SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Моля ви за съвет относно SERP-а

primedst

New member
Здравейте, вече писах, че съм доста начинаещ. Това е и причината да помоля за помощ, защото здраво зациклих.
Преди повече от година пуснах електронния си магазин и започнах усилено да се занимавам с оптимизацията му. Четох, препрочитах, питах и....нещата се случваха криво-ляво :)
Обаче от три месеца зациклих много, ама много яко. Стигнах до това, че една от категориините страници в магазина ми се класира до единадесето мястo в Гугъл по ключова фраза "канцеларски материали", а това е най-важната фраза за моя магазин. И вече от три месеца не мога да я вдигна дори и с една позиция, което всъщност е целта ми. Това, което най-ме изнерва е, че не мога да разбера с кое двете страници преди мен в класацията са по-добри според Гугъл. Гледах ги с най-различни инструменти.....но явно толкова ми стигат познанията за сега. Е затова реших да помоля за помощ и да ви питам -защо страниците
dedal-copy.com/bez-viewpro.html?cat=21

и
officeset.eu/
са по-предпочитани и по-добре класирани от Гугъл от моята страница - prime-dst.com/category/42/kantselarski-materiali.html

В едната от тях даже не са включени приятелските адреси......:confused:
И предварително и огромно благодаря, ако някой все пак реши да ми отговори, защото вече дори нямам идея какво да направя повече.... :)
 
Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

Здравей!

По една случайност аз и фирмата ми сме правили сайта на конкурента ти dedal-copy.com :)

Ами ... можеш да се класираш добре и без SEO урл-та

Лека и плоска структура, къси урл-та, активност в сайта и към сайта, споделяне , RSS и много много други

твоето урл - /category/42/kantselarski-materiali.html - е много дълбоко, не е плоска структура

направи го по възможност site.com/kantselarski-materiali.html

Успех!
 
За: Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

За: Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

Е това ми оправи настроението за деня :)
Да попадна на човека правил сайта, който тооооолкова много ме изпоти :)
Благодаря за отговора все пак.
Все пак явно не е от урл-то, защото урл-то на началната ми страница /cantselarski materiali.html, а него изобщо го няма в първите 5 страници, но все пак ще опитам твоя съвет. То друго не ми остана.
Обаче тук ми изникнаха няколко въпроса:
1. Ако променя урл-то, гугъл няма ли да изпищи за липсваща страница и да трябва да започвам отначало?
2. Зa Google има ли значение дали адреса е /kantselarski-materiali или /канцеларски-материали
3. За Google има ли значение дали адреса завършва /нещо.html или само /нещо

Ще съм благодарен на всички за други съвети, с които мога да подобря страницата!
 
Последно редактирано:
За: Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

За: Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

Обаче тук ми изникнаха няколко въпроса:
1. Ако променя урл-то, гугъл няма ли да изпищи за липсваща страница и да трябва да започвам отначало?
2. Зa Google има ли значение дали адреса е /kantselarski-materiali или /канцеларски-материали
3. За Google има ли значение дали адреса завършва /нещо.html или само /нещо

Ще съм благодарен на всички за други съвети, с които мога да подобря страницата!

1. Правиш 301 redirect от стария адрес към новия.

2. Най-вероятно можеш да получиш различни отговори от различните потребители на форума. Аз лично предпочитам кирилските, ако сайта ми е на български.

3. По-скоро няма.

p.s. Не се вглъбявай прекалено по онпейдж. Направи го един път добре и повече не го променяй. От там нататък се преминава към процеса наречен linkbuilding. Това е нещото, което накланя везните, а не URL-тата с каква структура са. Не че няма значение, но е е толкова голямо.
 
За: Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

За: Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

1. Правиш 301 redirect от стария адрес към новия.


2. Най-вероятно можеш да получиш различни отговори от различните потребители на форума. Аз лично предпочитам кирилските, ако сайта ми е на български.

