SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Оценяване на ефективността на рекламите в дисплейната мрежа

bulram

Senior Member
Днес получих едно много интересно писмо, от една "рекламна агенция". Няма да копирам цялото писмо, поради лични съображения, но най-интересната част от него:
Код:
.....само отбелязвам, че стандарта за успешна кампания е, CTR-а да е 0,09%, а вашият CTR е 0,14%, което е много добре.
Аз имам съвсем други впечатления от AdWords. И при 270 000 импресии с ротация 0.3% това дава 810 импресии за моя банер, с CTR=0,14% това прави 1 /един/ клик дневно. И те имат наглостта да ми казват, че това е много добре :)
Според вас, какъв процент CTR се смята за успешен???
 
За: Оценяване на ефективността на рекламите в дисплейната мрежа

За: Оценяване на ефективността на рекламите в дисплейната мрежа

Много просто. Този, който води до повече приходи от колкото са ти разходите за реклама :D
 
Re: Оценяване на ефективността на рекламите в дисплейната мрежа

Може малко да са пообъркали цифрите и да са имали предвид 0,9% съответно 1,4%. Бях чел някъде, че според самите Google средният Adwords CTR е някъде 2-3%.
 
Re: Оценяване на ефективността на рекламите в дисплейната мрежа

Може малко да са пообъркали цифрите и да са имали предвид 0,9% съответно 1,4%. Бях чел някъде, че според самите Google средният Adwords CTR е някъде 2-3%.
Ами да, при мен беше така горе долу в Adwords - някъде 2-3%.
 

Горе