SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как се изкарват пари с Adsense

iisark

New member
Здравейте,
Много започна да с спвкулира с темата как се изкарват пари с Adsense и реших да ви споделя няколко истини.За да ви докажа че не говоря глупости като повечето "adsense специалисти",прилагам screen shot от един мой сайт в един от Google акаунтите ми.
attachment.php
.

Виждате че сайта носи проходи от по- 2-3$ на клик.Той има по 150-200 посещения на ден,което не е много ,но затова пък ми осигурява околко 1000$ на месец.Имам още сайтове,но за тях някой друг път:rolleyes:
Значи за да успеете е adsence,първо трябва да сте добри с SEO.След това се прицелвате в ключови думи с голямо търсене,но сравнително по-малка конкуренция( има такива,просто трябва яко търсене).И накрая започвате луда оптимизация и паричките сами ще дойдат.Но не забравяйте-ако не сете добри със SEO,не си губете времето.Има хора,които правят 100-ци смотани сайтове,като си мислят че като всеки им донесе по някоя стотинка,ще се събере добра сума накрая,но това е губене на време.Те получават на клик не повече ор-10-20 цента.Някои професионалисти в бизнеса правят по над 100 000$ на месец от 10-на сайта,но те са в едни от най-конкурентните ниши,в които се плаща до 50-60$ на клик.Така че в нета всичко е възможно и утре може и вие да сте от тях!Успех!
 

Прикачени файлове

  • adsense1982.jpg
    adsense1982.jpg
    86.4 KB · Преглеждания: 0
Re: Как се изкарват пари с Adsense

Изобщо не разбрах как ни в клин ни в ръкав го постна този пост. Кой, къде и кога е спекулирал с темата за пари от Адсенс!?
 
Re: Как се изкарват пари с Adsense

Ако не е проблем, дай един скийн за цял месец, щото аз имам някои съмнения. Особено CTR процента 58%?!!!

Преди време, бях паркирал няколко домейна, на които незнайно от къде започна да идва фалшив трафик, веднага след като усетих че има нещо гнило, реших да се въпролзвам и да сложа някои ключови думи за които е известно, че се плаща много, и резултатите не закъсняха, имах кликове по $20, от 10-15 посещения 5 клика.

След няколко дена въпросния ми акаунт беше изтрит, и дори и парите които си бяха от релни кликове неможах да си ги взема.

Не че е невъзможно да се направи, но не вярвам че ти го правиш, защото от 26 импресии на рекламата имаш 14 клика!!!

Трябва да имаш повечко трафик, за да може да вземеш нчкой клик. Все пак това си е мое мнение.
 
Последно редактирано:
Re: Как се изкарват пари с Adsense

iisark, Не искам да те обиждам, абстрахирам се от разговора ни в друга тема, но това не е показателно - 14 клика. Ако аз хвана мойте служители да накликат еднократно рекламата ще си докарам 5-6. Ако хвана и още толкова приятели - хоп станаха 10. Направи ги да кажем 1000 импресии и 120-200 клика без да ти баннат акаунта и те признавам лично. Но със скрийншотове това не се доказва, много лесно се едитват картинките.

Така че, честит ти нов акаунт. Когато дойдох в този форум за пръв път и аз започнах с нещо подобно като стил на изказване.
Тогава 1 пич ме попита: Нали няма да си ползваш акаунта само за хвалене?

Айде със здраве, че уйкенда почна. :)
 
Re: Как се изкарват пари с Adsense

Всяка втора импресия ти е клик :eek::confused:

Какво има на страницата само една голяма красива реклама ли?
 
Re: Как се изкарват пари с Adsense

Всяка втора импресия ти е клик :eek::confused:

Какво има на страницата само една голяма красива реклама ли?

а защо не 3 реклами ;)


3Dweb, преди няколко месеца пипнах леко 1 домейн и съм го оставил да отлежава и си има 15-20% кликаемост, затова според мен си е достижима съвсем спокойно
 
Re: Как се изкарват пари с Adsense

ха-ха не може да се възползваш от уестърн униън - ще чакаш чек :D

като го получиш метни 1 снимка да изплакнем окото


бту аз имам 0.14% цпм :eek:
 
Re: Как се изкарват пари с Adsense

Лелее,явно доста интерес предизвика тази статия.Сега ще отговоря на всички,защото аз не си губя времето да си измислям,просто защото нямам време по принцип,но днес е друго,така че почвам:

traki
Senior Member:

"Изобщо не разбрах как ни в клин ни в ръкав го постна този пост. Кой, къде и кога е спекулирал с темата за пари от Адсенс!

Значи Traki,аз имах предвид че в нета е пълно с тъпотии на тема: как да правим пари с adsense,а не тук,в този форум и повечето са глупости,целящи да вземат парите на хората.Просто исках да кажа на начинаещите че няма някаква "тайна формула" ами всичко е добро SEO и подходящо разположение на рекламите.

muslim 007:

Ако не е проблем, дай един скийн за цял месец, щото аз имам някои съмнения. Особено CTR процента 58%?!!!

Преди време, бях паркирал няколко домейна, на които незнайно от къде започна да идва фалшив трафик, веднага след като усетих че има нещо гнило, реших да се въпролзвам и да сложа някои ключови думи за които е известно, че се плаща много, и резултатите не закъсняха, имах кликове по $20, от 10-15 посещения 5 клика.

