SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с постване в блогове!

vandv

New member
Здравейте колеги!
Днес забелязах че има някаква греда и не мога да поствам линка на сайта си в блоговете на колеги. Много странно ми стана и се чудя от какво може да е това.
За да ме разберете правилно ще се опитам да го обясня.
Значи отивам в някой блог, попълвам си коректно всичко полета за коментар, натискам бутона за публикация..... и не става нищо :(
Тоест, изобщо не ми се показва коментара, пробвах в 5-6 различни блога но проблема си остава. Да имате идея от какво така се е получило?
 
За: Проблем с постване в блогове!

За: Проблем с постване в блогове!

Когато имах блог на WordPress всеки един коментар минаваше ръчна модерация през мен. И след като го одобря, чак тогава се появяваше под статията. Може нещо такова да става ;D
 
За: Проблем с постване в блогове!

За: Проблем с постване в блогове!

Това, което vandv обяснява, и на мен ми се е случвало. И аз не мога да го разбера. Не че не е одобрен, просто изобщо го няма, нищо не става. Странното е, че не става всеки път. Само понякога.
 
За: Проблем с постване в блогове!

За: Проблем с постване в блогове!

Cloxy а ако случайно съм попаднал в тези филтри, какво мога да направя?
Иначе колегата scoobydoo го е казал най-точно. Нямам идея какво и защо, но просто след натискане на бутона за постване в блога, нищо не става, рефрешва страницата но коментар няма. Шантава работа, нямам идея защо така се получава.
 
Re: За: Проблем с постване в блогове!

Re: За: Проблем с постване в блогове!

Cloxy а ако случайно съм попаднал в тези филтри, какво мога да направя?
Иначе колегата scoobydoo го е казал най-точно. Нямам идея какво и защо, но просто след натискане на бутона за постване в блога, нищо не става, рефрешва страницата но коментар няма. Шантава работа, нямам идея защо така се получава.

Просто коментарите са настроени да се появяват едва след одобрение на собственика и макар, че повечето блогове са с теми, които поддържат опцията да покажат коментара, но с надпис, че ще е видим са останалите, чак след одобрение от администратор, то при някой теми, коментара се показва ( дори за теб ) едва след като бъде одобрен от администратора :)
 
За: Проблем с постване в блогове!

За: Проблем с постване в блогове!

При мен става и на блог, който коментарите се появяват винаги. Предишните ми коментари се появяваха. Но понякога на същия блог се получава това нещо. След това друг път ако пробвам си работи. Много странно. Всичко е едно и също. Имейла, името, браузъра, линка, блога, всичко е едно и също. Дори моя IP адрес би трябвало да е същия, защото въпреки че имам динамично IP, до колкото знам се сменя само след рестартване на модема.
Според мен е някакъв плъгин дето филтрира по някакъв начин, но как точно не ми е ясно.
 
За: Проблем с постване в блогове!

За: Проблем с постване в блогове!

Virosss изобщо не става дума до каквато и да е настройка, просто става нещо и изобщо нищо не се появява. Обаче, ето какво установих аз. Когато поствам в даден блог и поствам майл с името на домейна които поствам се получава така. Сега пробвах в няколко блога да постна отново само че вече слагах личния си майл и се получиха нещата.

Тоест примерно имам сайт алабала.ком...
имам и майл които е продажби@алабала.ком
в този си вариант при някой блогове не се получава да постнеш, обаче... ако майла е на различен домейн.. при мен примерно в пробата gmail, нещата са си ОК.
Защо и как се получава така, нямам идея.. но ако майла е на домейна който постваш, понякога се получава греда. Затова ако имате подобен проблем, ползвайте друг майл и няма да имате проблеми.
Надявам се да е било в помощ на някого ;)
 
Re: Проблем с постване в блогове!

vandv именно за това става дума :) Просто, въпросният мейл е влезнал в филтъра за спам и ако имаш достъп до блога ще установиш, че реално е попаднал в категория спам и затова не ти се появява.

Както и да е, важното е, че си намерил причината и най-важното решението за себе си ;)
 
За: Проблем с постване в блогове!

За: Проблем с постване в блогове!

Аз разбрах при мен от какво е. Излъгал съм в предното ми мнение. Използвах на няколко места вместо главния си урл друг на вътрешна страница или категория и за това не е станало на някои сайтове. Като ползвам началната страница за URL става.
 

Горе