SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Как Google вижда главния ни домеин и Addon домейните?

palmag

Member
-Здравейте имам следния въпрос, свързан с главните ни домейни и под домейните.
-Както знаете, почти всички хостинг фирми в България, дават възможност за добавяне на Addon домейни(наричани още поддомейни), към главния домейн.
-Ако да кажем имаме главен домейн masi.com с регистрирано име на собственик в Whuis например Стоимен Стоименов с мейл и всичко останало, и към маси.com добавите, като Addon домейн, например vazi.com, и го регистрираме с други данни (име, майл и и т.н), има ли опасност Г да се усъмни, че има нещо нередно, и да последват неприятни последици, за тези домеини.
-Не знам, как точно Г робота, вижда даден домейн, и неговите Addon домеини(поддомеини), но на мен ми звучи логично, в нашия пример да ги вижда, като vazi.masi.com, предполагам че Г обхожда Whuis, и може да направи връзка, че главния домейн е регистриран на 1 име, а Addon домеина на друго, от което могат да възникнат неприятни последици.

Моля споделете, вашия опит и познания, по този въпрос.
Може би греша, и Г не вижда домеините, и Addon домеините, по този начин, както си мисля аз, поправете ме ако греша.
И още един въпрос:
-Вие как регистрирате домеините си, така че Г да не направи връзка че сте собственик да кажем на един сателит, които дава линкове към сайт, който се опитвате да оптимизирате(който също е ваша собственост).
Благодаря на всички, споделили знанията си по този въпрос - надявам се да съм го задал достатъчно ясно и кратко :) .
 
Последно редактирано:
За: Как Google вижда главния ни домеин и Addon домейните?

За: Как Google вижда главния ни домеин и Addon домейните?

Дори и да види, че двама човека имат домейни на един хост, какво от това? Нищо няма да те накаже заради това.
 
Re: Как Google вижда главния ни домеин и Addon домейните?

Addon домейните са си отделни виртуални хостове и Гугъл ги вижда сякаш си си купил отделни хостинг акаунти на тях. Единственият проблем може да ти направи това, че при създаването на addon домейн се създава и такъв поддомейн на главния, който трябва да пренасочиш с 301 към съответния му addon.

Примерно аз на акаунта на cloxy.com имам addon домейн pochistvane.com и реално съществува адрес pochistvane.cloxy.com, който обаче си пренасочва обратно към pochistvane.com
 
Re: Как Google вижда главния ни домеин и Addon домейните?

Scoobydoo в случая, единия от домеините е поддомеин на главния.
Както казах, не съм запознат, как Г вижда домеините, предполагам че е възможно и да ги вижда и като 2 напълно отделни домейна, нямащи нищо общо помежду си, освен хостинг доставчика и IP - затова и зададох въпроса си, за да разбера как седят нещата.
 
Re: Как Google вижда главния ни домеин и Addon домейните?

Cloxy благодаря ти, за краткия и ясен отговор, и за дадения пример, точно това ме интересуваше :) .
 
За: Как Google вижда главния ни домеин и Addon домейните?

За: Как Google вижда главния ни домеин и Addon домейните?

Между другото аз никога не съм правил на нито един сайт такова пренасочване :). Някъде бях чел, че не е нужно да се прави. Има ли реално опасност от такова индексиране? То ще трябва и някой да линкне с такъв url де, което също ще е доста странно.
 
За: Как Google вижда главния ни домеин и Addon домейните?

За: Как Google вижда главния ни домеин и Addon домейните?

Между другото аз никога не съм правил на нито един сайт такова пренасочване :). Някъде бях чел, че не е нужно да се прави. Има ли реално опасност от такова индексиране? То ще трябва и някой да линкне с такъв url де, което също ще е доста странно.
Никога не правя такова пренасочване и няма проблем. Той гугъла си знае и без това. Веднъж ми се случи да местя сайт от един на друг хостинг и съответно и домейна и понеже в сайта пиша само аз ми беше все едно дали при някой потребител DNS ще се ъпдейтнат по бавно и ще чете от стария хост и може би малко се забавих със смяната на DNS и какво беше учудването ми като видях, че Гугъл е индексирал служебния поддомейн който дават от хостинг компанията с моето съдържание. И това вися в Гугъла около 1 месец и изчезна от самосебе си. Така, че според мен и без пренасочване Търсачките се оправят в какива случай. Само да кажа, че в моя случай не загубих нито една позиция пп ключовите думи.
P.S. А как гуъл успя да индексира служебния адрес без нито една връзка си нямам представа.
 
Последно редактирано:
За: Как Google вижда главния ни домеин и Addon домейните?

За: Как Google вижда главния ни домеин и Addon домейните?

То и аз не го правя това пренасочване, просто така или иначе при различен хост умните CMS системи пренасочват към реалния такъв. :) Това е като с избора на версия на сайта със или без WWW отпред. Ето примерен код:

Код:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^example\.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://example.com/$1 [R=301,L]
</IfModule>
 
За: Как Google вижда главния ни домеин и Addon домейните?

За: Как Google вижда главния ни домеин и Addon домейните?

Аз съм сложил всичките си сайтове на един неограничен акаунт като addon домейни и нямам никакви проблеми. Всичко се класира като независими сайтове.
 

Горе