След няколко дена въпросния ми акаунт беше изтрит, и дори и парите които си бяха от релни кликове неможах да си ги взема.

Не че е невъзможно да се направи, но не вярвам че ти го правиш, защото от 26 импресии на рекламата имаш 14 клика!!!

Трябва да имаш повечко трафик, за да може да вземеш нчкой клик. Все пак това си е мое мнение.


Здравей Muslim,

Ето ти скрийна за този месец- Август(който ми е един от най-слабите между другото.
attachment.php


3dweb :

iisark, Не искам да те обиждам, абстрахирам се от разговора ни в друга тема, но това не е показателно - 14 клика. Ако аз хвана мойте служители да накликат еднократно рекламата ще си докарам 5-6. Ако хвана и още толкова приятели - хоп станаха 10. Направи ги да кажем 1000 импресии и 120-200 клика без да ти баннат акаунта и те признавам лично. Но със скрийншотове това не се доказва, много лесно се едитват картинките.

Така че, честит ти нов акаунт. Когато дойдох в този форум за пръв път и аз започнах с нещо подобно като стил на изказване.
Тогава 1 пич ме попита: Нали няма да си ползваш акаунта само за хвалене?

Айде със здраве, че уйкенда почна.


3dweb,на другата тема ще ти отговоря след малко но относно фалшивите кликове,много добре ми е ясен Google guidelines-а и затова фалшови кликове не правя,защото от Google засичат IP-тата и съмнителните кликове се проверяват лично от техни инженери,но здраве да е ,не ми беше целта да се хваля,но щом така мслиш- занимавам се с интерент вече 6 години а се регистрирах тук едва днес- това какво ти говори?По принцип съм на мнение,че тези които учат другите на маркетинг,сами незнаят какво е това.Един преподавател в УНСС по маркетинг,ако беше такъв специалист щеше да бъде милярдер а не учител,не си ли съгласен?
 

Прикачени файлове

  • adsense_AUGUST.jpg
    adsense_AUGUST.jpg
    72.7 KB · Преглеждания: 0
Re: Как се изкарват пари с Adsense

:) Айде успех, наистина закъснявам. То ще се чуе. Нищо лично, просто така ми прозвуча, дано да си прав.
Иначе и аз не карам никой да клика, затова и изкарвам доволно малко от над 20-те си сайта, не че имам изобщо някакви реклами на повечето де.
Радвам се когато парите ги взимат българи, а не потъват в гугльовските джобове.

Съвет: Не забравяй само че гугльо има представител тука, във форума.
 
Re: Как се изкарват пари с Adsense

Ами хайде от мен като капак и едно списъче с актуални цени на бидовете :)
Pass - bulgaria
А това което пише човека е напълно реално :)
 
Re: Как се изкарват пари с Adsense

Ами хайде от мен като капак и едно списъче с актуални цени на бидовете :)
Pass - bulgaria
А това което пише човека е напълно реално :)

А какъв процент вземаме ние и какъв google? Примерно за десет доларов клик ние вземаме $1 сигурно :)
 
Re: Как се изкарват пари с Adsense

От това което съм обсъждал с други adsense потребители,получаваме между 60-80% от даден клик,защото са правени такива експерименти и ако беше както казваш,за да има такива,които получават по 50$-60$ за клик,значи някой трябва плаща по 600$ на клик!!А това вече ми изглежда невъзможно.
 
Re: Как се изкарват пари с Adsense

Ами тогава как има кликове по 1 цент, не е ли минималната цена която взема гугъл за какъвто и да е клик поне 10 цента?
 
Re: Как се изкарват пари с Adsense

Ами тогава как има кликове по 1 цент, не е ли минималната цена която взема гугъл за какъвто и да е клик поне 10 цента?
Къде го прочете това?
Може ли линкче? :)
Или това са твои предположения? :)))
 
Re: Как се изкарват пари с Adsense

Къде го прочете това?
Може ли линкче? :)
Или това са твои предположения? :)))

Ами чесно да ти кажа не помня къде го бях гледал. Може би не е така незнам. Сега като потърсих в гугле в някакъв сайт пишеше че минимума е 5 цента.

ЕДИТ:
С този инструмент като гледам няма под 10 цента никъде, може би за това така съм си помислил.
http://www.google.com/sktool/#keywords

EDIT 2:
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=minimum+ten+cents+adword&cad=h
 
Последно редактирано:
Re: Как се изкарват пари с Adsense

Нещо се съмнявам в достоверността на снимките. На първата си имал 41.22, а на втората която си я направил 2 часа по-късно 30.35. Пожелавам на всеки такива реални приходи.
 
Re: Как се изкарват пари с Adsense

Нещо се съмнявам в достоверността на снимките. На първата си имал 41.22, а на втората която си я направил 2 часа по-късно 30.35. Пожелавам на всеки такива реални приходи.

Само не разбрах кой ти каза,че първата снимка е от днес?Тя е на 2-3 седмици,просто видях че CPM-то е повече от 1500$,затова реших да сваля screenshot- и на мен ми се стори извънредно голям,а втория го свалих днес,защото един member тук поиска да види колко приходи имам за месеца.Но ти имаш право да се съмняваш,все пак нали знаеш на нас българите какъв ни е девиза: око да види,ръка да пипне:):):)
 
Re: Как се изкарват пари с Adsense

Seo-Pi4 , списака с бидовете иска парола за да екстрактване. Би ли я пуснал в темата
Написал съм я в моя пост :)
Четете :)
 

Горе