SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Спад в Адесенса

wood

Senior Member
При вас има ли спад в кликовете на Адесенса...преди при средно 1600 импреси дневно имах 13-19 клика и около 4-5 евро дневно. Сега от два месеца при средно1400 импреси имам около 8-15 клика и 0.80-2 евро на ден. Става въпрос за 9 сайта като два са за българия и останалите са за чужбина, с различна тематика. Някой има ли подобни аномалии при негови сайтове.
 
Последно редактирано:
Re: Спад в Адесенса

При мен има спад на cpm, но не от толкова време. Правих едни промени около средата на миналия месец и си прецаках адсенс тръста на акаунта, до 12 дни се надявам да върна старите стойности. Ако канализирането ти е направено както трябва, с гледане на данните за всеки сайт поотделно ще откриеш къде е проблема
 
Re: Спад в Адесенса

Спад на адсенс печалбата се получава, когато свърши бюджета на рекламодателя. Съответно спира рекламата, на която са цъкали хората и намалява CTR-то. От там пада и eCPM-a.

Ето така си го обяснявам.
 
Re: Спад в Адесенса

При мен има растеж последните 25-30 дни на cpm s 20-30%. Кликовете не са много повече просто не са толкова ефтини, както преди.

Как ги е вадил колегата 4-5EUR с 20 клика си е било добре, но доколко е било трайна статистика, а не объркал се рекалмодател?!?

Иначе идват избори, ако не друго поне цените на рекламата ще са по-височки някой друг месец.
 
Re: Спад в Адесенса

Тези 5 евро не са само от бг сайтовете...Спада е общо на всички канали, не съм правил никакви подобрения по сайтовете. Просто от два месеца кликовете драстично намаляха а импресите почти се запазиха.
 
Re: Спад в Адесенса

Подозирам че nikoladd и ivo.apostolov говорят за бг сайтове, а спада за който говори wood се наблюдава предимно при сайтове на английски където цената е над 0,20 евро цента на клик. Има и пряка зависимост между панда ъпдейта и този спад или покачване (пак за сайтове на английски)
 
Последно редактирано:
Re: Спад в Адесенса

Подозирам че nikoladd и ivo.apostolov говорят за бг сайтове, а спада за който говори wood се наблюдава предимно при сайтове на английски където цената е над 0,20 евро цента на клик. Има и пряка зависимост между панда ъпдейта и този спад или покачване (пак за сайтове на английски)
За български е при мен да.
 

Горе