SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търся да купя синоннимни бази данни на английски

pepi7543

New member
Търся да купя специализирани синоннимни бази данни или ако иска някой полесно ще е да ми ги направи. Трябва да знаете добре английски език - трябват ми само английски синоними. Плащам веднага през банкова сметка или ипейбг стига цената да ме устройва.

В какво се състои работата: Разполагам с платен софтуер който извлича и съставя списъци с най-често срещаните думи по тематика/ключова дума. Изпращам ви списъка, обикновено е от 100 до 200 думи, всяка дума на нов ред. За всяка от тези думи трябва да се напишат по 3-4 синонима, колкото повече, толкова подобре.

Минимума който ми трябва е по 3-4 думи за всяка. Естествено трябва да знаете добре английски за да ги напишете. Тематиките са общи, не са някакви технически понятия. Думите са от по една дума, не ми трябват изрази от по няколко думи. Всеки с отлични познания по английски език не би трябвало да има проблеми да ги направи, проблема е че моите познания не са отлични.

Трябва ми да се направят около 20-30 такива бази,не една. За контакти и предложения с конкретни цени за бройка - на ЛС.
 
За: Търся да купя синоннимни бази данни на английски

За: Търся да купя синоннимни бази данни на английски

Направо качвам една тук - нека и други хора видят какво представляват. Базите са кратки - от 50-100 до максимум 300 думи така че не мислете че ще е нещо кой знае колко ценно, но просто ми трябват. Това са най-често срещаните ключови думи в сайтовете които са топ класирани за някаква фраза в гоогле. Поствам отдолу например думите за ключова дума laminate която е една от тези които ме интересуват:

Код:
laminate
flooring
home
products
may
materials
search
wood
contact
composite
see
article
page
terms
design
view
create
use
references
privacy
additional
history
navigation
policy
changes
new
brand
help
tools
links
categories
apply
contents
special
find
available
what
read
account
product
trademark
please
license
last
file
random
log
index
retrieved
free
encyclopedia
jump
natural
mobile
disclaimers
organization
non-profit
foundation
wikimedia
registered
details
attribution-sharealike
commons
creative
text
modified
version
pdfprintable
bookdownload
export
print
cite
link
permanent
pages
upload
related
toolbox
recent
portal
community
interaction
donate
events
current
content
featured
main
actions
views
variants
namespaces
personal
ldid
title

Трябва да стане нещо такова:
Код:
laminate-synonym1,synonym2,synonym3,synonym4
 flooring-synonym1,synonym2,synonym3,synonym4
 и така нататък .............
 
Последно редактирано:
За: Търся да купя синоннимни бази данни на английски

За: Търся да купя синоннимни бази данни на английски

Ma57eR, благодаря ти, но едва ли в обща база данни със синоними ще има точно специализираните термини които ме интересуват. Аз не искам голяма, искам специализирани такива за 20-30 тематики. Големите бази данни товарят много, на мен ми трябват малки и лекички от по 200-300 реда.
 
За: Търся да купя синоннимни бази данни на английски

За: Търся да купя синоннимни бази данни на английски

Пробвай да потърсиш в синонимният речник на Open Office?
 
Re: Търся да купя синоннимни бази данни на английски

На прост език казано това удовлетворява ли те?

