SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Ползвате ли Etarget ?

Windboy

New member
Някои ползвал ли е etarget.bg , като издател. Аз им сложих рекламите вчера и все още нямам впечатления. Ще се радвам, ако някои сподели нещо.
 
Re: Ползвате ли Etarget ?

Имам няколко карета с техни реклами. Резулата е ниско таргетиране и нисък CPM. А причината е малко издатели на пръв поглед. Вади по малко от гугъл адс. За допълнителна опция става. Зависи от нишата разбира се също. Най добре ги пробвай 50/50 с нещо друго и ще имаш база за сравнение за твоя конкретен случай.

Надявам се да съм бил полезен.
 
Последно редактирано:
Re: Ползвате ли Etarget ?

В момента приходите от тях са доста слаби, но е по-добре от нищо. Това, което ми харесва в тях е, че са изключително коректни. Един два пъти имах проблеми с еротични реклами, които не исках да излизат по сайтовете ми, писах на горещата линия и след това мениджърът за България ми се обаждаше на GSM-a от Словения и говорехме доста време за негова сметка, докато се оправят проблемите. Плащат си точно, не ти отдържат нищо. Единственото слабо място за мен е, че поради кризата рекламите при тях доста намаляха и са еднотипни, което пък досажда на хората и намалява кликовете. Но пък няма цял живот да сме в криза я, все някой ден ще свърши. ;)
 
Re: Ползвате ли Etarget ?

Ето и от мен малко статистика: 1067 клика 50,01лв.

Рекламите са в сферата на технологиите.
 
Re: Ползвате ли Etarget ?

От 10 000 посещения - печалба между лев и два - мизерия отвсякъде. Имам предвид посещения на сайта - кликовете не ги помня колко бяха.
 
Последно редактирано:
Re: Ползвате ли Etarget ?

От 10 000 посещения - печалба между лев и два - мизерия отвсякъде. Имам предвид посещения на сайта - кликовете не ги помня колко бяха.

:D че ти ако имаш смс услуга ще искараш много повече.

Иначе да много са коректни и аз съм много доволен от тях когато ги позвах но просто рекламите им са малко и нямат картинни банери.
 
Re: Ползвате ли Etarget ?

CRT? И евентуално разположение на рекламите?

CTR при хоризонталния банер средно 0.106%

CTR при вертикалния банер средно 0.069%

CTR при текстова реклама средно 0.075%

За самото разположение може да погледнеш в сайта webg.org
 
Re: Ползвате ли Etarget ?

CTR при хоризонталния банер средно 0.106%

CTR при вертикалния банер средно 0.069%

CTR при текстова реклама средно 0.075%

За самото разположение може да погледнеш в сайта webg.org

Wow :) Ужас!
 
Re: Ползвате ли Etarget ?

На auto-kart.com от е-таргет идват под 2 лв на месец, за сравнение - от адсенса по 4-5 евро. За допълнително става, както някой беше писал...
 
Re: Ползвате ли Etarget ?

Някой има ли в момента проблеми с рекламите на Етаргет или само при мен се явява това?

От Коледа насам започнаха да се разреждат, като сутрин са почти нормални, а след обяд вече имам по един линк на банер, който иначе е с 3-4, а започнаха да излизат и празни банери.
Днес цял ден ми излизат само рекламите на Супер хостинг и то на всичките ми сайтове е така.

Писах им три пъти през хотлайн-а, ама до момента не виждам резултат...
 
Re: Ползвате ли Etarget ?

Някой има ли в момента проблеми с рекламите на Етаргет или само при мен се явява това?

От Коледа насам започнаха да се разреждат, като сутрин са почти нормални, а след обяд вече имам по един линк на банер, който иначе е с 3-4, а започнаха да излизат и празни банери.
Днес цял ден ми излизат само рекламите на Супер хостинг и то на всичките ми сайтове е така.

Писах им три пъти през хотлайн-а, ама до момента не виждам резултат...

Същото е и при мен. Явно рекламодателите им през новата година се броят на пръсти. Да се надяваме, че в следващите дни ще се оправи положението, че след 6 часа почти няма каквито и да е било реклами.

има ли проблем с плащанията?

Случвало се е да се забавят веднъж-два пъти с по седмица, но никога не са отказвали плащане и не съм имал проблем с тях.
 
Re: Ползвате ли Etarget ?

Същото е и при мен. Явно рекламодателите им през новата година се броят на пръсти. Да се надяваме, че в следващите дни ще се оправи положението, че след 6 часа почти няма каквито и да е било реклами.

Случвало се е да се забавят веднъж-два пъти с по седмица, но никога не са отказвали плащане и не съм имал проблем с тях.

Аз също нямам проблеми с плащането, а и рекламите им не са се свършили - сутрин има разнообразие, сега в момента ми излязоха две различни на един банер - гел за отслабване и още някаква друга, която не запомних.
Но явно по празниците са оставили системата на самотек и това се отрази веднага. Да се надяваме, че все някой ще получи писмата ми и ще се размърдат скоро.

Все още не ми се захваща с MVM, според чиято статистика имат точно 5 рекламодатели и 14 разпространители - от тях не мога да изкарам 20 лева и за 6 месеца. :(
 
Re: Ползвате ли Etarget ?

С нетърпение очаквам да направя минимума и едва ли бих ги ползвал повече.
 
Re: Ползвате ли Etarget ?

С нетърпение очаквам да направя минимума и едва ли бих ги ползвал повече.
Не виждам какво не ти харесва? Аз ги ползвам от две години и хората са си много точни. Вярно, че сега имат проблем, ама кой няма?
Етаргет никога не ми е създавал проблеми с плащане или каквото и да е за разлика от Изи трейдър навремето и едни русенски "величковци" дето вече не им помня името, ама се изживяваха като много велики. :D
 

Горе