3. По-скоро няма.

p.s. Не се вглъбявай прекалено по онпейдж. Направи го един път добре и повече не го променяй. От там нататък се преминава към процеса наречен linkbuilding. Това е нещото, което накланя везните, а не URL-тата с каква структура са. Не че няма значение, но е е толкова голямо.

Благодаря за отговора. И аз така смятам - линкбилдинг му е майката, ама явно нещо не е съвсем така. Според SEO инструментите към моя домейн има много повече връзки(около 20 пъти повече!!!), от много повече ралични домейни. Към въпросните страници броят на външните връзки и различните домейни е еднакъв. И всичко е добавяно на ръка, писано на ръка и тн.т...... За това зациклих вече :)
 
За: Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

За: Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

Благодаря за отговора. И аз така смятам - линкбилдинг му е майката, ама явно нещо не е съвсем така. Според SEO инструментите към моя домейн има много повече връзки(около 20 пъти повече!!!), от много повече ралични домейни. Към въпросните страници броят на външните връзки и различните домейни е еднакъв. И всичко е добавяно на ръка, писано на ръка и тн.т...... За това зациклих вече :)

Ти хубаво смяташ бройката връзки, а смяташ ли каква тежест (линк маса) ти носят?
 
Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

Без значение кои беклинк инструменти гледаш, напълно е сигурно, че не виждаш всички беклинкове. Така, че човека може да има няколко хубави линка, дето не ги виждаш и точно те да го слагат пред теб. Да не говорим, че може Google да не зачита една част от твоите пък линкове. А да не говорим, че може и изобщо да не е заради беклинкове. Общо взето как точно стоят нещата не може да се определи. Просто си работи по твоя сайт и го прави все по-добър и не се занимавай с конкуренцията.
 
За: Моля ви за съвет относно SERP-а

За: Моля ви за съвет относно SERP-а

Че ще работя няма съмнение :) Просто нещо резултата спря да се вижда. Благодаря на всички за отговорите!
 
Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

Липсата на резултат може да се дължи и на това Google Rank-Modifying Spammers Patent. И аз напоследък забелязвам, че резултатите идват много по-бавно. Ама пък като отпуши, не е истина :)
 
Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

Още по-зле е когато почне негативния резултат. Когато процента на точния анкор текст мине дадена стойност и те налази пингвина :).
Аз да вмъкна едно въпросче.
С кой инструмент измервате колко процента има всеки анкор, спрямо всичките беклинкове?
Тук гледам ahrefs.com, но нещо не ми е ясно много какво гледам:).
Предполагам, че това трябва да отговаря:
ScreenHunter_01 Aug. 20 20.00.jpg

Това е от общо 3000 линка:). Далче ли съм от Пингвина, според вас?
 
За: Моля ви за съвет относно SERP-а

За: Моля ви за съвет относно SERP-а

Здравей, от колко време ти е сайта, понеже има конкуренти с по-голяма история преди теб? Съвета ми към теб може да бъде да се насочиш към това, което най-много продаваш и него да оптимизираш. Това може да бъдат продукти от следната категория- класьори, папки, корици, копирна хартия, телчета и т.н.
Една причина, която може да те накара препозиционираш рециклираната хартия е че не я намерих в сайта ти, а я намерих в гугала с "копирна хартия". Няма случайна фирма, която да ти купи рециклираната хартия ей така. Винаги има причина и понякога намирането й седи пред труден въпрос. Направи си комплекти до сума 100 лв без ДДС. Мисля, че много пъти ти се повтаря това "Канцеларски материали и офис консумативи" почти на всяка страница. Може да го поразнообразиш, като се съобразиш, че клиентите ти трябва да те намерят за "доставки на офис консумативи", "поръчка на консумативи", "принтерна хартия" това последното не го видях никъде в титъл заглавията.
 
За: Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

За: Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

С кой инструмент измервате колко процента има всеки анкор, спрямо всичките беклинкове?

