SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Автоматична смяна на език

dmxbg

New member
Здравейте!

Първо искам да Ви благодаря за прекрасния форум :) има толкова много полезна информация, а и най-важното, човек може да попита и да получи отговор!
Но по същество! :)
Направих преди месец горе долу един относително малък adsense уеб сайт (21 страници) на английски и го преведох на Български и Немски език. Сега се оказа че redirect java scirpt-а, въобще не работи или аз бъркам нещо. потърсих в интернет за други скриптове, но и те не помогнаха. Първия скрипт е този http://javascript.about.com/library/bllang.htm . имам index.html (английски), index-bg.html (BG), index-de.html(DE) и index-en.html(пак EN)., поставям скрипта в index.html и очаквам да редиректва според браузъра, уви нищо не става :-\ сайта ми е хтмл базиран, като имам малко css и JS. знаете ли някой удачен и работещ скрипт, не искам да карам посетителите да цъкат винаги на знаменцата с езиците, ще съм ви много благодарен.

поздрави!!!
 
Re: Автоматична смяна на език

здравей,

защо не го направиш чрез геотаргетинг (по ip)? мисля че ще е доста по точно.. много хора не си настройват браузърите с правилния език, аз например. :p можеш да ползваш нещо такова: http://www.pctechguide.com/blog/showItem.php?itemID=19

нямам личен опит, но изглежда достатъчно лесно..
 
Re: Автоматична смяна на език

мерси за отговора!лошото е, че нямам почти никакви познания по php и за това не съм сигурен дали ще успея да го направя както трябва. ще се поровя още за някакъв javascript, пък дано намеря работещ. ако ли не трябва да намеря отнякъде време да се позанимая с php ...
 
Re: Автоматична смяна на език

Код:
<?php 
$clientLanguages = $_SERVER['HTTP_ACCEPT_LANGUAGE'];
$mainClientLanguage = substr($clientLanguages,0,2);
header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );
switch ($mainClientLanguage) {
  case "en":
    header('Location: ' . "/en/index.php");
    break;
  case "bg":
    header('Location: ' . "/bg/index.php");
    break;
  case "de":
    header('Location: ' . "/de/index.php");
    break;
  default:
    header('Location: ' . "/en/index.php");
    break;

}
?>

едно показно да направя :)
 
Re: Автоматична смяна на език

с georgimateev и на лична разменихме няколко думи и наистина скрипта е много полезен. впрочем намерих и работещ не php базиран скрипт за редиректване според настройките на браузъра. ако някой чете и му е интересно ето го (само да поясня че се слага между боди таговете, не в хедъра):


Код:
<script TYPE="text/javascript">
 languages=new Array("pl", "en", "en-US");
 default_language="en";

 if (navigator.language)
  navigator_language=navigator.language
 else if (navigator.browserLanguage)
  navigator_language=navigator.browserLanguage
 else if (navigator.systemLanguage)
  navigator_language=navigator.systemLanguage
 else if (navigator.userLanguage)
  navigator_language=navigator.userLanguage
 else if (window.navigator.language)
  navigator_language=window.navigator.language
 else
  navigator_language=default_language;
 in_list=-1;
 for (i=0; i<languages.length; i++)
  if (languages[i]==navigator_language)
  in_list=i;
 if (in_list>=0)
  language=navigator_language
 else
  navigator_language=navigator_language.substr(0,2).toLowerCase();
 for (i=0; i<languages.length; i++)
  if (languages[i]==navigator_language)
  in_list=i;
 if (in_list>=0)
  language=navigator_language
 else
  language=default_language;
 open_site="./"+language+"/index.html";
 window.location.replace(open_site);
 </script>
 
Re: Автоматична смяна на език

е да, ама аз го постнах тука щото е в секцията Web Development > Програмиране, а не в СЕО секцията :) както и да е, искам само да споделя скрипта.
 
Re: Автоматична смяна на език

аз не приканвам :) ако някой няма необходимите php познания, а предимно html и иска да му редиректва сайта може да го ползва. ако някой знае не php базиран редирект, който при това е СЕО щадящ, нека да го сподели. аз не намерих...
 
Re: Автоматична смяна на език

успя да ме объркаш човек :D понеже аз съм си начинаещ и работя предимно с хтмл(нямах времето да уча нещо по сложно :-\ ) . по пхп познанията са ми равни на 0 и гледам, че скрипта който си сложил е на пхп писан, затова не ми е ясно. предполагам е нещо елементарно, но това, което знам по хтмл не ми помага да го ползвам :( ... та така с моите лаишки изказвания :-X
 

Горе