SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

SOPA, АСТА и подобни, ще затворят ли големите в интернет?

ivo94

Active member
От известно време се публикуваха доста новини за новите закони, които се приемат от много държави по света включващи церберско следене на авторските материали публикувани в интернет сайтовете. Та ето какво ми е забавно в случая ... дали ще затворят Google и Facebook, които са с над 90% копнати материали, първия е с повечко матриал :) ... вие как мислите :)
 
За: SOPA, АСТА и подобни, ще затворят ли големите в интернет?

За: SOPA, АСТА и подобни, ще затворят ли големите в интернет?

Няма да стане, ако директно питаш.
Все едно да питаш дали ще сложат бандерол на домашната ракия
 
Re: SOPA, АСТА и подобни, ще затворят ли големите в интернет?

Не питам за точни отговори, кой би могъл да даде такъв? Имах предвид кой какво мисли за този закон :) ...
 
За: SOPA, АСТА и подобни, ще затворят ли големите в интернет?

За: SOPA, АСТА и подобни, ще затворят ли големите в интернет?

Е пааа щом не питаш за точни отговори ... никой не бе могъл да даде такъв.
За този закон сами можем да си отговорим.... БЕЗМИСЛЕН!!!
Пак ти казвам днес няма да имаш туй утре унуй... на прост език.
После и в нета ще е така ....
Не виждам кой идиот ще го приеме.
 
Re: SOPA, АСТА и подобни, ще затворят ли големите в интернет?

Законът е закон, защото е за кон, а не е за лъв ... Това е първото нещо, което чуваш в юридическия факултет :)
 
Re: SOPA, АСТА и подобни, ще затворят ли големите в интернет?

Вчера експерт по интелектуалната собственост към министерството каза, че ПО-СКОРО ще има забрани(спиране) на такива източници, а не съдебни дела.... но и това да е вярно е просто първата стъпка към още по-радикални мерки.
 
За: SOPA, АСТА и подобни, ще затворят ли големите в интернет?

За: SOPA, АСТА и подобни, ще затворят ли големите в интернет?

Абе опитват се да ни налагат някакъв мн радикален контрол и вярвам, че ще се провалят. Но въпреки това мисля да изляза пред НДК-то на 11
 
За: SOPA, АСТА и подобни, ще затворят ли големите в интернет?

За: SOPA, АСТА и подобни, ще затворят ли големите в интернет?

Според мен в цялата тая работа има намесен лобизъм, щото кой ще намаже най-много от всичко това? Нима аз като човек, ще мога да си отстоявам правото над авторски материал? Жестоко се съмнявам ;) По-скоро големите компании, основно музикалните компании ( щото май най-много те натискат ) си търсят лесен начин да мачкат и да си гарантират, че лесно и бързо ще могат да осъдят всеки, който реши да им се изпречи на пътя.
 

Горе