SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

phpSysInfo on ICN споделен хостинг.

Ivaylo Bachvarov

New member
Инсталирах тази доста готина php базирана програмка за sys информация на споделения ми хостинг в ICN.bg и реших, че ще е интересно да споделя какво показа.

Distro Name: CentOS release 5.7 (Final)
Uptime: 129 days 9 hours 22 minutes
Processors: 4
Model Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9550 @ 2.83GHz
CPU Speed: 2.83 GHz
Cache Size: 6.00 MB
Physical Memory: 7.80 GB
Disc Partitions Ext3 :eek:
 
Re: phpSysInfo on ICN споделен хостинг.

Не мога да намеря смисъла на поста ти, поясни за нас незнающите и непросветлените... :D
 
Re: phpSysInfo on ICN споделен хостинг.

едва ли е това смисъла, кратка техническа характеристика на една машина, не дава обективна представа за целия хардуер на компания разполагаща с няколко рака....
 
Re: phpSysInfo on ICN споделен хостинг.

Не мисля че е редно да се коментира нещо за което човек не е сигурен а и така да е проблема си е на самата компания. Това сисинфо не доказва абсолютно нищо. Прочети малко за виртуализацията и ще разбереш че сисинфото може да ти покаже коре 2 дуо а машината да е с куад коре. Марзи ме да пиша на, който му е интересно да се поинтересува.
 
Re: phpSysInfo on ICN споделен хостинг.

И кое е интересното? Чудиш се дали исползват десктоп процесор и десктоп дъно за сървър? А замислял ли си се че на центос се виртуализира и ти виждаш само една от виртуалките на която стои твоя хостинг план.
 
Re: phpSysInfo on ICN споделен хостинг.

MUTI, не вярвам някой провайдър да се впусне в подобни приключения и да виртуализира shared-hosting машините си, освен ако не реши да прилага някакво супер пачнато ядро. Момчето е качило един php скрипт и е решил, че е стигнал надалече, като понаучи малко за правата на файловете в /etc и /proc, както и начина, по който се изпълнява PHP ще разбере, че за мометна нищо интересно. един съвет от мен, не се занимавай с подобни детинщини, на shared-hosting по-интересно е какво ще ти върне <? phpinfo(); ?> отколкото системна информация за ресурсите на джелезото, където се намира акаунта ти. Все пак ти си нагаждаш сайта според конфигурацията на PHP, а не според това дали има 1/4/8/16 процесора или 128 гигабайта RAM.
 

Горе