SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SMF и Facebook

Joro711

New member
Странен проблем. Имам инсталирана една добавка в SMF за логване с акаунт на Facebook и вижте какво се получава. 53 секунди зареждане и явно не може да направи връзка с Facebook. През това време страницата стои празна и чака може би на Facebook да им трепне сървъра ли? Вие какво мислите? Какъв е проблема?
 

Прикачени файлове

  • Facebook Shit.jpg
    Facebook Shit.jpg
    9.7 KB · Преглеждания: 0
Re: SMF и Facebook

По примера на другаря Сталин започвам да действам. Има добавка-има проблем. Няма добавка-няма проблем. Е, вече няма добавка и проблема изчезна. Не мога да си позволя форума ми да се зарежда по 1-2 минути. Ще си минем на обикновени регистрации. Като че ли баба ми все Фейсбук е ползвала!
 
Re: SMF и Facebook

Ами да си оправят сървърите. Аз ли да отида да им ги оправя? И без това интеграцията специално на форумите с вход чрез Фейсбук-акаунт е някаква абсурдна одисея. И вчера пак попаднах на два форума, единия от които даваше странни грешки при опит за вход чрез Фейсбук. Айде, нема нужда...
 
Re: SMF и Facebook

Ами да си оправят сървърите. Аз ли да отида да им ги оправя? И без това интеграцията специално на форумите с вход чрез Фейсбук-акаунт е някаква абсурдна одисея. И вчера пак попаднах на два форума, единия от които даваше странни грешки при опит за вход чрез Фейсбук. Айде, нема нужда...

Викаш, все пак ги оценят на 33 млрд. - сървъри да си купят поне, ако не читави програмисти:)

/шегувам се/
 
Re: SMF и Facebook

Кое толкова им оценят на 33 млрд.? Иначе скоро четох, че имали към 30 000 сървъра. А Google към милион някъде. Накъде върви този свят? С 30 000 сървъра и форума ми зарежда 3 минути. Не се шегувам :)
 
Последно редактирано:
Re: SMF и Facebook

Общо взето всички тези интеграции за интерконекция към чужда база данни са били трън в задника. FB може да имат и 50 000 сървър но ако има проблем по трасето или са ги заляли от спам и DDOS акатаки от нашия регион да са въвели рестрикции. Все пак преди само година и половина FB беше сайт за губене на време с приятели, а сега се епревърнал в рекламна мрежа, пропагандаторски инструмент, Flash-shitz и т.н. Ако имаш хостинг на друго място пробвай да сложиш добавката там и виж как се държи, ако си с VPS виж и под конзолен браузър за колко време ти връща отговор логин формата на FB, може да тестваш и само с telnet на порт 80 и да видиш за колко време ти връща хедър отговор. Ако твърдо си решил да интегрираш подобно нещо ще намериш поне 10000 начина да тестваш. Само да припомня на хората, които ползват CMS отдавна, че същите проблеми имаше в началото и OpenID.
 
Re: SMF и Facebook

Въобще не искам да пробвам нищо вече. Ще си остана старомоден и форума ми няма да има опция за влизане с акаунт от Фейсбук. Такава нещастна добавка не бях виждал скоро. Направо ми разби нервната система с бъговете си. Категорично отказвам да се занимавам. Още повече, че тези глупости са свързани и с последваща половин регистрация. Изберете екранно име, въведете паролата, повторете паролата, искате ли да ползвате аватара си от Фейсбук? Дрън, дрън. Айде, нема нужда. Шпиони!!!
 

Горе