SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Молба за SEO съвети и мнения

Ivaylo Bachvarov

New member
Здравейте колеги,
преди около 2 години създадох този сайт по поръчка на 1 фирма crosspoint.bg. Сайтчето стана много готино и изчистено, лесно и функционално (точно както искаха хорицата). Наскоро решиха, че са готови и за извършване на SEO по самия сайт. Та молбата ми е за някой друг съвет от къде да започна..
Сайта не е готова система - всичко аз съм писал, така че мога да го моделирам както си искам.

В сайта има над 10 000 оферти, но те са видими само през търсачката и G. не може да ги индексира всичките... Някакви идеи как да ги изкарам всичките на бял свят без да навредя много на чистия и прост вид на сайта?

Мисля да интегрирам нещо като секция за новини за да се индексират цели страници текст а не просто схематични обяви.
Приемам всякакви забележки и съвети относно сайта (не само СЕО).

П.С. Сайта се ъпдейтва автоматично от базата данни на фирмата, за това не е възможно обявите да са в вид на текст, което според мен пречи малко..

Мерси предварително!
 
Re: Молба за SEO съвети и мнения

Първо започни с обхождане в бг сайтовете директории и соц. мрежи.

После помисли по някакъв начин да добавиш едно меню в което да може да покажеш определени категории в които да покажеш обявите. Важно е до тях да се стига на максимум 3 клика от началото на сайта.

Имай предвид че нишата е доста конкурента и не очаквай скоро резултати.

Прегледай темите във форума, ще е необходимо доста да се поработи за натрупване на достатъчни линкове.

А и разбира се една секция с статии поне 50-60 статии по 300 думи.
 
Re: Молба за SEO съвети и мнения

link building ще направя разбира се :) Проучих нишата доста е тегава наистина :( - набелязах си ключови думи/фрази по който искам да се издигна :p
За менюто замислям някакво JS drop down за да не заема много място и да не разваля визията?
Сега забелязах titla-а на началната страница, редно ли е да е толкова дълъг?
Относно статиите пиша в момента системата за публикуване. 50-60 статии с уникално съдържание ли ще трябва да намеря :(
 
За: Молба за SEO съвети и мнения

За: Молба за SEO съвети и мнения

Предлагам да си сложиш sitemap.
Не, че нещо ама ... на G ще му е далеч по-лесно да открие повече страници.
 
Re: Молба за SEO съвети и мнения

А защо не два сайтмапа ?
 
  • Like
Реакции: Alf
Re: Молба за SEO съвети и мнения

За тази ниша определено ще трябва да намериш доста статии за самия сайт и такива, които да публикуваш в други сайтове(тези които са в другите сайтове, на тях също ще трябва да им направиш linkbuild)
 
Re: Молба за SEO съвети и мнения

Такаа.. Промених структурата на линковете на самите оферти. Според всичко което прочетох така е най-добре. Хрумна ми идея! Ако направя под всяка оферта да излизат няколко сходни? Добре ли ще се отрази на G това? И как ще е по-добре на всеки рефреш сходните оферти да са различни или всеки път да вади едни и същи?
 
За: Re: Молба за SEO съвети и мнения

За: Re: Молба за SEO съвети и мнения

... Хрумна ми идея! Ако направя под всяка оферта да излизат няколко сходни? Добре ли ще се отрази на G това? И как ще е по-добре на всеки рефреш сходните оферти да са различни или всеки път да вади едни и същи?

На други това им е хрумнало много преди теб :)
Това се използва обикновенно в шоповете, във вида на "С този продукт купуват"
Рандомно или статични - зависи, какво гониш:
1) Рандомно - Така ще помогнеш на бота да индексира по-бързо страниците.
2) Статично - Ако искаш да вадиш ниско и средно честотни думи в ТОПа благодарение на вътрешната перелинковка, то тогава пускаш статични с нужния анчор към нужната страница.
Така ще можеш да извадиш на добри позиции огромна част от т.н. "шлейф" от ключови думи
Но не прекалявай разбира се с това занятие :), т.е. с линковете.
А можеш да използваш и 2-та метода, нищо не пречи.
 
За: Re: Молба за SEO съвети и мнения

За: Re: Молба за SEO съвети и мнения

Виж тук и прочети това

Това съм го пропуснал нещо, поучително! Човек се учи цял живот.
 
Re: Молба за SEO съвети и мнения

Нормално е след голям прилив да позиции да имам отлив нали? Бях много горд с себе си и не очаквах чак такива резултати при положение, че не съм направил много от плана си... ама днеска пак здраво назад :( (все пак в крайна сметка съм напред де)

Нормално е нали?
 

Горе