SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Търся php скрипт за Adsens

vha777

New member
Скрипа трябва да анализира динамично дали за дадена позиция има или няма обява - поне това. Ако и взима решения - зарежда/изпълнява някакъв скрипт ако няма реклама няма да се разсърдя. За простота приемаме, че рекламите са конфигуриране за запълване с плътен бял цвят.
 
Re: Търся php скрипт за Adsens

На практика в сорса на страницата ти винаги е един и същ JavaScript код, и PHP-то не може да "види" какво се визуализира на потребителя, камо ли да разсъждава. Според мен това е невъзможно.

За ако няма реклама можеш да си го настроиш през AdSense акаунта.
 
Re: Търся php скрипт за Adsens

Скрипа трябва да анализира динамично дали за дадена позиция има или няма обява - поне това. Ако и взима решения - зарежда/изпълнява някакъв скрипт ако няма реклама няма да се разсърдя. За простота приемаме, че рекламите са конфигуриране за запълване с плътен бял цвят.

Рекламите на гоогле се генерират при клиента на самия му браузер и идват директно от сървъра на гоогле, а не на сървъра в пхп-то ти. Рекламите също се генерират в огрелен iframe, което ти пречи да достъпиш данните за рекламите през javascript (това е вътрешна защита на браузера). Аз лично не се сещам как можеш да стигнеш до рекламите на гоогле, така че да разсъждаваш върху тях по програмен път.
 
Re: Търся php скрипт за Adsens

Запознат съм как работи системата. В общият случай обаче дали може да се напише скрипт, който да проверява какво е насочено към дадена страница на един сайт като реклама,а не към целият сайт като например:

http://www.labnol.org/google-adsense-sandbox/

Дали ще анализира съдържанието фрейма предварително и как трябва да работи е друг въпрос. Анализа на съдържанието на фрейма ще даде статистическа информация за качеството на предложената реклама - ако е игри или друг боклук просто няма смисъл да въртиш там адсенс.
 

Горе