Код:
[TABLE="width: 393"]
[TR]
[TD]account - accounts,consideration,bank bill,profile,balance,membership[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]actions - measures,steps,activities,behavior,methods,routines,pursuits[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]additional - extra,further,more,added,supplemental,even more,some other[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]apply - utilize,use,implement,employ,submit an application,put on,fill out an application[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]article - post,write-up,report,document,content,posting,guide[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]available - accessible,obtainable,offered,readily out there,on the market,to choose from[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]brand - brand name,manufacturer,model,company,product,make,type[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]categories - groups,classes,types,different types,areas,categorizations,different categories[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]changes - modifications,adjustments,alterations,improvements,variations,shifts,alters[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]cite - report,refer to,tell of,mention[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]community - neighborhood,local group,area,online network,town[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]composite - amalgamated,blend[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]contact - get in touch with,make contact with,speak to,get hold of,call,communicate with,phone[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]content - content material,articles,written information,subject material,material,subject matter[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]contents - material,items,articles,subject matter,belongings,elements,ingredients[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]create - produce,generate,develop,make,build,establish,set up[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]creative - innovative,imaginative,inventive,resourceful,artistic,inspiring,very creative[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]current - present,existing,latest,recent,present-day,up-to-date,ongoing[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]design - style,layout,design and style,style and pattern,structure,model[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]details - particulars,information,specifics,facts,points,info,aspects[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]donate - contribute,give,give away,offer,provide,give money,distribute[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]events - occasions,activities,situations,functions,gatherings,incidents,occurrences[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]export - move,foreign trade,upload,ship[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]featured - showcased,highlighted,presented,included,displayed,shown,offered[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]file - document,record,report,data submit,computer data[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]find - discover,locate,uncover,come across,obtain,get,acquire[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]flooring - floors,floor coverings,floor,flooring surfaces,floor covering,floor surfaces,ground[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]foundation - basis,base,groundwork,cornerstone,footing,basic framework[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]free - totally free of charge,no cost,cost-absolutely zero cost,100 % free[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]help - assist,aid,support,guide,enable,assistance,allow[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]history - background,historical past,record,heritage,track record,past,story[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]home - house,residence,property,household,dwelling,your family home[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]index - catalog,list,directory,listing,index chart,crawl,service[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]interaction - conversation,discussion,connection,relationship,connections,communication,relationships[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]jump - leap,hop,bounce,soar,get,start,go[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]laminate - laminate floors,laminate flooring,wood flooring,flooring,laminate[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]last - final,previous,very past,continue,survive,carry on[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]license - permit,licence,licenses,certificate,permission[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]link - hyperlink,website url,web page,website[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]links - hyperlinks,inbound links,one-way links[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]log - record,sign,journal,check[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]main - primary,principal,major,key,most important,important,significant[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]materials - supplies,components,resources,products,elements,substances,items[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]may - might,may possibly,may well,could,may perhaps,could possibly,can[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]mobile - cellular,cell,portable,mobile phone,cell phone,mobile or portable,phone[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]modified - altered,changed,revised,customized,improved,tailored,transformed[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]natural - organic,normal,all-pure,healthy,all purely natural[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]navigation - routing,course-plotting,direction-finding,nav,map-reading[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]new - brand fresh,brand-completely innovative,different,unique[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]organization - business,firm,corporation,group,company,enterprise,institution[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]page - web site,web page,website,internet website page[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]pages - web,internet,websites,web sites,sites,pages of content[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]permanent - long term,long lasting,everlasting,lasting,long-lasting,long-term,irreversible[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]personal - individual,private,personalized,particular,very own,unique,own[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]please - make sure you,you should,remember to,you need to,be sure to,i highly recommend you,satisfy[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]policy - coverage,plan,insurance plan,insurance scheme,protection plan,insurance coverage[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]portal - website,site,web site,webpage,webpages,web destination[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]print - printing,produce,art print out,impress,create,screen-print[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]privacy - privateness,level of personal solitude,comfort,security,seclusion[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]product - item,merchandise,product or service,solution,products,system,supplement[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]products - items,goods,merchandise,solutions,products and solutions,products and services,programs[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]random - arbitrary,haphazard,hit-or-miss,randomly,unique,accidental,occasional[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]read - study,examine,go through,understand,read through,learn,browse[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]recent - current,latest,the latest,new,modern,recently available,newly released[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]references - referrals,recommendations,personal sources,individual suggestions,work references[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]registered - authorized,listed,signed up,documented,recorded,licensed,subscribed[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]related - associated,connected,linked,relevant,similar,affiliated,correlated[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]retrieved - gathered,recovered,restored,reclaimed,saved,recoverable[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]search - relookup,look for,seek,investigation,hunt,seek out[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]see - observe,notice,discover,view,find,look at,find out[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]special - unique,specific,particular,exclusive,distinctive,exceptional,extraordinary[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]terms - conditions,phrases,terminology,words,terms and conditions,stipulations,provisions[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]text - textual content,text message,wording,written word,copy,words[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]title - name,identify,subject,headline,concept,brand,label[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]toolbox - tool kit,resource,collection,tool resource,strategy,system,tool box[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]tools - resources,equipment,methods,instruments,gear,applications,programs[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]trademark - brand,hallmark,logo,signature[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]upload - add,publish,distribute,post,include,transfer,load[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]use - make use of,utilize,employ,work with,apply,take advantage of,implement[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]variants - variations,versions,alternatives,options,different versions,adaptations,varieties[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]version - edition,model,variation,type,release,variant,adaptation[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]view - look at,see,watch,check out,perspective,observe,enjoy[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]views - sights,opinions,landscapes,vistas,ideas,perspectives,thoughts[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]what - exactly, just precisely,what exactly,just what exactly,what precisely,everything that[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]wood - wooden,timber,solid lumber,real hardfire wood[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

