SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

С коя функцията да взема линк на картинка във Wordpress

vassy

New member
Знае ли някой с коя функция мога да взема линкнатия към картинка в пост адрес. Не става дума за url на самата картинка. get_the_post_thumbnail() не ми върши работа, връща в src url на самата картинка, а не на линка закачен за нея.
 
За: С коя функцията да взема линк на картинка във Wordpress

За: С коя функцията да взема линк на картинка във Wordpress

Да, точно този линк искам за взема без да го чета от базата. Вероятно има такава функция на ядрото, но в кодекса не намерих.
 
За: С коя функцията да взема линк на картинка във Wordpress

За: С коя функцията да взема линк на картинка във Wordpress

Според мен няма такава функция. Но може да провериш тук като скролнеш малко на долу под Attachments предполагам са функциите за изображенията.

Според мен единствения начин да се вземе това е да се вземе целия content на поста, да се намери изображението и с разни php функции за низове и регулярни изрази да се вземе заобикалящия A таг и неговия атрибут href.
 

Горе