SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с дял на твърдия диск !?!

martinessko

New member
Здравейте, имам проблем с отварянето на дял Д: от hard диска, след прейнсталация. Постоянно ми иска да го форматирам. И преди ми се е случвало, но имаше една програмка, която, като я стартирам оправяше проблема.
някакви идеи?
Съжалявам за правописа, ама ползвам абв кирилизатора :)
 
Re: Проблем с дял на твърдия диск !?!

Щом иска да ти го форматира, значи е изтриван целия диск, направен е на партишъни, но D не ти е форматирано във FAT32, NTFS или каквото ползваш по принцип.

Не би трябвало да имаш информация на този дял вече. Направо го форматирай - цъкаш му да е Quick формата, за да не чакаш сума време.
 
Re: Проблем с дял на твърдия диск !?!

Щом иска да ти го форматира, значи е изтриван целия диск, направен е на партишъни, но D не ти е форматирано във FAT32, NTFS или каквото ползваш по принцип.

Не би трябвало да имаш информация на този дял вече. Направо го форматирай - цъкаш му да е Quick формата, за да не чакаш сума време.

Ако нямаш нищо там, форматирай!

Но ако имаш нещо, по-добре пробвай с някоя програма за възстановяване на инфо след формат или подобна, запаи каквото можеш и тогава форматирай.
 
За: Re: Проблем с дял на твърдия диск !?!

За: Re: Проблем с дял на твърдия диск !?!

Acronis Disk Director Suite позволява да конвертираш файловата система без да форматираш (съответно без загуба на информация). Направи го в нужния формат и си върши работата. :D
 
За: Проблем с дял на твърдия диск !?!

За: Проблем с дял на твърдия диск !?!

Acronis Disk Director Suite чете дялове, които уинБоз не вижда. Ако не виждаше необработени партишъни, би ли могла да прави обработка на дисковете? Отказът се дава от бозата в случая. Програмата е специализирана за обработка на хард дистове, делене на партишъни и т.н. И по мое мнение, трудно може да се намери по-добра в тази сфера.
 
Re: Проблем с дял на твърдия диск !?!

Аз не твърдя нищо за Software-a. При липса на файлова система на дадения партишън, няма как да има информация вътре. Единствения вариант е да бил с линукски партишън (ext*) и затова да му предлага подобно нещо, ако ако не ме лъже паметта, Уиндоуса въобще не вижда линукските партишъни.
 
За: Проблем с дял на твърдия диск !?!

За: Проблем с дял на твърдия диск !?!

При един срив на системата лаптопът на дъщеря ми с уинбоз Виста заключи втория дял на диска с 25 Гб ценни данни в него и не даваше никакъв достъп. Тогава положението спаси Acronis Disk Director Suite. Наистина всеки случай се оказва уникален сам по себе си, но аз правя формат на не системен дял само в абсолютно краен случай, когато знам, че на него има данни.
Има и други програми, които позволяват четене на необработени дялове. Например в Hiren Boot CD има поне 2-3 програми, които го правят - позволяват да копираш данните от дяла на друг външен хард или носител. За съжаление в момента мозъкът ми отказва да ми даде конкретно име. :(
 

Горе