Самурайчето + Excel :)
 
За: Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

За: Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

Още по-зле е когато почне негативния резултат. Когато процента на точния анкор текст мине дадена стойност и те налази пингвина :).
Това с различните анкори ми е много неясно нещо. Нали идеята е, че като искам да оптимизирам по ключова фраза "някаква фраза", слагам анкор "някаква фраза". Ако слагам различни анкори къде е смисъла (освен вдигане на ранк де)? И кое Гугъл брои за различни анкори?
Примерно "офис столове", "столове за офиса" и "доставка на столове за офиса" като различни анкори ли ще ги брои или щом има прекалено много анкори с думите "офис" и "стол" пингвинчето те налазва и си аут?
И ако това се случи (Пингвина те свали), каква е стратегията - променяш анкорите на вече създадени линкове, или почваш да правиш нови линкове с други анкори?
 
За: Моля ви за съвет относно SERP-а

За: Моля ви за съвет относно SERP-а

SEO-то е симулиране на потребителско поведение. Но понеже не всички хора ще изгарят от желание да поставят линк към нас, се налага ние сами да симулираме това действие. А когато явно се опитваш да покажеш на гугъл за коя дума се бориш, той схваща, че си seo човек и че се опитваш да манипулираш резултатите. Схващаш ли разликата? И в двата случая лъжеш търсачката, но когато слагаш един и същи анчор, ти сам се издаваш и пингвина те удря. А ако слагаш линкове постепенно и умерено, с различен анчор, дори такива, които не съдържат ключовата дума, гугъл няма как да схване, че това е манипулация, приема го като натурално линкване. И ако имаш късмет се изкачваш нагоре.
 
Re: Моля ви за съвет относно SERP-а

Какъвто и да ти е анкора пак ще ти помогне до някаква степен за всички анкори. А ако частично се съдържа, още повече ще ти помогне. Ако точно се съдържа, още повече. Но пак опираме до пингвина тука. Общо взето трябва да имаш най-много линкове с анкори като името на сайта ти, името на домейна ти или пък самите URL адреси на страниците. Просто това е нормално. Аз като преглеждам натуралните си линкове, 99% от тях са с анкор текст URL адреса. Много малко хора си играят да поставят описателен анкор текст като линкват нещо по форумите (от където идват натуралните линкове поне за мен), като знаят че линка ще работи и само като копират URL адреса. Примерно тук в този форум има плъгин дето автоматично взема заглавията, но това е рядкост.
 
За: Моля ви за съвет относно SERP-а

За: Моля ви за съвет относно SERP-а

Благодаря на всички за съветите!
Federal: Сайта ми наистина е най-млад спрямо конкурентите. Относно повтарящото се навсякъде "Канцеларски материали и офис консумативи", направих го така, защото от всички сродни търсения за моя бранш, "канцеларски материали" е с най-голяма честота. Затова и зададох заглавията да са динамично заглавие според страницата + фиксираното "Канцелар.........и консумативи". Грешка ли е това? Относно тайтъла "Принтерна хартия" - има си го. Всички принтерни хартии са с този тайтъл.
Мога ли да те помоля да обясниш частта с комплектите до 100лв. От търговска гледна точка са ми ясни. Не разбрах от SEO гледна точка, какво е предимството им.

Отново ви благодаря!
 
За: Моля ви за съвет относно SERP-а

За: Моля ви за съвет относно SERP-а

Имам предвид, че трябва да се различаваш от другите, като правиш бъндели (комплекти) не видях нивата ти на отстъпки (извинявай, ако не е така). Направи си партньорски програми. Например бъндел може да ти бъде комплект органайзер за бюро + бележник за бюро. Аз ти пиша от търговска гледна точка, за сеото ти сам ще се погрижиш или с помощта на тукашните ти колеги. Това е, като титъл могат веднага да ти станат Комплекти за офис оборудване, Офис комплекти, дори и да включиш думата Офис комплекти за бюро. Възможностите са ти хиляди, но все повече ми се струва, че трябва да наблегнеш на директните връзки с клиентите си.
 

Горе