SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Питане относно таговете

nobreak

New member
Здравейте. Вие забранявате ли в robots.txt да се индексират таг-овете? Как ще коментирате този robots.txt файл?
Благодаря.
User-agent: *

Disallow: /wp-content/
Disallow: /wp-icludes/
Disallow: /cgi-bin
Disallow: /cgi-bin/
Disallow: /trackback/
Disallow: /wp-admin/
Disallow: /archives/
Disallow: /category/
Disallow: /category/*/*
Disallow: /tag/*
Disallow: /tag/
Disallow: /wp-*
Disallow: /login/
Disallow: */trackback
Disallow: /*.js$
Disallow: /*.inc$
Disallow: /*.css$
Disallow: /*.php$
Disallow: /*?*
Disallow: /*?
Disallow: /20*
 
Re: Питане относно таговете

Точно това щеше да бъде следващият ми въпрос - как е по-добре да се направи с meta robots или с robots.txt. Благодаря за отговора.
 
За: Питане относно таговете

За: Питане относно таговете

Определено не бих ползвал точно този robots.txt, който си дал :). Той блокира от Гугъл всички изображения (понеже са във /wp-content/uploads, а файла блокира цялата папка /wp-content/).
А това Disallow: /20* ще ти блокира ако имаш статия например: 20 съвета за по-добро SEO. А това пък Disallow: /wp-* ако имаш страница с URI примерно /wp-themes/ или /wp-plugins/. Освен това и блокира отново /wp-content/ и изображенията :).
Общо взето таговете ги правиш с мета ноиндекс фолоу и готово.
 
За: Питане относно таговете

За: Питане относно таговете

Интересни съвети, а някои ще дадели примерен и правилен robots.txt
 
За: Питане относно таговете

За: Питане относно таговете

Интересни съвети, а някои ще дадели примерен и правилен robots.txt

За мен robots.txt има смисъл само за да си вкараш xml карта на сайта.
 
За: Питане относно таговете

За: Питане относно таговете

Ем аз ползвам това:
User-Agent: *
Disallow: /wp-admin/
Disallow: /wp-includes/
Disallow: /wp-content/plugins
Disallow: /wp-content/cache
Disallow: /wp-content/themes

Но честно да ти кажа, не знам дали има много смисъл и полза :). Със сигурност не вреди обаче, за разлика от този горе.

Иначе по-важно е, било то с плъгин или пък с малко код в header.php файла, да се добави meta noindex на разните му там страници. Първо провери какви неща е индексирал Google с командата site:tvoqsait.com и виж дали има неща, които не искаш да индексира. После можеш да ги блокираш вече. То и по принцип още с направата на сайта трябва да си си блокирал тези неща, въпроса е, че може да си забравил някои или разните му там плъгини да генерират някакви си страници дето се индексират.
 
Re: Питане относно таговете

Направих ги с meta noindex и nofollow.
Брагодаря.
 

Горе