SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Register.com ми открадна домейна!

stefboy

New member
3 дни преди да изтече домейнът ми в регистър.ком им писах мейл да си искам кода за трансфер и получих отговор,че администратор ще разгледа молбата ми и ще бъда уведомен след 5-6 дни.След съответният период получих ОТКАЗ за кода поради "suspisious activities" в моят акаунт при тях на който имам само този домейн и несъм влизал откакто е регистриран.
Домейнът изтече вчера,съответно сайтът ми падна и получих проформа фактура от тях да си платя 30 долара за подновяване.Whois-ът на домейна също е променен и вместо моето име вече стои тяхното с фирмените контакти.Въпросът ми е къде е едномесечният срок в който след изтичане мога да си подновя домейна и правото ми да избера услугите на коя фирма да ползвам,а бъдете сигурни аз не искам домейните ми да са собственост на такива мошенници!
 
Re: Register.com ми открадна домейна!

След като е изтекъл не можеш да го трансферираш към друг регистратор, освен ако не е домейн със специален статут, примерно .EU. Трябва да го платиш при тях, а процедурата по трансфер обикновено отнема от 5 до 7 работни дни, освен в изключения като местене от един ETP акаунт към дръг при един и същ регистратор.
 
Re: Register.com ми открадна домейна!

Да, но при някой регистратори не можеш да трансферираш домейн, който си е сменил статуса през последните 60 дни, т.е. може да те накарат да изчакаш 60 дни преди да го трансферираш на друго място.
 
Re: Register.com ми открадна домейна!

Разбрах, благодаря за информацията явно ще трябва да сведа глава и да си платя 30те долара.
А съответният код не би ли трябвало да е на мое разположение 24/7 спомням си преди време при host.bg в админ панела беше сложен на видно място и си разполагах с него винаги, а тези ме накараха да попълня дълъг въпросник после 3 пъти ме пита сигурен ли съм че си искам кода и накрая ми казаха че администратор ще се свърже с мен и това преди да изтече домейна....Аз ли закъснях с трансфера (3 дни преди изтичането) или те побързаха да ме вържат при тях? :)
 
Re: Register.com ми открадна домейна!

Всеки регистратор си определя сам процедурите. Хост БГ преди ползваха услугите на Directii и други регистратори и в контролния панел на Directii този код е оставен на видно място, но в Enom Inc примерно този код не се вижда дори и от администраторите, има само хиперлинк, който изпраща кода на мейла за контакт и няма достъп до него, вероятно от съображения за сигурност. Това с дългия въпросник и 3-ното потвърждение сигурно се прави от същите съображения, а може и да е протакане, но е факт, че опитите за кражби на домейни са често явление и при едно трансфериране на домейна, няма връщане назад.
 
Re: Register.com ми открадна домейна!

При повечето домейн регистратори неможеш да си трансферираш домейна преди той да изтече, имаше някакъв период, но не си спомням колко беше, това си е практика.
 
Re: Register.com ми открадна домейна!

Аз досега съм попадал само на EU-та, които да могат да се трансферират СЛЕД като изтекат и влязат в grace период.
 
Re: Register.com ми открадна домейна!

Всичката тази простотия идва от недоразумението, наречено EPP.

Хубавото е, че се работи по подмяната му с по-смислен протокол -- но дали ще бъде внедрено скоро, при толкова много дърпащи се регистратори, не е ясно.
 
Re: Register.com ми открадна домейна!

60 дни държат .com домейните. След тоя период е на свободния пазар. Ако си имал сайт на него с добър трафик е много вероятно някой да ти го пусне с "Back order" и тогава можеш да изгубиш домейна.
 
Re: Register.com ми открадна домейна!

60 дни държат .com домейните. След тоя период е на свободния пазар. Ако си имал сайт на него с добър трафик е много вероятно някой да ти го пусне с "Back order" и тогава можеш да изгубиш домейна.

Зависи през кой регистратор е регистриран домейна, някой ги държат 30 дни гратисен период, през който можеш да си подновиш домейна, после влиза в RGP период, през който освобождаването му струва над $250 (пак казвам зависи кой глобален регистратор ползваш) и след това е възможно да бъде пуснат за продажба или да го държат поне година с налепени реклами на него заради трафика. Има и регистратори, които държат домейна само 40 дни и го пускат за триене.
 
Re: Register.com ми открадна домейна!

Ние сме чакали по 14 месеца и сме ги дочаквали. Кофти но е факт, не знам доколко Демби е прав за EPP, но щом е създаден, значи е имало нужда от него. Друг е въпроса дали е най-удачната проверка за собственост над домейна. Мене ме дразни това, че при различни регистратор се казва по различен начин и политиката по предоставянето му е различна, а клиента винаги очаква да е едно и също. Трудно се обяснява на човек, който е предубеден и си мисли, че го лъжеш, а в действителност различните регистратори имат различна процедура, дори съм попадал на регистратор от който трябваше да трансферираме домейн към нас и където пароалта съвпада с EPP, което напълно обезмисля наличието му.
 
Re: Register.com ми открадна домейна!

Created On:06-Feb-2009 16:44:12 UTC
Last Updated On:08-Feb-2010 19:19:58 UTC
Expiration Date:06-Feb-2011 16:44:12 UTC
Sponsoring Registrar:Register.com Inc. (R71-LROR)
Status:OK
Status:RENEWPERIOD
Registrant ID:693334600184a345
Registrant Name:Domain Registrar
Registrant Organization:Registercom
Registrant Street1:575 8th Avenue
Registrant Street2:
Registrant Street3:
Registrant City:New York
Registrant State/Province:NY
Registrant Postal Code:10018
Registrant Country:US
Registrant Phone:+1.9027492701
Registrant Phone Ext.:
Registrant FAX:+1.9027492701
Registrant FAX Ext.:

Аз дори немога да чакам да изтече домейна, понеже е регнат за още 1 година, а сега влязох в админа панела им и освен че подновяването ми струва 35$ имам и 25$ "Reinstatement Fee" което не знам какво е и какъв му е смисъла, но все повече се чувствам прецакан и наистина имам чувството че съм излъган. Сега явно или им давам 60$ или се отказвам от домейна и чакам Х месеца да изтече (едва ли някой ще го купи защото не е особено интересен и силно специялизиран)
 
Re: Register.com ми открадна домейна!

Аз дори немога да чакам да изтече домейна, понеже е регнат за още 1 година, а сега влязох в админа панела им и освен че подновяването ми струва 35$ имам и 25$ "Reinstatement Fee" което не знам какво е и какъв му е смисъла, но все повече се чувствам прецакан и наистина имам чувството че съм излъган. Сега явно или им давам 60$ или се отказвам от домейна и чакам Х месеца да изтече (едва ли някой ще го купи защото не е особено интересен и силно специялизиран)

Не е регнат за 1 година, ами просто регистратора го е блокирал за 1 година, повярвай ми $60 са поносима такса, за да изкараш домейн от RGP период
 
Re: Register.com ми открадна домейна!

Или ги плащаш или се надяваш една година, гаранция няма, че ще го освободят ако трафика не спадне.
 

Горе