М др има някакъв брак т.е. думи, на които не мога да родя синоними

Код:
[TABLE="width: 64"]
[TR]
[TD="width: 64"]attribution-sharealike[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]encyclopedia[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]pdfprintable[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]bookdownload[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]disclaimers[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]non-profit[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]namespaces[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]wikimedia[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]commons[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]ldid[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Има думи с повече от едно значение, съответно синонимите в комбинация нямат особен смисъл и трябва да се уточни кое значение се има предвид. Пример log означава както влизане (в програма, сайт, акаунт) така и дървени трупи
 
За: Търся да купя синоннимни бази данни на английски

За: Търся да купя синоннимни бази данни на английски

Не става със спинър, имам доста такива програмки включително някои платени ;)

Трябва да се прави на ръка защото трябва да са подбрани само най-важните синоними, най-релевантните, а не всички. Спинър софтуерите дават голям списък със синоними, но не винаги е удачно думата да се замести с която и да е. Аз затова искам само по 3-4 синонима, само най-удачните.

Уточнявам че синонимите които са ми нужни трябва да са от по една дума, а не изрази от по две и повече думи. Също така в базите на спинърите ги няма точно най-важните думи защото просто не е застъпена точно тая тематика паркети или тематиката мебели или климатици (имам предвид тези думи на енг.).

М др има някакъв брак т.е. думи, на които не мога да родя синоними
Идеята е просто излишните такива или такива дето не са по тематиката да се изтрият, винаги ще има ненужни думи.

Иначе да, BullBlogger, добре е твоя вариант. Ако мислиш че можеш да ми помогнеш съобразено с тези изисквания, дай цена.
 
Re: Търся да купя синоннимни бази данни на английски

Не знам, дали е по темата, но Ктомов тук е споделил една база данни.
 
За: Търся да купя синоннимни бази данни на английски

За: Търся да купя синоннимни бази данни на английски

Предполагам че на много хора ще помогне тази база на български, но на мен ми трябва на английски. Благодаря много за линка, но дори да ги има всички думи които са в тази база на едно място си е играчка да се разделят по тематики. Такива бази са подредени по азбучен ред обикновено, а на мен така не ми върши работа.

Труда който е необходимо да се извърши не е много - една такава мини база може да се направи за под 2 часа ако знаеш перфектно английски. На мен поне толкова ми отне да си направя подобни на Български език.

Очаквам сериозни оферти от хора с добър английски, парите не са проблем стига цената да е приемлива.
 
Re: Търся да купя синоннимни бази данни на английски

Има и на английски в същата тема, но подобна на българската.
 
За: Търся да купя синоннимни бази данни на английски

За: Търся да купя синоннимни бази данни на английски

Mepoooo, Благодаря ти, това съм го пропуснал, но ако е пак базата от опън офис не представлява интерес за мен. Имам я от повече от година екстракната - не се постигат добри резултати с нея. Голяма е, но е некачествена. Трябва да се пресее и да се изрежат маса ненужни неща които само развалят качеството на крайния текст.
 

Горе