SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Адсенс отчитане

go6o78

New member
Как ви се стува днес статистиката на адсенс отчита ли правилно
говорим за импресиите.
Днес ми се стуват доста увеличени, говоря за основния отчет (началния) а не за подробния там е ок
 
Re: Адсенс отчитане

а в подробните отчети май е по вярно отчитането днес
 
Re: Адсенс отчитане

Според мене URL каналите се отчитат горе долу по 3 като гледам предишни периоди но отчетите които са по други канали са нормално.
Може би пак ни чака изненада от Г, надявам се на положителна промяна
 
Re: Адсенс отчитане

При мен се движат със закъснение, както обикновено. А в URL канала ми има някакво увеличение, но аз съм го пуснал от скоро и още не мога да разбера дали показва изобщо правилно.
 
Re: Адсенс отчитане

Разликата е че отчитат всяка рекламка(блок) отделно и съответно като имате по 2-3 карета на страница и параметрите са изчислени към общото. Така CTR и eCPM са много по зле.
 
Последно редактирано:
Re: Адсенс отчитане

CTR и eCPM наистина изглеждат супер зле но въпрос на навик.
 
Re: Адсенс отчитане

Като сме на тази тема за URL каналите да попитам.
Тъй като в акунта си имам няколко сайта, следя единия с URL канал. На този същия сайт има няколко обикновени канала.
Доколкото разбирам от хелпа за УРЛ канала той трябва да да дава общата сума натрупана през деня на сайта, т.е да дава сумата на всички други канали от сайта.
А при мен не се получава така. при мен той показва някаква малка сума, която е по-малка от сбора на сумите по отделните канали.
И при вас ли е така.
 
Re: Адсенс отчитане

url канала дава колко page импресии имаш - Колко пъти са зареждани страници с adsense код в тях. Докато custom канала показва колко пъти е зареждан adsense unit съдържащ номера на cusom канала. Ако сложиш на 3 пъти един и същ unit е нормално да покаже 3 пъти повече импресии за неговия канал.
 
Re: Адсенс отчитане

Вече е оправено и работи по старому.
 
Re: Адсенс отчитане

Отново не отчита правилно, този път в обратна посока. Дава невероятни CTR и eCPM защото отчита занижени импресии.
 
Re: Адсенс отчитане

сигурно има връзка с очаквания maintenance и с това, че сутринта изобщо не можеше да се логне човек
Съобщението за поддръжка се появи малко по късно, но вероятно е свързано. Вече отчита, само е малко назад. Сигурно ще ги обновят впоследствие статистиките.
 

Горе