SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

ICN hosting offline

За: ICN hosting offline

За: ICN hosting offline

Здравейте Nettrio,
Предполагам вече сте комуникирали проблема с колегите от денонощната поддръжка. Получилата ситуация тази нощ е в следствие на глобален проблем от страна на доставчика на свързаност Interoute.
Към момента знаем, е че е бил засегнат целия Колокейшън център Телепоинт и още няколко други по-малки Дата центрове. Все още се очаква официалното съобщения от доставчика, който да обясни каква точнио е причината с подаден от него протокол за спре всички VLAN на крайните ползватели и да наруши работата на над 35% от трафика на български сайтове.
За съжаление не мога да спомена имената на всички хостинг компании, телекоми и интернет медии, които са пострадали, но навярно други потребители ще споделят за това в този или в други постове.

Администраторите на ICN.Bg успяха да възстановят всички VLAN за около час, след което всичко заработи нормално.
Както споменах и по-горе, всички сме в очакване на официалния Press release, за да можем да публикуваме подробности в детайли за ситуацията.
 
За: ICN hosting offline

За: ICN hosting offline

Да,
Проблема е бил отстранен за около час, като висчки VLAN's са вдигнати от бекъп. Силно се надяваме и с другите потърпевши хостинг компании и медии всичко да е наред.
 
За: ICN hosting offline

За: ICN hosting offline

Някои VLAN-и са минали между капките по невероятен късмет.
 
За: ICN hosting offline

За: ICN hosting offline

Здравейте колеги,

В момента сайта на icn.bg и всичките ни сайтове качени на българските им сървари не се отварят от УК, какво се случва от България за в момента нямам възможност да проверя. Има ли някой някаква идея какво се случва пак?

Поздрави
Мишо

П.П.След тоталното излагане с немският дата център, и някаквото мижитурно обещетение което ни предложиха от 12 месеца безплатен хостинг + тази ситуация май ми идват в повече. Досега бях доволен от тях, но при следваща такава издънка ще се местим май май.
 
За: ICN hosting offline

За: ICN hosting offline

При мен зарежда в момента.
И аз до сега бях много доволен, но напоследък трупат негативи. Дано се вземат в ръце по-скоро, преди да започнат да губят клиенти.
 
За: ICN hosting offline

За: ICN hosting offline

@Nettrio - да страниците се зареждат от БГ, от УК в момента се отварят все едно съм с модем вързан на 28800 bps. #backtothepast
 

Горе