SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

грешка в phpbb3

Federal

New member
При проверка на ИП адреса от Кой е на линия излиза следното съобщение

Главна грешка
SQL ERROR [ mysql4 ]

MySQL server has gone away [2006]

SQL

SELECT COUNT(DISTINCT s.session_ip) as num_guests FROM phpbb_sessions s WHERE s.session_user_id = 1 AND s.session_time >= 1356637500

BACKTRACE


FILE: [ROOT]/includes/db/mysql.php
LINE: 175
CALL: dbal_mysql->sql_error()

FILE: [ROOT]/includes/functions.php
LINE: 4055
CALL: dbal_mysql->sql_query()

FILE: [ROOT]/includes/functions.php
LINE: 4089
CALL: obtain_guest_count()

FILE: [ROOT]/includes/functions.php
LINE: 4439
CALL: obtain_users_online()

FILE: [ROOT]/viewonline.php
LINE: 72
CALL: page_header()
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

И при мен се сбъгна един път.
Оправи се след като изчистих съдържанието на phpbb_sessions ( TRUNCATE `phpbb_sessions`; )
Ама не знам дали това е правилният начин.
Ако правиш нещо по базата данни, си направи едно копие първо.
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

Изглежда, че нещо или качвам заявките към MySQL или правя твърде големи времеви връзки. Поне това видях из нета. Понеже е форум и не се ангажират от хоста.
Може ли да обясниш как става това чистене?
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

Щом не си бъзикал из базите данни досега, недей да правиш все още нищо, да не съсипеш нещо, а изчакай специалистите тук да решат проблема по-елегантно.
Може да има някакво друго лесно решение.

(А иначе влизаш в базата данни на форума, например с phpmyadmin, цъкваш една чавка пред таблицата "phpbb_sessions" и отдолу има падашо меню, от което избираш: "когато има отметка -> изчистване" , ама каквото и да правиш, първо си направи едно копие на базата данни)
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

Таблицата за sessions е станала твърде голяма и SELECT-тите в нея се бавят. Оптимизирай си базата данни и ще изчезне грешката.
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

Изчистването на сесионс, го разбрах, че става и от контролния панел на форума. И я изчистих.
Писах на хоста и ми вдигнага тайм лимит на php.ini. Оказва се, че като имаш потребителска платформа, ти казват ъпдейт на версията да се направи.
Не искам нищо да казвам, инсталирах последна версия и отново същия проблем. Този MySQL сървър не подава заявки. Ако ми кажете как да се справя...
MySQL Error : MySQL server has gone away за мен какво трябва да означава?
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

Означава, че сайта ти не се вмества в границите на хостинга който ползваш :) мисли за VPS, нает сървър, cloud, клъстер и евентуално собствен датацентър.
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

Между другото, connect_timeout, interactive_timeout и wait_timeout са настройки на mysql в my.cnf, а не настройки на PHP в php.ini, но това не е проблем да пишете на съпорта.... все ще разсмеете някой от нощната смяна ;)
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

Това вдигнаха memory_limit=1024M, след като писах за грешката. Явно трябва да остана с проблема. Или и аз не знам...

ПС или ако гледам от характеристиките, трябва да надвишавам 30 на брой едновременни връзки, но това няма кой да ми го каже
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

не знам кой е този либерален хостинг, който позволява 1 GB памет за един php скрипт. Да ти пуснат един филтър на бавните заявки. В phpmyadmin си виж и обема на таблицата за сесиите.
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

phpbb_sessions-Прелистване-Структура-Търсене-Вмъкване-Изчистване-Изтриване-15-MyISAM-utf8_bin-7.9 КБ

Интересно че преди време се появяваше грешката с качването на много снимки или много бързо, да прехвърлям от тема в тема, но това са мои загадки. Тогава просто изчезна грешката. Но сега я съобщава вече трети ден. Питах дали не надвишавам параметри- няма отговор.

ПС или от http://whois.arin.net да не ми връща информация. Само на Гугъл изкарва цялата информация при проверка, всички останали с грешката, по -горе.
 
Последно редактирано:
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

Нямам никакъв достъп до my.cnf. Сега го търсих. Просто, като попаднеш на проблем, който обхваща уордпрес, ситипресс, форум, галерии, блогове и си до там.
Просто следващият път, като ми се обадят за подновяване, ще им затворя. Просто е несериозно.
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

my.cnf е глобален за сървъра. До него потребителите нямат достъп и не е добре да си играе някой с настройките. Ти не разбираш нещо съвсем просто - вдигането на един или друг лимит няма да оправи проблема, просто ще го скрие за няколко часа, дена, седмици. Все пак чест им прави, че са вдигнали толкова лимита за паметта. На други места нямаше да имаш подобен късмет :) . И пак ти казвам, проблема не е в някоя настройка на mysql, а в обема от данни, които се обработват и заявките към базата данни. Това не се оправя с плъгин, версия или бутон.
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

Дай идея какво да напиша, да се обадя да кажа...да изпратя, да поискам и т.н Кого да търся, име, собственик, акаунтмениджър, управител...?

ПС пуснах грешката в ен сайтове, там описват случая "Сървъра ти отива на кафе" Буквално отиде си, няма го. :) Остава да решавам проблема, както мога. А това как ще стане, нямам представа. Сайта се побира в рамките, защото не съм предупреждаван, за надхвърляне. Форума не е с 15К поста на седмица, че да губя няккави връзки.
 
Последно редактирано:
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

Сега пуснах тикет, надявайки се че някакви връзки или конекции, кооито ако са превишени, ще се освободят да работя. Не съм вещ в пхпмайадмин, но дълбоко се съмнявам, тази таблица на форума, да може да се прави каквото и да е или да се оптимизира.
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

Може ли една молба към някои от вас. Нека инсталира пробен phpbb3 и да направи проверка на IP през Кой е онлайн, за да видим, как работи при него.

Аз изпълних всички препоръки на хост съпорта - ъпдейтнах БД и не стана с това. Инсталирах последната версия на phpbb3 3.011 и на нея вади същата грешка.

Нямам представа, какво се случва вече. От хоста ли е проблема, глобален от phpbb.com ли е!
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

Е, аз нямам проблеми в това отношение. Имам два форума, и двата са с по-стара версия, съответно 3.0.4 и 3.0.10 и всичко си работи. И не смятам да ги обновявам до последната версия - 3.0.11, просто защото си работят, и така и не ми създават никакви проблеми, а и съм привърженик на правилото - "Работи ли ти нещо - не го пипай!".
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

Това е ясно, докато не се сблъскаш с неочакван проблем. Ще чакам някой доброжелател, да пробва с една демо инсталация.
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

НА празен форум и празна таблица sessions какво да тестваме?!? Просто деактивирай тази функция и ще си работи форума като часовник.
 
За: грешка в phpbb3

За: грешка в phpbb3

Това не е решение. Сега, като се ровя има whois.arin.net порт на който работи и има голяма вероятност да е затворен от хостинга. Няма как да се разбере, кои са свободните.
 

Горе