SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Агрегатор плъгин за Wordpress

Sdimo

New member
Имаше подобна тема, но заглавието не беше информативно и реших да пусна нова ...

Препоръчайте плъгин за агрегиране за WP

Изпробвани:
FeedWordPress - или няма линкове към източниците или линковете са на първата страница където са листнати новините

RSS Feeder - изобщо няма опция за пускане на линкове към източниците ... освен това не могат да се разделят постовете от импортираното съдържание

WP-o-Matic - тук също не могат да се пускат импортираните на отделна страница и става каша, освен това или няма линкове или са на страницата на която са листнати постовете ...

Parteibuch RSS Aggregator - това нещо изглеждаше много сериозно с куп настройки и възможности за редакция, възможност да си излиза импортираното съдържание на отделна страница, обаче излезе много бъгаво, енкодинга излезе на йероглифи, а линковете си ги управляваше както иска, един път със и един път без ...

Не знам дали ще се намери нещо или накрая ще трябва да се прави "custom" :confused:
 
Re: Агрегатор плъгин за Wordpress

От горните ползвам WP-o-Matic
Постовете ги публикувам в отделна категория. В зависимост от източниците можеш да си направиш публикуването да е в няколко категории и да си контролираш коя къде се публикува.
Относно линковете ползвам пренаписване. Ако имаш линк към оригиналния източник винаги можеш към него да добавиш пренаписване и да добавиш линк и към друга страница. Никакви ядове няма с линковете. Можеш да си направиш пренаписване и по дума и по израз. Не знам какви линкове ти трябват, но можеш да му зададеш да прави линкове накъдето си искаш. Примерно ако в текста има думата мебели я пренаписваш с
Код:
<a href="http://...linka koito iskash....>мебели</а>
 
Последно редактирано:
Re: Агрегатор плъгин за Wordpress

Успях до някъде (предимно, чрез формата на поста) - имам вече линкове към източниците ...

Вероятно WP-o-Matic ще излезе най-читаво :)

Сега остава с пренаписването да да се справя, засега не успявам да го подкарам ...

линковете има ли начин на латиница да се пренаписват, явно плъгина, който за нормалните постове не им действа ...



"{content}
<a href="{permalink}">Източник</a>"
 
Re: Агрегатор плъгин за Wordpress

Започнали сме да правим професионален агрегатор за уърдпрес, но кога ще е готов не мога да кажа за момента... започнаха да идват напоследък един клиенти дето все бързат...

Ако някой се интересува сериозно нека погледне нашия агрегатор за джумла - голд версията. Идва, капарира и до седмица ще има същата сериозна функционалност за уърдпрес с възможности за генериране на уникално съдържание и всичко което може да бъде полезно за seo в агрегаторите.


P.S. за ч.точка: OK, отивам в пазар.
 
Последно редактирано:
Re: Агрегатор плъгин за Wordpress

Някой ако осветли как да накарам WP-o-matic да пренаписва url-та на латиница, ще съм благодарен, друг проблем е че понякога при постването нещо се "счупва" и някои постове излизат с неработещи линкове link/neshtosi%d0%b2%d0 ... което води до 404 ... :(
 
Re: Агрегатор плъгин за Wordpress

Досега не съм имал грижи с WP-o-matic.
Сериозно платено приложение за WordPress агрегатор е WP Robot

Дай малко повече инфо - доколкото виждам не може да взимаш от рсс фийд каквото искаш, а само от определени сайтове.
 
Re: Агрегатор плъгин за Wordpress

AutoBlogged.com
Платена е но върши перфектна работа. WPRobot също не е лош но е малко по-скъпичко ако решиш да му купиш всичките модули.
 
Re: Агрегатор плъгин за Wordpress

може бре :) уж
Може наистина, пропуснал го бях първия път :)

Мерси много на всички за линковете, полезно ми бе да огледам конкуренцията!
 
Re: Агрегатор плъгин за Wordpress

Леко странично - някои сайтове забраняват махане на линкове и използване на агрегираното с цел поставяне на собствени линкове. Ако държите да спазвате закона точно, трябва агрегатора ви, да има опция за пренаписване по канали, такава която предлаганите на пазара за wordpres нямат или поне аз не знам да има. Някои изискват и активен линк с дефиниция "дофолоу" (което е и тълкуването по премълчаване)- тоест не може rel=nofollow. Така също ако ползвате автоматизиран превод в агрегатор, независимо от езика, трябва да изисквате писмено (мейл) разрешение за включване на даден фийд от собствениците на сайта, като посоченото важи и за трикове с pipes. Всичко това го пиша, за да няма после аз не съм разбрал или да забравим да извадим гредата от собственото си око, като мрънкаме, че еди кой си краде и не спазва закона.
 
Последно редактирано:
Re: Агрегатор плъгин за Wordpress

Може наистина, пропуснал го бях първия път :)

Мерси много на всички за линковете, полезно ми бе да огледам конкуренцията!
Ако все още не си направил това търсене и не си разлгедал и разнищил поне първите 100 резултата е време да го направиш сега и така да продължиш ;D
 
Re: Агрегатор плъгин за Wordpress

wbg, мерси и за това. Тепърва навлизам в територията на уърдпресс разработчиците, полезно е да се знае за какво търсят потребителите на запад ;)
 
Re: Агрегатор плъгин за Wordpress

Разгледах подробно какви видове има на пазара и след три месеца тестове и след отстраняването на всички бъгове в първоначалните версии съм готов да ви представя нашия продукт.

Постарахме се да прескочим конкуренцията и по двата параметъра: цена и функционалност. Нашия агрегатор е по-евтин и с много повече функции, някои от тях са наистина уникални.

Нашия продукт се нарича Wordpress Aggregator Platinum, подробно за него написах в тази тема тук.
 

Горе