SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Смяна на хостинг

chokoev

Member
Как да прехвърля един wordpress блог от един хостинг на друг?

В смисъл нещо по-специално има ли?
 
Re: Смяна на хостинг

Прехвърляш база данни и темплейт (и естествено пренасочваш домейна) :)
 
Re: Смяна на хостинг

Местих квот местих ама накрая един куп грешки и въпросителни вместо текст.

Това местене ще излезне доста трудно.
 
Re: Смяна на хостинг

Взимаш хостинг в Суперхостинг и те сами ще ти го преместят бързо и лесно!
 
Re: Смяна на хостинг

Изида вече съм взел новия.

geovisio
такъв е плана.
 
Re: Смяна на хостинг

влизаш в phpMyAdmin на стария хостинг избираш си базата и след това Export, избираш Save as file -> Go. Запазваш файла на компа си.

след това на новия хостин (трябва да си си настроил домейна към него) в phpMyAdmin избираш Import -> Browse -> Go.

и това е. фасулска рабоат става за минути.
 
Re: Смяна на хостинг

Няколко проблема се появяват:

1.phpMyAdmin неможе да запази файла като .sql (80 МБ е базата данни). Избирам да го компресира и така успявам да го запазя на компютъра ми.

2.ъплоадвам архива в новия хост и целият текст излиза само със въпросителни ( ??? ? ??????? ?? ????? ? ?????? ? ????? ?? ??? ??????????)
 
Re: Смяна на хостинг

1. Проверяваш какъв е енкодинга по подразбиране на mysql в старият ти хостинг.
2. Проверяваш какъв е енкодинга по подразбиране на mysql в новият ти хоситнг.
2.1 Ако се различават имаш лек проблем - т.е. вече го имаш - въпросителните знаци
3. Караш съпорта на старият ти хостинг да ти дъмнат базата в енкодинга в който ти трябва и я даваш на новият хостинг да ти я експортнат (създай си празна база на новият хоситнг преди това)
4. През phpmyadmin няма да стане експорт на такава голяма база, тъй като ограничението за изпълнението на php скрипт явно те реже
5. След като двата съпорта си свършат работата ти си пляскаш с ръце и пренасочваш домейна.
 
Re: Смяна на хостинг

Ето тук идва големият проблем, че старият хост няма съпорт. Има ама замина за Албания и сега няма кой да ми помага. За сметка на това имам root за сървъра така че ако може да кажете какво да направя аз, ще го направя.
 
Re: Смяна на хостинг

Ако имам проблеми или въпроси по wp местене, бази данни, проблеми и т.н. досега все съм ползвал http://educhalk.org/blog/ и съм много доволен. Разгледай, може да измислиш как да го оправиш. Нямал съм проблем като твоя и не съм сигурен дали има инфо за нещо подобно, но не пречи да разгледаш
Успех!
 
Последно редактирано:
Re: Смяна на хостинг

ако имаш root до сървъра виж какво е записано като дефолтен енкодинг в /еtc/my.cnf, ако имаш достъп до phpmyadmin виж в какъв енкодинг ти е базата в момента и тогава започваш останалото.
 
Re: Смяна на хостинг

Ами такъв файл няма на сървъра, а отностно енкодинга:

utf8_general_ci
и
cp1251_general_ci

Има таблици и с 2-та вида collation
 
Re: Смяна на хостинг

Благодарение на ОГРОМНАТА помощ от страна на s1yf0x, проблемът ми беше отстранен.

За тези които имат подобни проблеми като моя ще поясня какво направихме:(Трябва да имате SSH достъп до машината за да напишете командата по-долу)
1. Извадихме информацията от MySQL-a в конктерен файл (mysqldump --default-character-set=utf8 -u ПОТРЕБИТЕЛСКО ИМЕ -p ИМЕ НА БАЗАТА ДАННИ > ИМЕ НА ФАЙЛА КОЙТО ЩЕ СЕ СЪЗДАДЕ.sql).
2. Качихме файла с базата данни на новият хостинг.

След това незнам s1yf0x прави нещо. Резултата обаче беше повече от превъзходен. Сега ще спя по-спокойно.

Още веднъж мерси на s1yf0x.
 

Горе