SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO и услуги за съкращаване дължината на URL

lubo777

New member
Днес ми попадна едно видео от "говорителя" на г. Мат Кътс, по въпроса: ако използваме линкове с услуги за съкращаване дължината на URL (short url, url shorteners), дали това не пречи за повишаване рейтинга на сайта ни от SEO гледна точка?

Сетих се че по едно време, че и аз се чудех за това нещо и се чудех докато не хванах да потърся повече инфо в г. по темата.
Tъй като вече има доста микроблогове с dofallow линкове все по-честно се налага да ползваме подобни услуги като bit.ly или goo.gl

Отговора на въпроса е: НЕ, short url услугите не вредят, но само ако ползвате услуга, която редиректва към сайта Ви посредством Redirect 301
важно е да се знае, че все пак има някой short url услуги, които ползват временен редирект Redirect 302 - при него търсачката смята, че редиректа е временен и дава тежест на съкратения URL вместо на оригинала.

видеото на Мат Кътс може да видите тук:
http://www.youtube.com/watch?v=QMkltd6dZzU
 
Последно редактирано:
Re: SEO и услуги за съкращаване дължината на URL

Наблюдавам вече няколко български подобни услуги, които препращат с 302, което не е редно.

Иначе аз goo.gl не го заменям с нищо. Да не говорим, че това е най-бързият начин да вкараш URL в индекса ;)
 
Re: SEO и услуги за съкращаване дължината на URL

...
Иначе аз goo.gl не го заменям с нищо. Да не говорим, че това е най-бързият начин да вкараш URL в индекса ;)

не се бях замислял за това ..... мерси за този ценен хинт :)
 
Re: SEO и услуги за съкращаване дължината на URL

То goo.gl може да се ползва предимно за линкове в категории на кирилица, които не се енкодват и става каша. За всякакви други случаи според мене няма никакъв смисъл, колкото и да ти е дълъг домейна или категорията. Може и да бъркам де, но така смятам.
 

Горе