SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Репутацията в форума

Статус
Not open for further replies.

Virosss

New member
Знам, че с доста от вас ще вляза в спор по темата, но след като взеха да се стягат мерките срещу офтопика в Пазар, та не мислите ли, че е крайно време да затегнем примката и за репутацията в форума.

Не знам за вас, но на мен ми писна да гледам безсмислена червена или залена точка към репутацията, само защото човека не е на едно мнение с някой си.

Предполагам някой ще се съгласят с мен, а други не и все пак си мисля, че трябва да обсъдим и този проблем на форума.

Моето предложение е просто:
  • Единият вариант е да могат да дават репутация единствено хора с натрупан брой коментари.
  • И другият е да се позволява веднъж на 24 часа да се дава положителна или отрицателна репутация, като целта на занятието е естествено да се цени повече тази опция и да не се раздава безразборно.

Е това е, очаквам да чуя и вашите мнения, предполагам може и да успеете да ме обедите, че не съм съвсем прав по темата :)
 
Re: Репутацията в форума

Ами не е лошо като идея. Мисля че даже първото от двете ти предложения си е в сила. Нали когато някой даде репутация, но няма право да дава още, просто излиза сива точка. (или греша?)
 
Re: Репутацията в форума

Моето предложение е просто:
  • Единият вариант е да могат да дават репутация единствено хора с натрупан брой коментари.
  • И другият е да се позволява веднъж на 24 часа да се дава положителна или отрицателна репутация, като целта на занятието е естествено да се цени повече тази опция и да не се раздава безразборно.

Преди да направи 50 мнения, единствената репутация, която раздава е неутрална. Същото важи и за тези с негативна репутация.

Преди да даде два пъти на един и същи човек, трябва да раздаде на 20 други (ако не бъркам цифрата).


Скоро мислех да има прегласуване за това дали да остане анонимна. Миналия път, резултата беше равен.
 
Re: Репутацията в форума

аз доста точки съм поел че някой си не го кефя,вярно е че не мога да пиша по форумите,но поне някой като дава +или- да не остава анонимен.Щото видиш ли някой си не го кефя и айде - напиша нещо смислено,макар и рядко да ми се случва пак - :)
 
Re: Репутацията в форума

Мисълта ми е, че се прекалява с репутацията и не се раздава прекомерно. Чист пример си е когато някой даде лоша репутация, само защото е имал кавга или по някакви лични причини.

Доста често и се виждат разни безсмислени коментари към репутацията. Нека се обоснове тази репутация за какво се дава :) Поне ако е положителна. ;)
 
Re: Репутацията в форума

Ами аз се старая като видя -- дадени на някой без причина да го поущря с зелена, но все пак не мога да огрея навсякъде. Иначе съм съгласен трябва да има някаква промяна и може би най-добре ще е Марто да занули дотук репутациите и от тук нататък да се вижда кой казва -- или ++
Да не го избиват някой хора на хейт, че един като види червено и хайде всеки да каже и той -- или нещо от сорта :) Дори и да пусне марто сега да се виждат съм съгласен без да занулява просто ще излязат на яве хора с хейтинг мании :)
 
Re: Репутацията в форума

Имайки предвид, колко много ви засяга това псевдо-нещо и как вярвате, че зелените квадратчета имат нещо общо с репутация - предлагам да се изключи това чудо и да си мислите за работа и нормални човешки отношения.
 
Re: Репутацията в форума

Ей двуумих се как се пишеше как .... беше ми по-логично с две о-та, но не ми се търсеше правилното решение :) съжалявам, че съм такъв мързел, но петък е :)
 
Re: Репутацията в форума

Толкова е относителна репутацията, че каквото и да се направи - пак ще има репутация за щяло и нещяло. Я за правописни грешки, я за несългасия (макар и да е прав човека), я за нещо друго. Да не говорим, че едва наскоро забелязах и от къде се дава :D
 
Re: Репутацията в форума

Скоро мислех да има прегласуване за това дали да остане анонимна. Миналия път, резултата беше равен.

Мисля че не трябва да е анонимна. Аз поне където изцвъкам такова нещо гледам да си пиша, че е от мен. Може би, ще намали малко оставени хейт репутации за щяло и нещяло. А и какъв е смисъла да е анонимна?
 
Re: Репутацията в форума

Мен ме кефи репутацията - не съм виждал в друг форум да се използва и много ме кефи, по-добре да е анонимна - така хората споделят по-свободно и дори приятелите могат да ти кажат нещо което би било полезно за теб - без да им се сърдиш - това е като "теория за лошия дъх" - примерно имаш лош дъх, обаче приятелите ти се притесняват да ти го кажат, ако имаше такива анонимни коментари - щяха да могат да ти кажат, щеше да вземеш мерки и така ;D Който иска да каже нещо с името си може да пусне пост или да си напише името в коментара - хайде слагайте ми червени точки сега да ме разубедите :D
 
Re: Репутацията в форума

аз съм "ЗА" идеята на Илиян да се направят не-анонимни и ако може символите, които се виждат да са повече, защото понякога не стигат да се обоснове човек защо "храни" и изглежда като хейт а на практика не е. Аз лично гледам да си пиша името особено, когато давам минуси, обаче ми се е случвало да го махна за да се събере повече текст :).
 
  • Like
Реакции: ragi
Re: Репутацията в форума

Ако негативната репутация не е анонимна, то ще станат едни войни, едно чудо. Вижте опита на свежо. Накрая си направиха отрицателното гласуване анонимно и всичко приключи. Да не говорим, че май вече напълно махнаха отрицателното си гласуване, но това е друга тема.

Аз съм за това да си остане репутацията така, както е в момента.
 
Re: Репутацията в форума

Май направо махането на отрицателната репутация, е една добра идея.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе