SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

ivo94

Active member
В последната година се наблюдава истински бум на SEO-семинари и подобни мероприятия. Разбирам целите на организаторите им, но има ли смисъл според вас да се "дъвчат" едни и същи теми хиляди пъти, след като всеки занимаващ се с интернет бизнес има достъп до мрежата? Съгласен съм, че има много промени в алгоритъма на големия брат, но начините за класиране от години са почти непроменени. Пускам темата за да се разбере мнението на всеки присъствал на някои от тях и имало ли е реална полза за него самия.
 
За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

На всеки семнар има дори по 1 изречение ново, което може да те вдъхнови да направиш нещо ново, да ти даде нова посока за размисъл и т.н. :) Дори и да няма нещо, с което да си на плюс от семинара, то поне може да се видиш със стари познати или да завържеш нови контакти :)
 
За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

Мен лично ме радва самия факт че може да се ходи на живо и да се слуша и дискотира. А не само да си стоим в нас пред писито.
А и допира до хора, които в дадена област са профисионалисти и имат примерно над 10г опит е плюс. Винаги има какво в повече да научиш.
 
За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

В последната година се наблюдава истински бум на SEO-семинари и подобни мероприятия.

Здрасти Иво, кажи за някой семинар (в района на София), защото аз пък търся такива събития и не съм чул нищо?
 
За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

Мен лично ме радва самия факт че може да се ходи на живо и да се слуша и дискотира. А не само да си стоим в нас пред писито. А и допира до хора, които в дадена област са профисионалисти и имат примерно над 10г опит е плюс. Винаги има какво в повече да научиш.

Мммда де, ама когато почти всеки такъв семинар е с цена от 200 лева, 200 евро та и нагоре да та видя как ще отидеш на всички. Иначе безсп орно водещите ги са професионалисти, но е спорен въпрос дали един начинаещ потребител платил толкова пари ще може да си ги върне само от знанията натрупал само на този семинар.

То дори да ти кажат 1000 супер полезни неща там, първо не можеш да запомниш всичко наведнъж, а и без опит тези сухи данни не вършат нищо. Така че според мен сео конференция на нормална цена - ок. Но всичко друго е излишно и е просто пране на пари от организаторите на семинарчетата за богаташи.

.... и си едитни поста, че то и в света почти няма хора дето да имат опит в сеото 10 години, да не говорим в БГ-то.
 
Последно редактирано:
За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

Пс че не ми дава да едитвам - Цитирам:
Google.com registered as a domain - 15 September 1997
 
За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

Усещам негатив още от самото заглавие, за съжаление.

0. искрено се радвам на всяко организирано събитие в бранша;
1. за всеки влак си има пътници;
2. никой не ви задължава да ходите по платени семинари;
3. в БГ не съм виждал seo-семинар с вход от 200 лева;
4. ето ви един безплатен seo курс.

//местя в Чат
 
Последно редактирано:
Re: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

Няма нищо лошо. От 100 семинаристи да излезе един с правилна визия и да направи успешен сайт/сайтове това е чудесно. Нека обърнем внимание и на това, че ние сме хората вкарващи свежа валута в тази закъсала го от всякъде страна. Ходете на семинари, слушайте, мислете. Самото Ви присъствие на подобен семинар показва заинтерисоваността Ви от материята. Ще мине семинарът, ще седнете на бира, ще размените контакти - все полезни неща.
 
За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

тука нагоре прочетох едно мнение в 10-ката: "семинарчета за богаташи"

в цял свят е така - на семинари се пращат топ-мениджъри от големи но тромави фирми - за тях това е част от кариерния ръст

аз в Москва навремето работих с 1 такава патка - ходеше по какви ли не IT-семинари - по 500-600 долара на седмица дърпаше от фирмата и всичко това защото ПО ШАБЛОН тя била най-перспективната сътрудничка а реално си беше 1 нула - нищо не вкачаше от интернет но учеше в някакъв частен университет за рекламен експерт - та от 20-30 семинара успя да си вкара в портфолиото (след като напусна фирмата) бая биография и в следващата фирма я взеха направо от вратата (след това тъпата овца мамата им разката на рекламния бюджет - върна ги назад с около милион долара)

иначе полза за 1 професионалист няма никаква

щом като в БГ има бум на семинари - значи в София бизнесът върви щом като чичковците с дълбоките джобове отделят бюджет за да си пращат малоумните мениджъри на преквалификация
 
За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

webmoney, семинарите не са за преквалификация а за повишаването и.
Виж какво пишата хората в темата. Колегите им сервират всичко сдъвкано и смляно. За
иначе полза за 1 професионалист няма никаква
си далече от истината т.к. има и следсеминарна част. :)
 
За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

абе човек стига популизъм - не сме на избори! семинарите са за мениджъри от големи паралийски корпорации защото за тях това е по-изгодно като време и цена отколкото да наемат програмист за 2-3 бона на месец

нали знам кой ходи от моите познати

все едно аз като имам 4-5 пиниза за SEO дето едва ли ги знаят повече от стотина човека - все едно аз да тръгна да ги раздъвквам на мениджърчаата или (не дай боже) на колеги дето само това чакат

(давам пример) последния път когато в Русия изкараха на "public" метода на XSS-линковете през 2008-ма (април) Яндекс затвори кранчето и сума ти хора се лишиха от хляб, пиене, коли, апартаменти, яхти и тн

това беше единствения случай когато на семинар издадоха пиниз - и като резултат за 2-3 месеца новобранците сринаха бизнеса

айде демагогии майна
 
Re: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

Семинарите са хубаво нещо. Най-малкото, може да се чуе някаква нова информация. А какво по-хубаво да се види някоя позната, но дълго невиждана муцуна.
Те са един вид като курс, или изложба, или панаир. На тези места се показват новости.
 
За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

Заглавието ми звучи доста негативно... Автора ня'къв хейтър ли е ?
Нищо лошо няма в SEO семинарите, нека се образоваме колкото може повече :D
 
Re: За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

Re: За: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

Заглавието ми звучи доста негативно... Автора ня'къв хейтър ли е ?
Нищо лошо няма в SEO семинарите, нека се образоваме колкото може повече :D
Нещо май не четеш и не разбираш какво се пише ... "Пускам темата за да се разбере мнението на всеки присъствал на някои от тях и имало ли е реална полза за него самия." Целта и беше кой и какво ново примерно е научил на някой от тях. В тази тема всеки получил някакви допълнителни знания може да го сподели и изкаже благодарности към лектори и фирми. Заглавието не беше с цел негативизъм а защото в последно време попадам често на реклами и ревюта за нови SEO-семинари.
 
Re: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

Да има след семинарна част ама ... Ходих на 2 лекции на безплатния семинар на телерик(неграмотен съм и няма да им дам главна буква). Всичко е хубаво в "рекламното им мото за безплатен курс) даже има няколко статии в които съм писал за курса им и такива неща, но съм и много разочарован. Това че на 2-те лекции нямаше нищо интересно за мен си е мои проблем, но след като исках да задам въпрос към лектора и ми беше отговорено "неможе да се задават въпроси" хем бяха казали " ако някои има въпроси може да ги зададе след лекцията". Ми аз съм разочарован. Това е моето мнение!
 
За: Re: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

За: Re: SEO-семинарите вече са по-чести и от турските сериали по БГ телевизиите

Това че на 2-те лекции нямаше нищо интересно за мен си е мои проблем, но след като исках да задам въпрос към лектора и ми беше отговорено "неможе да се задават въпроси" хем бяха казали " ако някои има въпроси може да ги зададе след лекцията". Ми аз съм разочарован. Това е моето мнение!

Странно защото след всяка лекция имаше опашки за въпроси и доста се отговаряше от лекторите. Даже последния път след като Арапчев си свърши лекцията, продължи да отговаря на въпроса, независимо че Наков си беше започнал неговата.
 

Горе