SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с Joomla администрация

lemmy

New member
Здравейте! Имам проблем с администраторската парола на сайт. Става дума за следното:
При инсталиране на готов шаблон по метода " quick start" със създадените от мен база данни на сървъра, след приключване на инсталацията
и опитът ми да вляза след това в административния панел е неуспешен. Спазени са всички изисквания при инсталацията. Опитах два пъти като първия път мислех , че нещо съм сгрешил. Проверих всичко за , което се сещам и ... не мога да влязя в административния панел. Излиза съобщение, че паролата или името са некоректни!? В "cofiguration.php " всичко си е наред както и в "htaccess.txt" За сега нямам решение.
Някаква идея ?
 
За: Проблем с Joomla администрация

За: Проблем с Joomla администрация

Не познавам Joomla и стрелям напосоки в тъмното, но видях нещо, което ме впечатли -
"htaccess.txt" не може да съществува и работи. Файлът се нарича ".htaccess" и едва тогава върши работа. Ако има ФТП достъп, промени му името и вероятно проблемът ще се реши, защото предполагам, че сега някоя връзка в софтуера търси файл, който реално не съществува.
 
Re: За: Проблем с Joomla администрация

Re: За: Проблем с Joomla администрация

Здравей diabolic.bg!
Аз написах, че всичко с този файл е наред, което означава, че е променен ! Не случайно го споменах. Благодаря все пак за интереса !
 
За: Проблем с Joomla администрация

За: Проблем с Joomla администрация

Oпитай се да влезеш с Username: admin
Joomla си го слага по подразбиране и ако не обърнеш внимание се чудиш какво става.
 
Re: За: Проблем с Joomla администрация

Re: За: Проблем с Joomla администрация

Това е най - малкия проблем! Аз работя с Joomla от доста време и това , което казваш е принципно положение и не бих го пропуснал. Но да си кажа честно сега за първи път ми се случва подобна врътка.. :) Благодаря !
 
Re: Проблем с Joomla администрация

Пробвай през phpmyadmin да промениш паролата. Намери таблицата "нещоси_users" отвори таблицата и след това на реда където е admin потребителя натисни edit.
Трябва да видиш реда с паролата, точно до полето с паролата има падащо меню - избаираш MD5 и чак тогава пишеш новата парола. и накрая "Саве" ;)
 
Последно редактирано:
Re: Проблем с Joomla администрация

Здравей ekm ! Сега ще проверя.. Готово ! Така стана! Много съм ти благодарен!
 
Последно редактирано:

Горе