SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Няколко въпроса относно SEO върху wordpress

Daten

New member
От известно време ме тормозят едни въпроси относно промените, които искам да направя в сайта си. Реших преди да правя глупости да се допитам във форума. В момента линковете на дадена категория ми ги изкарва по този начин sait.com/category/novini/. Дали няма да е по-добре да премахна това "category" и адреса да стане sait.com/novini?

Вторият ми въпрос е подобен, но се отнася до таговете. В момента адреса е sait.com/tag/alabala. По-добрият вариант няма ли да е sait.com/alabala?
 
За: Няколко въпроса относно SEO върху wordpress

За: Няколко въпроса относно SEO върху wordpress

Ето ти вариант, който аз ползвам, и с който се класирам в топ-10 за ключовите думи:

За категория:
www. site.com/?cat=3

За етикет:
www. site.com/?tag=името на етикета на български (Разбира се, ако етикета е написан на български)

Предполагам, всеки ще ти дава различни съвети, както споменах - това е от моята практика и по този начин без проблем си влизам в топ-10 за ключовите думи на категориите или етикетите.
 
За: Няколко въпроса относно SEO върху wordpress

За: Няколко въпроса относно SEO върху wordpress

Аз ползвам sait.com/c/novini/
С идеята да е възможно най-кратко и същевременно да си личи какъв тип е страницата.
Но както и да направиш, не мисли че ще има някаква SEO разлика ;)
 
За: Няколко въпроса относно SEO върху wordpress

За: Няколко въпроса относно SEO върху wordpress

@Daten, Ако структурата на публикациите е свързана с категорията в която ги записваш (site.com/category/post ; zelenchuci.com/kartofi/novina-za-kartofite), то добре е да махнеш представката /category/, защото се губи структурата на сайта. Най-лесно става с плъгини. Аз ползвам seo ultimate, но има и други които се справят с това добре.

Добре е, когато се премахне /category/ да се добави една наклонена след категорията. Това става с този плъгин WordPress › Permalink Trailing Slash Fixer

По този начин категорията ще се показва site.com/category/
вместо site.com/category

По-горното е по-правилния вариант, тъй като /category/ всъщност представлява папка и в нея има страници (публикации). Иначе категорията би се възприела като статична страница. Правил съм експерименти и с наклонена е по-добрият вариант.

Но... ако сайтът ти има плоска структура site.com/postname/ то тогава категориите и таговете нямат никакво значение с какво URL са. Дори можеш да ги забраниш от индексация за да не се получава дублирано съдържание.
 
За: Няколко въпроса относно SEO върху wordpress

За: Няколко въпроса относно SEO върху wordpress

Благодаря за информацията, ще ги обмисля отново нещата.
 

Горе