SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Удостоверяване с електронен подпис?

Nettrio

New member
Здравейте,
Налага се към уеб форма за онлайн запитвания да вградя удостоверяване на изпращача с електронен подпис. Порових се в нета, но нищо не намерих по въпроса. Ако някой може да ме насочи със съвет или от къде мога да прочета по въпроса.
Благодаря предварително на отзовалите се!
 
Re: Удостоверяване с електронен подпис?

Имаш 2 варианта:

1. Потребителя да се логва в профил с ел. подпис
2. Да попълват PDF да го подписват с ел.подпис и да го ъплоудват през формата

Имай предвид, че ако се попълват данни и се подписват с ел. подпис от физ лица трябва да си регистриран като оператор на лични данни.
 
Re: Удостоверяване с електронен подпис?

1. За сега не се планира потребителя да се регистрира.
2. Това не е удачен вариант за момента. Потребителя трябва да попълни онлайн формата направо на сайта. След изпращане на формата, тя се експортва в PDF и се изпаща на майл.
Трябва ми вариант, при които да се удостоверява с подписа в момента на изпращане...

Това ли са вариантите? До колкото разбирам без регистрация няма как да се получи? :(
 
Re: Удостоверяване с електронен подпис?

Да до уточня на мен ми трябва съвет/подсказване по техническата част за изграждането на кода.
Аз си мисля, че няма да има голяма разлика в това дали един потребител се е логнал или не...
Не се притеснявам за вграждането на кода в нашата система. Просто нямам идеи как да се направи самия код и по какъв начин става валидацията...
 

Горе