update has been helpful. As a Network Solutions® Customer, you are entitled to unlimited access, day or night, to technically skilled Consultants who are dedicated to delivering any level of support you may need.”

Домейна е с история !Регистриран 1998 г

Към тази дата в Whois излиза това:
Domain Name:домейн.COM
Registrar: NETWORK SOLUTIONS, LLC.
Whois Server: whois.networksolutions.com
Referral URL: Domain Names, Web Hosting and Online Marketing Services | Network Solutions
Name Server: NS75.SUPERHOSTING.BG
Name Server: NS76.SUPERHOSTING.BG
Status: redemptionPeriod
Updated Date: 17-nov-2011
Creation Date: 11-nov-2011
Expiration Date: 11-nov-2012

Преди да предприема нещо Какво бихте ме посъветвали?
Искам да си върна домейна!
 
Re: КРАЖБА на домейн!

не знам, обаче американците са еб...ти и идиотите

преди месец на мой клиент от САЩ почти същото му дават Го дадди и сайта му спира
той вика - разправях се с тях, тъпанари, ще се махам, кажи друг регистрар

препоръчах му Network Solutions, като стара и надеждна фирма, а домейна му до ден днешен не е тръгнал още и при тях, давах DNS-и, какво ли не, и при тях подобна история

това някаква политика ли е , или готините домейни ги гепват (сайта беше добре печеливш)

???
 
Последно редактирано:
Re: КРАЖБА на домейн!

redemptionPeriod - значи че ти е изтекъл

в моя по -горе описан случай нищо не беше изтекло...

P.S. но при Creation Date: 11-nov-2011 - няма как сега да ти е изтекъл
 
Мда и е в redemptionPeriod, значи така или иначе досегашния собственик (ти) е с права да си го върне (за дву-три цифрена сума, но все пак...), така че - няма да го откраднат, но сигурно трябва да си провериш начините на плащане, сигурно банката ти те дъни нещо.

Да не би да е фалирала точно днес Гърция и да станаха половината банки у нас неплатежоспособни?
 
Re: КРАЖБА на домейн!

Домейна хубав ли беше, дали това е причината да го 'гепят' или е по-вероятно да е някаква техническа грешка?
 
За: КРАЖБА на домейн!

За: КРАЖБА на домейн!

Преди имах подобен случай със закупуване на един домейн... но проблема беше в банката ми. После се оказа че с превода всичко беше наред, домейна се появи в админ панела. Но после банката блокирала това плащане и от регистратора взеха обратно домейна. И докато разбера какво става няколко дни бях в неведение и псувах регистратора. После банката отблокира сумата и всичко се оправи.
 
За: КРАЖБА на домейн!

За: КРАЖБА на домейн!

Плащането беше с пейпал!Парите ми бяха върнати,но всъщност това не ме топли.
Домейна е доста апетитен с над 60 000 точни търсения!
 
За: КРАЖБА на домейн!

За: КРАЖБА на домейн!

Домейна не е откраднат, а вероятно някой е подал оплакване за невалидна WhoIS информация и са ти го отнели - честа практика. Като плащаш с PayPal - давай същите данни и за whois и някой друг долар отгоре за privacy protect , така ще се предпазиш от подобни проблеми.
 
За: КРАЖБА на домейн!

За: КРАЖБА на домейн!

Благодаря за инфото!
Но въпреки всичко защо нямат точно обяснение?

И какво става с домейна след като ти го отнемат?
 
За: КРАЖБА на домейн!

За: КРАЖБА на домейн!

обикновено се пуска за повторна регистрация, но щом някой го е репортнал значи вече дебне.
 
Re: За: КРАЖБА на домейн!

Re: За: КРАЖБА на домейн!

Домейна не е откраднат, а вероятно някой е подал оплакване за невалидна WhoIS информация и са ти го отнели - честа практика. Като плащаш с PayPal - давай същите данни и за whois и някой друг долар отгоре за privacy protect , така ще се предпазиш от подобни проблеми.

А какво значи невалидна Whois информация. Длъжен ли съм да плащам с личната си кредитна карта, само за регистрация на мое име? Аз имам регистриран домейн в годади, платен така, но на друг човек е whois - сега ме хвърляш в музиката, да се чудя, ако някой ден този домейн стане апетитен, дали няма да го отнесе някой заинтересован.
 
За: КРАЖБА на домейн!

За: КРАЖБА на домейн!

Веднъж оставих два домейна в големия татко да изпаднат в ридемпшън и им се обадих - искаха ми да им кажа последните 4 цифри от картата с която съм платил, може би клиентски номер също и т.н. - предполагам, че трябва да имаш някакъв надежден начин да удостовериш, че си ти точно собственика... хм странно... ще трябва да спра да плащам с пейпал сякаш... много интересно...
 
За: Re: За: КРАЖБА на домейн!

За: Re: За: КРАЖБА на домейн!

А какво значи невалидна Whois информация. Длъжен ли съм да плащам с личната си кредитна карта, само за регистрация на мое име? Аз имам регистриран домейн в годади, платен така, но на друг човек е whois - сега ме хвърляш в музиката, да се чудя, ако някой ден този домейн стане апетитен, дали няма да го отнесе някой заинтересован.

Обикновено компанията през която е регистриран домейна прави проверка - изпраща ти предупреждение и изисква от теб да удостовериш WhoIS информацията или да я актуализираш. Това е в масовия случай. Имали сме случаи при които са отнемали домейни директно но те са били ccTLD-та, а не com или net.
 

Горе