SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Кражба на съдържание?

boy6

New member
Става въпрос за сайта vlez.bg. Видях в статистиката линк идващ оттам и после целия ми сайт в iframe под техен домейн. Лично на мен това ми е неприятно и не искам да ми се ползва съдържанието. Имат и запазени права даже, с едри букви.
 
За: Кражба на съдържание?

За: Кражба на съдържание?

Забележи им ИП-тата от които гледат и само на тях оставяй нормалния сайт да им седи във фрейма, за останалите нормални потребители пусни текст, че тия са гнусни крадци. И с джаваскрипт зареди в топ.локатион твоя си адрес.
 
За: Кражба на съдържание?

За: Кражба на съдържание?

С пхп инклуде вече няма да стане мръсотията, но ще може пък много лесно да знае за кое ИП да напише какво и да ги откаже... Освен ако нямат невероятно много ИП-та и да симулират потребители, което пак няма да ги огрее особено.
 
За: Кражба на съдържание?

За: Кражба на съдържание?

Просто им пиши да ти премахнат сайта от директорията им. Но не съм сигурен че ти вредят много. Дори те популяризират. Иначе мисля може да се направи така, че да не ти се зарежда в iframe сайта.
 
Re: Кражба на съдържание?

Не ги подкрепям, преди години (5-6) имаше бум на ЕН страници от този тип и голяма част от тях бяха деиндексирани (може и заради оплаквания)
 
Просто им пиши да ти премахнат сайта от директорията им. Но не съм сигурен че ти вредят много. Дори те популяризират. Иначе мисля може да се направи така, че да не ти се зарежда в iframe сайта.

Как разбра, че за това става дума:confused: Ако се окажеш прав ти свалям шапка.

За коя директория става дума?
 
За: Кражба на съдържание?

За: Кражба на съдържание?

Как разбра, че за това става дума:confused: Ако се окажеш прав ти свалям шапка.

За коя директория става дума?
Говоря за сайта, който автора е казал. Не разбрах за кое казваш как съм разбрал, то автора си е казал всичко.
 
За: Кражба на съдържание?

За: Кражба на съдържание?

Google бързо и ефективно се справят с фрейминга. Докладвай
 
За: Кражба на съдържание?

За: Кражба на съдържание?

Ако referrer адреса е постоянен, може да си поиграеш с редирект базиран на referrer-а към подходящо 18+ съдържание. Един, който имаше сайт в поддомейн на wordpress.com, ми беше гепил една статия, но беше оставил имиджите да се хостват при мен. Нагло. Писах на wordpress.com да махнат статията :rules:, но нямаше реакция. Последва рисуване на космато трипръстие (забележете - пак уникално съдържание :) ) и редирект. После писах :rules: на wordpress.com, че има адълт контент. Пак нямаше реакция, но остана моралното удовлетворение :evil:
Няма да поствам примера, тъй като е гадничък - но ако се интересувате - на лс. Между другото не знам Г. как се отнася към такива случаи :)
 
Последно редактирано:
Re: Кражба на съдържание?

А, блокирах фрейма веднага. Ама ми е чудно, че досега не е имало реакция, защото бая материал са натрупали. В секция астрономия е сайтчето.
 
Re: Кражба на съдържание?

А и нали съдържанието във фрейма не се чете/индексира, ако няма промяна в това докладването няма смисъл.
 

Горе