SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

WordPress Blog ЗАБИВА :(

Ivaylo Bachvarov

New member
Здравейте,
Имам проблем с 1 блог WordPress. Това е блогче за имоти на 1 фирма, 7-8 човека от фирмата публикуват оферти. Малко инфо за него:

2 387 Публикации
25 Категории
321 Етикетa
Темата Js O1
WordPress 3.0.5 с : Google XML Sitemaps NextGEN Gallery и SEO Ultimate

Проблема е, че блога от време на време забива и не зарежда. Другите сайтове на този сървър нямат проблеми. Забива главно при работа в админ панела според мен. Ще го ъпдейтна до най-новата версия, но ако не помогне какво да правя?
 
За: WordPress Blog ЗАБИВА :(

За: WordPress Blog ЗАБИВА :(

Хмм.. Това на споделен хостинг ли? И как забива по-точно? Какво става? Другите сайтове, с които нямаш проблем имат ли толкова много публикации (и следователно големи бази данни)?
 
Re: WordPress Blog ЗАБИВА :(

На нает сървър е. Не другите сайтове нямат чак толкова публикации. Сървъра не е натоварен дори когато е забил сайта. А забиването се изразява в невъзможност да се отвори. Седи си, зарежда си и не се отваря :(
 
За: WordPress Blog ЗАБИВА :(

За: WordPress Blog ЗАБИВА :(

Да не би да имаш някоя "счупена" таблица в MySQL, пусни един repair от phpMyAdmin-a.

Може и някой плъгин да ти прави номерца, изключвай ги един по един и тествай.
 
За: WordPress Blog ЗАБИВА :(

За: WordPress Blog ЗАБИВА :(

Ако са включени коментарите виж дали имаш чакащи за одобрение.
Одобри ги или изтрий.

Инсталирай този плъгин за почистване:
WordPress › WP CleanFix

(чети преди да използваш)

Активирай gzip компресиранез за по-бързо зареждане на сайта.
WordPress › WordPress Gzip Compression

Проверка за gzip:
GIDZipTest: Web Page Compression (Deflate / Gzip) Test - GIDNetwork

Ако плъгина за компресиране не сработи, потърси как да го направиш в htaccess

wordpress gzip htaccess - Google Search
 
За: WordPress Blog ЗАБИВА :(

За: WordPress Blog ЗАБИВА :(

gzip не ми изглежда като да е решението на проблема - това само ще забърза в някаква степен сайта, ако се отваря от потребители с бавна скорост.
Ivaylo Bachvarov, препоръчва ти да направиш бекъп, преди да последваш съветите на Duster.

Това, което трябва да направиш е да разбереш какво точно прави Wordpress докато се бави - било то SQL заявки, обръщения към външни услуги или друго.
 
За: WordPress Blog ЗАБИВА :(

За: WordPress Blog ЗАБИВА :(

gzip не ми изглежда като да е решението на проблема - това само ще забърза в някаква степен сайта, ако се отваря от потребители с бавна скорост.
Ivaylo Bachvarov, препоръчва ти да направиш бекъп, преди да последваш съветите на Duster.

Това, което трябва да направиш е да разбереш какво точно прави Wordpress докато се бави - било то SQL заявки, обръщения към външни услуги или друго.

Бекъп -да, винаги когато не знаеш какво става.

"7-8 човека от фирмата публикуват оферти"
Това е като 7-8 човека да ползват един компютър.Не специалисти.
Какво става?

Според мен след почистването ще се оправи.

Gzip-a не е проблема.Това го казвам като допълнителна екстра :wink:
 
Re: WordPress Blog ЗАБИВА :(

Само за справка: Има ли възможност по времето през което се прави backup базата да се "заключва" и за това сайта да не иска да се отваря, и понеже базата вече не е малка а bakcupa минава през мрежата (защото е на отделна машина) и за това става бавно през това време сайта да не се отваря.
 
За: WordPress Blog ЗАБИВА :(

За: WordPress Blog ЗАБИВА :(

Обикновено в такива случай преименувам wp-admin папката, за да не могат редактори и администратори да се логват в сайта и да намажат нещо.

Добре е да помислите за професионална помощ, ако данните и сайта ви са важни.
 
За: WordPress Blog ЗАБИВА :(

За: WordPress Blog ЗАБИВА :(

Мирише ми на бавна заявка, все пак при INSERT мисля, че LOCK-ва таблицата. Сподели повече информация относно съръвра - има ли контролен панел, каква OS ползва, версия на mysql и т.н.
 
Re: WordPress Blog ЗАБИВА :(

Мисля, че се оправих проблема беше в backup системата която съм изградил. Базата е станала 70MB и самия backup се прави за около 2-3 минути през който сайта не отговаря, не защото сървъра е натоварен а защото самата база се заключва докато се backup-ва.
Промених backup стратегията си и всичко си дойде по местата мерси за добрите идеи все пак ;)
 
За: WordPress Blog ЗАБИВА :(

За: WordPress Blog ЗАБИВА :(

Е ти ако правиш резервно копие на базата данни след всяка операция направо си за разстрел :).... пусни си binary-log на mysql и спри да се занимаваш с глупости, прави dump на всеки 24 часа и ще ти е мирна главата. Щом си на dedicated сървър и не е натоварен можеш да си отделиш binary-log-а и на отделен диск в RAID1
 

Горе