SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Падане на позиции след индексиране на index.html

yordanp

New member
Става дума за статичен сайт.
Случая е следния, оптимизирам главна страница по ВЧ запитване.
След като търсачката индексира всички страници, съответно започна да избутва
site.com под ВЧЗ, дотук добре.

Но около половин година качваше позиции, след което скоро изведнъж върна със почти 400 назад.
Не намерих логично обяснение, тъй като не съм правил някакви резки движения по сайта /освен предлагането му в ДМОЗ/.

В последствие се загледах и забелязах, че при същото ВЧЗ site.com не присъства изобщо в търсачката, а е заменено от
site.com/index.html.
Целият сайт съдържа около 30 статични странички, подредени site.com/stranica1.html, site.com/stranica2.html, site.com/stranica3.html ... като за всяка страничка оптимизирам едно СЧЗ.

Идеята ми беше да избутвам stranica1.html, stranica2.html, stranica3.html, но не и index.html под ВЧ, а само името на домейна (но не съм забранявал index.html страницата никъде).

Всички външни линкове са насочени към site.com, да не би след преиндексацията за това да са паднали позициите,
как смятате има ли нужда да забраня в robots.txt страницата index.html или така ще направя по-лошо?
 
За: Падане на позиции след индексиране на index.html

За: Падане на позиции след индексиране на index.html

Извинявам се, ако изказването ми звучи обидно, но не съм чувал по-голяма глупост от това някой да си забрани индексната страница.
Сложи си в .htaccess файла следния код, който ще принуди индекса да се отваря само като site.com/
Код:
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^GET\ /.*/index\.(php|html)\ HTTP
RewriteRule (.*)index\.(php|html)$ /$1 [R=301,L]
 
Re: За: Падане на позиции след индексиране на index.html

Re: За: Падане на позиции след индексиране на index.html

На коя дата паднаха позициите?

Датата мисля че е 26.04.2012.
Тъй като по дефолт се говори за Гугъл, ще уточня че търсачката е Яндекс, но като цяло търся принципно обяснение на нещата.
НА посочената дата беше поредния ъпдейт. За сега ще оставя така нещата и ще следя позициите, но е странно, че трябваше да чакам толкова време за да се индексира index страницата.
 
За: Падане на позиции след индексиране на index.html

За: Падане на позиции след индексиране на index.html

Извинявам се, ако изказването ми звучи обидно, но не съм чувал по-голяма глупост от това някой да си забрани индексната страница.
Сложи си в .htaccess файла следния код, който ще принуди индекса да се отваря само като site.com/
Код:
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^GET\ /.*/index\.(php|html)\ HTTP
RewriteRule (.*)index\.(php|html)$ /$1 [R=301,L]
Това мнение е отговора на въпроса ти. Бих добавил:

Код:
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^YOURDOMAIN\.TLD$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.YOURDOMAIN.TLD/$1 [R=301,L]

За прилежност. Успехи.
 
Re: За: Падане на позиции след индексиране на index.html

Re: За: Падане на позиции след индексиране на index.html

A, SAPе-ираш ли?
Не, не SAPE-ирам :)

Линкове имам само 3 за сега - от 2 тематични сайта и каталога на Рамблер (но и при тях си бяха преди това добри позициите).
Интересно че същия сайт в Гугъл си върви повече от добре добутах го до 17 поциция

А за Яндекс след последния ъпдейт си върна старото показване, но пък позициите си останаха назад (
Все пак направих посочените промени.
 

Горе