SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Тъп въпрос за html код

nobreak

New member
Здравейте. Не съм програмист, но някой път правя дребни корекции, т.е. знам колкото да дялкам кода с теслата. От това възниква глупавичт ми въпрос. Защо преди този файл се виждаше в такъв вид, като първата картинка, а сега е на 1 ред, като на втората картинка?
 

Прикачени файлове

  • 1.jpg
    1.jpg
    87.6 KB · Преглеждания: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    68.6 KB · Преглеждания: 0
За: Тъп въпрос за html код

За: Тъп въпрос за html код

Това ми се е случвало като прехвърлям файлове с FileZilla-та. Ако в Edit->Preferences->Transfers->File Types е зададено Auto не знам защо ги върти файловете с ASCII енкодинг. Смених го на Binary и от тогава не се показват проблемите от картинка 2

При теб трябва да е Edit->Settings и другото както гое е описано
 
За: Тъп въпрос за html код

За: Тъп въпрос за html код

Това мен ми става като сваля примерно .htaccess файл с файлзилата. Ако го отворя в notepad е на един ред, а с wordpad си е OK.
То и аз да си го оправя на Binary тогава. А това Binary възможно ли е да има друг неочакван ефект? Примерно ако сваля файл UTF without BOM и да ми го променя или пък файл ASCII и да ми го променя?
 
Re: За: Тъп въпрос за html код

Re: За: Тъп въпрос за html код

Това ми се е случвало като прехвърлям файлове с FileZilla-та. Ако в Edit->Preferences->Transfers->File Types е зададено Auto не знам защо ги върти файловете с ASCII енкодинг. Смених го на Binary и от тогава не се показват проблемите от картинка 2

При теб трябва да е Edit->Settings и другото както гое е описано

Точно с filezilla съм. И аз се съмнявах, че е от него, но си мислех, че е някак тъпо да ги прави така. Има ли вариант да оправя файла?
 
За: Тъп въпрос за html код

За: Тъп въпрос за html код

Ръчно.
Ама си пазя кодовете и на друго място и така. Ако ми трябва изтеглям ги от там
 
Re: Тъп въпрос за html код

За съжаление не съм толкова навътре, теслата няма да свърши работа :)
 

Горе